Albania

Teams /  Albania  / Albania 
Albania have 304 Fans
 
 
 
 
 

Latest Albania Videos

Hungary v Albania
3 months ago
Albania v Romania
3 months ago

Latest Albania Match Round Up

Last Match
EC Qualification Sun, 7th Sep 2014
Portugal
0 - 1
Albania
Match Centre & Opinion »
Next Match
EC Qualification Sat, 11th Oct 2014
Albania
Vs.
Denmark
Head to Head & Stats »

Share your thoughts
Sign in to comment
Comments
Page 1 of 3
O sa mire me qene shqiptar oe! Oe!
Where the f****k is TEO!! TEEOO!!!...
Probably lying to somebody on nikon
Ahhhhh, per i cik nuk i barazuam plerat e Sllovenise! n'a pret nje ndeshje e veshitre ne Islande por hajde i rrafim kelyshat!
Bravo Shqiperi... Kurr skemi qen kaq afer le te vazdojm kshtu e te kualifikohemi per her te para Shqiperiiiii...
Emiljano Vila assist dhe Odise Roshi shenon gol!
E ardhmja e kombetares jane keta dy djalosh! Bravo cuna dhe punoni fort se te ardhmen e keni perpara!

Etrit Berisha - performace shume e mire. Ky djale eshte shume i sigurte ne pozicionin e tij dhe na ofron me shume siguritet se Ujkani kur ndodhet ne katerkendeshin kuqezi.

Andi Lila - Ka luajtur si cun Tirone i vertete. Plot me grinte, me karakter, me dhune, me pasion. Mbrojtes i djathte shume i kujdesshem dhe luan me shpirt per kombin a tij. Respekte Andi!

Lorik Cana - s'kam s'e them asnje gje per gladiatorin tone qe con nje popull te tere ne kembe.

Mergim Mavraj - profesionist i vertete. Urime De Biasit qe arriti te sjelle ne kombetare nje lojtar shqiptar qe luan me qetesi ne situata me presion te larte. Shume i sigurte ne qender te mbrojtjes.

Ansi Agolli - Mbrojtes i majte i vertete. Kroset e Agollit jane shume te rrezikshme. Nje lojtar me shpejtesi dinjitoze dhe mbrojtje te mire. Na ofron shume mundesi kur avancojme ne sulm sepse ka aftesi te medhaja ofensive! Bravo Ansi dhe shpresojme qe t'a konsolidosh vendin tend si mbrojtes i majte titullar!

Odise Roshi - Kristiano Ronaldo i Shqiperise. Ky lojtar e ben kundershtarin te shtyhet mbrapa dhe te mbroje me kujdes sepse ne cdo cast, Odiseja yne mund t'a kaloje dhe te shenoje. Kishte dy mundesire shume te mire per te realizuar golin e dyte, por portieri Handanovic (luan me Interin ne Itali) beri dy pritje fantastike.

Ervin Bulku - Me pelqen grinta qe ka Ervini por duhet te dije te luaje me shpejt me topin. T'a preki topin nje here os dy here me pasime te shpejta. Nje keshille tjeter, te lutem mos i bej me goditjet e denimit, leja dikujt tjeter. Loja mbrojtese eshte mbreselenese. Pac fat Ervin dhe shpresoj te permiresohesh deri ne ndeshjen me Norvegjine.

Burim Kukeli - Lojtar qe luan me pasime te shkurtra por ka potencial te beje pasime diagonale shume te mira. Shpresojme qe eksperienca e ketyre muajve t'a ndihmoje ne prezencat e ardhsme me kombetaren.

Emiljano Vila - Punoi shume fort. Nje terren me i mire do ishte me i pershtashem pere kete lojtare teknik. Pervec asistit, me kujtohet nderhyrja e rende ndaj Brakos. Bravo Emiljano, luaj me grinte dhe me pasion!

Armando Sadiku - Lojtar qe na ofron shume mundesi ne sulm. Eshte i pa parashikueshem dhe me pak fat mund te kishte nje gol ndaj Islandes dhe nja ndaj Sllovenise. Forca Armando dhe vazhdo de pemiresoshesh!

Edgar Cani - Sulmues i paster. Shpresojme qe te gjesh nje skuader ku mund te luash rregullisht qe te kesh mundesi te jesh titullar ne kombetare per nje kohe te gjate. Urime per golin kunder Islandes
Hajde cuna, luani per tre pike kunder Islandes. Formacioni sipas mendimit tim:
Portier: Ujkani
Mbrojtes: Dallku, Curri, Mavraj, Agolli
Mesfushore qendrore: Cana dhe Bulku perpara mbrojtjes
Mesfushore te avancuar: Roshi ne te djathte, Meha ne te majte
Sulmues: Dyshja Salihi - Bogdani
Dzemaili, Shaqiri, Xhaka, Behrami, Mehmedi jane tradhtare te kombit.
Poshte tradhtaret. Para shqiptaret!
+2
Ekipi kombetar eshte nje nga te vetmet gjera qe mund te bashkojne kete popull. POR, ka persona si Shaqiri, Xhaka, Behrami, etc qe na shkelin me kembe. Eshte e pabesueshme dhe, si shqiptar, me vjen shume keq kur shohe gjera te ketilla t'i ndodhin nje populli kaq te vogel.
+1
Bravoooo
SHQIPERIA!!!!!


EC Qualification Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
3
1
1
2
0
0
1
1
1
3
1
0
1
0
0
1
1
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
-1
2
1
1
0
0
1
4
0
-1
1
0
1
0
0
1
5

In the Albania Forum


In the Stands

12 comments
1 comments
1 comments
1 comments
30 comments

   
Kick4Life - changing lives through football