Trending now:   Arsenal  •  Liverpool  •  Manchester United  •  Real Madrid  •  Chelsea  •  Tottenham Hotspur  •  Bayern München  •  Barcelona  •  Juventus  •  PSG

Albania

Teams /  Albania  / Albania 
Albania have 308 fans
 
 
 
 
 

Latest Albania Videos

Albania v France
3 months ago
Albania v Armenia
6 months ago
Italy v Albania
10 months ago
France v Albania
10 months ago
Albania v Denmark
11 months ago

Latest Albania Match Round Up

Last Match
EC Qualification Mon, 7th Sep 2015
Next Match
EC Qualification Thu, 8th Oct 2015

Share your thoughts
Comments
Page 1 of 3
O sa mire me qene shqiptar oe! Oe!
Where the f****k is TEO!! TEEOO!!!...
Probably lying to somebody on nikon
Ahhhhh, per i cik nuk i barazuam plerat e Sllovenise! n'a pret nje ndeshje e veshitre ne Islande por hajde i rrafim kelyshat!
Bravo Shqiperi... Kurr skemi qen kaq afer le te vazdojm kshtu e te kualifikohemi per her te para Shqiperiiiii...
Emiljano Vila assist dhe Odise Roshi shenon gol!
E ardhmja e kombetares jane keta dy djalosh! Bravo cuna dhe punoni fort se te ardhmen e keni perpara!

Etrit Berisha - performace shume e mire. Ky djale eshte shume i sigurte ne pozicionin e tij dhe na ofron me shume siguritet se Ujkani kur ndodhet ne katerkendeshin kuqezi.

Andi Lila - Ka luajtur si cun Tirone i vertete. Plot me grinte, me karakter, me dhune, me pasion. Mbrojtes i djathte shume i kujdesshem dhe luan me shpirt per kombin a tij. Respekte Andi!

Lorik Cana - s'kam s'e them asnje gje per gladiatorin tone qe con nje popull te tere ne kembe.

Mergim Mavraj - profesionist i vertete. Urime De Biasit qe arriti te sjelle ne kombetare nje lojtar shqiptar qe luan me qetesi ne situata me presion te larte. Shume i sigurte ne qender te mbrojtjes.

Ansi Agolli - Mbrojtes i majte i vertete. Kroset e Agollit jane shume te rrezikshme. Nje lojtar me shpejtesi dinjitoze dhe mbrojtje te mire. Na ofron shume mundesi kur avancojme ne sulm sepse ka aftesi te medhaja ofensive! Bravo Ansi dhe shpresojme qe t'a konsolidosh vendin tend si mbrojtes i majte titullar!

Odise Roshi - Kristiano Ronaldo i Shqiperise. Ky lojtar e ben kundershtarin te shtyhet mbrapa dhe te mbroje me kujdes sepse ne cdo cast, Odiseja yne mund t'a kaloje dhe te shenoje. Kishte dy mundesire shume te mire per te realizuar golin e dyte, por portieri Handanovic (luan me Interin ne Itali) beri dy pritje fantastike.

Ervin Bulku - Me pelqen grinta qe ka Ervini por duhet te dije te luaje me shpejt me topin. T'a preki topin nje here os dy here me pasime te shpejta. Nje keshille tjeter, te lutem mos i bej me goditjet e denimit, leja dikujt tjeter. Loja mbrojtese eshte mbreselenese. Pac fat Ervin dhe shpresoj te permiresohesh deri ne ndeshjen me Norvegjine.

Burim Kukeli - Lojtar qe luan me pasime te shkurtra por ka potencial te beje pasime diagonale shume te mira. Shpresojme qe eksperienca e ketyre muajve t'a ndihmoje ne prezencat e ardhsme me kombetaren.

Emiljano Vila - Punoi shume fort. Nje terren me i mire do ishte me i pershtashem pere kete lojtare teknik. Pervec asistit, me kujtohet nderhyrja e rende ndaj Brakos. Bravo Emiljano, luaj me grinte dhe me pasion!

Armando Sadiku - Lojtar qe na ofron shume mundesi ne sulm. Eshte i pa parashikueshem dhe me pak fat mund te kishte nje gol ndaj Islandes dhe nja ndaj Sllovenise. Forca Armando dhe vazhdo de pemiresoshesh!

Edgar Cani - Sulmues i paster. Shpresojme qe te gjesh nje skuader ku mund te luash rregullisht qe te kesh mundesi te jesh titullar ne kombetare per nje kohe te gjate. Urime per golin kunder Islandes
Hajde cuna, luani per tre pike kunder Islandes. Formacioni sipas mendimit tim:
Portier: Ujkani
Mbrojtes: Dallku, Curri, Mavraj, Agolli
Mesfushore qendrore: Cana dhe Bulku perpara mbrojtjes
Mesfushore te avancuar: Roshi ne te djathte, Meha ne te majte
Sulmues: Dyshja Salihi - Bogdani
Dzemaili, Shaqiri, Xhaka, Behrami, Mehmedi jane tradhtare te kombit.
Poshte tradhtaret. Para shqiptaret!
+2
Ekipi kombetar eshte nje nga te vetmet gjera qe mund te bashkojne kete popull. POR, ka persona si Shaqiri, Xhaka, Behrami, etc qe na shkelin me kembe. Eshte e pabesueshme dhe, si shqiptar, me vjen shume keq kur shohe gjera te ketilla t'i ndodhin nje populli kaq te vogel.
+1
Bravoooo
SHQIPERIA!!!!!


2 months ago
Albania have been awarded a victory over Serbia after their Euro 2016 qualifier was abandoned when a drone carrying a political banner flew into the stadium
10 months ago
Nick Miller and Nick Ames: As Scotland prepare to welcome the Auld Enemy on Tuesday, we look at how the game’s fiercest duels have been shaped by history, geography and downright loathing
11 months ago
Owen Gibson: The sight of the remote control drone over the Belgrade pitch in the Euro 2016 qualifier against Albania was just the latest incident to make Europe’s governing body look naive
11 months ago
Armand Duka says that his organisation will take its case to CAS if necessary, while Serbia plan an appeal of their own
11 months ago
Serbia must play their next two European qualifying matches behind closed doors as punishment for the chaos that enveloped their match with Albania in Belgrade but both sides have been sanctioned by Uefa
11 months ago
Vladimir Novakovic: Ivan Bogdanov is one of Serbia’s most notorious football hooligans who has been jailed for his past offences. But there he was in the stadium on Tuesday, and even on the pitch
11 months ago
The Albania captain Lorik Cana says his team could have been seriously injured in the violence surrounding the Euro 2016 qualifier against Serbia
11 months ago
The abandonment of Tuesday’s Serbia v Albania match after a drone carrying a sectarian flag was flown over the pitch has prompted fears of copycat stunts at football grounds in the UK
11 months ago
The Serbian FA has claimed a ‘planned terrorist action’ by Albania at the abandoned Euro 2016 qualifier in Belgrade on Tuesday
11 months ago
Andrej Nikolaidis: This ill-tempered ‘football war’ between Serbia and Albania will end like every other Balkan conflict – with no clear winner and arguments over who started it
11 months ago
Abandonment of European qualifier is the latest chapter in a long history of grudges and conflict in the Balkans
11 months ago
Uefa has defended its policy on keeping some countries and not others apart in qualifying groups for political reasons
11 months ago
Serbia and Albania both face heavy sanctions from Uefa after it opened disciplinary proceedings following ‘inexcusable’ violence in Belgrade
12 months ago
Conrad Leach and Nick Ames: Wales and Scotland are looking for wins in Euro 2016 qualifying, Cameroon’s post-Eto’o future looks bright and Kaká is back!
1 year ago
Like Zlatan Ibrahimovic, the Brisbane Roar striker was raised in a poor neighbourhood - and says it has shaped his career
1 year ago
Jacob Steinberg and Paul Wilson: Being defensive is against the Belgium manager's beliefs; Nicklas Bendtner set for timely Denmark return; with Luis Suárez in intimidating form the momentum should be Uruguay
2 years ago
Marcus Christenson: Henrikh Mkhitaryan may yet pull Armenia three points clear of the Danes while Yossi Benayoun predicts success for Israel in Russia
4 years ago
Jonathan Wilson: As the battle for the domestic title raged at the weekend, most Albanians were more interested in Europe's big leagues
Popular on footytube

EC Qualification Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
15
4
4
8
1
0
5
6
1
12
4
4
8
1
3
3
7
2
11
4
3
7
1
2
3
6
3
2
-6
11
5
5
2
0
7
4
1
-6
11
5
4
1
1
6
5

WC Qualification Europe Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0
5
0
0
0
0
0
0
0
0
6

In the Albania Forum


In the Stands

29 comments
by matei
2 comments
1 comments
3 comments
5 comments

   
Kick4Life - changing lives through football