footytube version 2.0 logo

Segunda Division Results

Leagues /  Venezuela /  Segunda Division  / Results 

Segunda Division Season Results

Sunday 14th December
Ure√Īa 
3-0
 Atl√©tico El Vig√≠a
Polic√≠a de Lara 
0-0
 Atl√©tico Socop√≥
Yaracuyanos 
2-1
 Carabobo II
Saturday 13th December
Monagas SC 
2-1
 Margarita
Diamantes de Guayana 
0-0
 Estudiantes de Caracas
UCV 
1-2
 Mineros de Guayana II
Deportivo Anzo√°tegui II 
0-1
 AC Minerv√©n Bol√≠var
SC Guaran√≠ 
1-0
 Arroceros de Calabozo
Deportivo Barinas 
2-2
 Uni√≥n Lara
Wednesday 10th December
Mineros de Guayana II 
2-4
 Arroceros de Calabozo
Sunday 7th December
Atl√©tico Socop√≥ 
1-0
 Ure√Īa
AC Minerv√©n Bol√≠var 
1-1
 SC Guaran√≠
Margarita 
3-3
 Diamantes de Guayana
Uni√≥n Lara 
1-1
 Yaracuyanos
Atl√©tico El Vig√≠a 
1-3
 Atletico Falcon
Saturday 6th December
Estudiantes de Caracas 
1-1
 UCV
Arroceros de Calabozo 
0-1
 Monagas SC
Carabobo II 
1-2
 Polic√≠a de Lara
Friday 5th December
Mineros de Guayana II 
1-2
 Deportivo Anzo√°tegui II
Sunday 30th November
Ure√Īa 
2-1
 Polic√≠a de Lara
Deportivo Anzo√°tegui II 
1-2
 Estudiantes de Caracas
Atletico Falcon 
0-1
 Atl√©tico Socop√≥
AC Minerv√©n Bol√≠var 
0-1
 Arroceros de Calabozo
Diamantes de Guayana 
2-3
 Monagas SC
Uni√≥n Lara 
1-1
 Carabobo II
Saturday 29th November
UCV 
5-3
 Margarita
Deportivo Barinas 
2-2
 Atl√©tico El Vig√≠a
SC Guaran√≠ 
3-4
 Mineros de Guayana II
Monday 24th November
Mineros de Guayana II 
1-4
 AC Minerv√©n Bol√≠var
Sunday 23rd November
Atl√©tico Socop√≥ 
3-0
 Deportivo Barinas
Margarita 
3-0
 Deportivo Anzo√°tegui II
Monagas SC 
1-1
 UCV
Atl√©tico El Vig√≠a 
0-2
 Yaracuyanos
Saturday 22nd November
Polic√≠a de Lara 
2-1
 Atletico Falcon
Estudiantes de Caracas 
2-1
 SC Guaran√≠
Arroceros de Calabozo 
3-1
 Diamantes de Guayana
Wednesday 19th November
Margarita 
3-0
 Arroceros de Calabozo
Carabobo II 
1-1
 Ure√Īa
Sunday 16th November
Atletico Falcon 
2-1
 Ure√Īa
AC Minerv√©n Bol√≠var 
1-0
 Estudiantes de Caracas
Uni√≥n Lara 
1-2
 Atl√©tico El Vig√≠a
Saturday 15th November
Yaracuyanos 
4-0
 Atl√©tico Socop√≥
Deportivo Anzo√°tegui II 
2-2
 Monagas SC
Deportivo Barinas 
3-2
 Polic√≠a de Lara
UCV 
1-2
 Diamantes de Guayana
SC Guaran√≠ 
0-1
 Margarita
Sunday 9th November
Ure√Īa 
2-0
 Deportivo Barinas
Atl√©tico Socop√≥ 
2-0
 Uni√≥n Lara
Monagas SC 
3-1
 SC Guaran√≠
Diamantes de Guayana 
1-1
 Deportivo Anzo√°tegui II
Saturday 8th November
Polic√≠a de Lara 
3-3
 Yaracuyanos
Estudiantes de Caracas 
1-3
 Mineros de Guayana II
Margarita 
3-1
 AC Minerv√©n Bol√≠var
Carabobo II 
0-0
 Atletico Falcon
Arroceros de Calabozo 
0-3
 UCV
Wednesday 5th November
Margarita 
2-1
 Monagas SC
Sunday 2nd November
Uni√≥n Lara 
0-0
 Polic√≠a de Lara
Atl√©tico El Vig√≠a 
3-2
 Carabobo II
Yaracuyanos 
3-1
 Ure√Īa
AC Minerv√©n Bol√≠var 
0-2
 Monagas SC
Saturday 1st November
Deportivo Barinas 
3-3
 Atletico Falcon
Deportivo Anzo√°tegui II 
3-1
 UCV
SC Guaran√≠ 
2-3
 Diamantes de Guayana
Estudiantes de Caracas 
4-1
 Arroceros de Calabozo
Friday 31st October
Mineros de Guayana II 
2-1
 Margarita
Sunday 26th October
Ure√Īa 
0-2
 Uni√≥n Lara
Atl√©tico Socop√≥ 
3-0
 Atl√©tico El Vig√≠a
Atletico Falcon 
3-0
 Yaracuyanos
Monagas SC 
0-1
 Mineros de Guayana II
Margarita 
3-0
 Estudiantes de Caracas
Diamantes de Guayana 
0-0
 AC Minerv√©n Bol√≠var
Saturday 25th October
UCV 
4-3
 SC Guaran√≠
Arroceros de Calabozo 
4-0
 Deportivo Anzo√°tegui II
Carabobo II 
0-1
 Deportivo Barinas
Sunday 19th October
Atl√©tico Socop√≥ 
1-0
 Carabobo II
AC Minerv√©n Bol√≠var 
0-2
 UCV
Uni√≥n Lara 
1-1
 Atletico Falcon
Atl√©tico El Vig√≠a 
3-2
 Polic√≠a de Lara
Saturday 18th October
Estudiantes de Caracas 
2-1
 Monagas SC
Yaracuyanos 
3-1
 Deportivo Barinas
SC Guaran√≠ 
2-0
 Deportivo Anzo√°tegui II
Mineros de Guayana II 
1-1
 Diamantes de Guayana
Wednesday 15th October
Arroceros de Calabozo 
1-1
 SC Guaran√≠
Sunday 12th October
Atl√©tico Socop√≥ 
1-0
 Polic√≠a de Lara
AC Minerv√©n Bol√≠var 
1-2
 Deportivo Anzo√°tegui II
Atl√©tico El Vig√≠a 
2-3
 Ure√Īa
Uni√≥n Lara 
1-1
 Deportivo Barinas
Saturday 11th October
Estudiantes de Caracas 
2-0
 Diamantes de Guayana
Carabobo II 
3-4
 Yaracuyanos
Friday 10th October
Mineros de Guayana II 
4-1
 UCV
Sunday 5th October
Ure√Īa 
2-1
 Atl√©tico Socop√≥
Monagas SC 
1-0
 Arroceros de Calabozo
Diamantes de Guayana 
5-1
 Margarita
Atletico Falcon 
2-1
 Atl√©tico El Vig√≠a
Saturday 4th October
Yaracuyanos 
6-0
 Uni√≥n Lara
Deportivo Anzo√°tegui II 
2-1
 Mineros de Guayana II
Polic√≠a de Lara 
0-0
 Carabobo II
SC Guaran√≠ 
2-4
 AC Minerv√©n Bol√≠var
UCV 
0-1
 Estudiantes de Caracas
Sunday 28th September
Atl√©tico Socop√≥ 
5-1
 Atletico Falcon
Monagas SC 
1-0
 Diamantes de Guayana
Margarita 
1-1
 UCV
Atl√©tico El Vig√≠a 
3-2
 Deportivo Barinas
Saturday 27th September
Polic√≠a de Lara 
1-0
 Ure√Īa
Arroceros de Calabozo 
3-0
 AC Minerv√©n Bol√≠var
Carabobo II 
2-0
 Uni√≥n Lara
Estudiantes de Caracas 
3-2
 Deportivo Anzo√°tegui II
Friday 26th September
Mineros de Guayana II 
0-0
 SC Guaran√≠
Sunday 21st September
Ure√Īa 
1-0
 Carabobo II
Atletico Falcon 
2-2
 Polic√≠a de Lara
AC Minerv√©n Bol√≠var 
3-1
 Mineros de Guayana II
Saturday 20th September
Yaracuyanos 
4-0
 Atl√©tico El Vig√≠a
Deportivo Anzo√°tegui II 
3-1
 Margarita
UCV 
3-1
 Monagas SC
Deportivo Barinas 
0-1
 Atl√©tico Socop√≥
SC Guaran√≠ 
2-3
 Estudiantes de Caracas
Diamantes de Guayana 
2-1
 Arroceros de Calabozo
Sunday 14th September
Ure√Īa 
2-1
 Atletico Falcon
Atl√©tico Socop√≥ 
0-0
 Yaracuyanos
Monagas SC 
3-1
 Deportivo Anzo√°tegui II
Margarita 
3-0
 SC Guaran√≠
Atl√©tico El Vig√≠a 
5-1
 Uni√≥n Lara
Saturday 13th September
Polic√≠a de Lara 
1-0
 Deportivo Barinas
Diamantes de Guayana 
3-0
 UCV
Estudiantes de Caracas 
0-1
 AC Minerv√©n Bol√≠var
Arroceros de Calabozo 
2-3
 Mineros de Guayana II
Sunday 31st August
Atletico Falcon 
1-0
 Carabobo II
Uni√≥n Lara 
0-2
 Atl√©tico Socop√≥
AC Minerv√©n Bol√≠var 
0-1
 Margarita
Saturday 30th August
Deportivo Anzo√°tegui II 
1-3
 Diamantes de Guayana
UCV 
1-0
 Arroceros de Calabozo
Yaracuyanos 
0-0
 Polic√≠a de Lara
Deportivo Barinas 
3-0
 Ure√Īa
SC Guaran√≠ 
0-1
 Monagas SC
Friday 29th August
Mineros de Guayana II 
2-1
 Estudiantes de Caracas
Sunday 24th August
Atletico Falcon 
4-3
 Deportivo Barinas
Monagas SC 
1-1
 AC Minerv√©n Bol√≠var
Margarita 
1-0
 Mineros de Guayana II
Ure√Īa 
0-0
 Yaracuyanos
Saturday 23rd August
Polic√≠a de Lara 
1-1
 Uni√≥n Lara
UCV 
0-2
 Deportivo Anzo√°tegui II
Diamantes de Guayana 
0-2
 SC Guaran√≠
Arroceros de Calabozo 
1-1
 Estudiantes de Caracas
Carabobo II 
0-1
 Atl√©tico El Vig√≠a
Sunday 17th August
AC Minerv√©n Bol√≠var 
2-2
 Diamantes de Guayana
Atl√©tico El Vig√≠a 
2-1
 Atl√©tico Socop√≥
Uni√≥n Lara 
1-2
 Ure√Īa
Saturday 16th August
Deportivo Anzo√°tegui II 
0-0
 Arroceros de Calabozo
Yaracuyanos 
2-0
 Atletico Falcon
Deportivo Barinas 
3-1
 Carabobo II
Mineros de Guayana II 
0-0
 Monagas SC
SC Guaran√≠ 
0-0
 UCV
Estudiantes de Caracas 
3-1
 Margarita
Sunday 10th August
Atletico Falcon 
1-2
 Uni√≥n Lara
Monagas SC 
0-1
 Estudiantes de Caracas
Saturday 9th August
Deportivo Anzo√°tegui II 
0-0
 SC Guaran√≠
Deportivo Barinas 
2-3
 Yaracuyanos
Polic√≠a de Lara 
4-0
 Atl√©tico El Vig√≠a
UCV 
0-1
 AC Minerv√©n Bol√≠var
Diamantes de Guayana 
3-0
 Mineros de Guayana II
Arroceros de Calabozo 
6-3
 Margarita
Carabobo II 
1-1
 Atl√©tico Socop√≥

Segunda division League Stats

Apertura: Centro Occidental Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
35
22
15
37
1
5
10
16
1
33
13
10
23
3
3
10
16
2
Atlético Socopó
26
1
19
20
6
2
8
16
3
22
4
17
21
4
7
5
16
4
22
-1
26
25
6
4
6
16
5
22
-10
35
25
8
1
7
16
6
16
-5
31
26
8
4
4
16
7
13
-15
29
14
7
7
2
16
8
Unión Lara
8
-9
22
13
10
5
1
16
9
Carabobo II
0
0
0
0
0
0
0
0
10
Deportivo II

Apertura: Centro Oriental Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
33
6
21
27
5
3
10
18
1
Estudiantes de
31
6
18
24
5
4
9
18
2
29
3
32
35
7
2
9
18
3
Margarita
27
7
24
31
5
6
7
18
4
Diamantes de
27
-2
30
28
7
3
8
18
5
25
-1
22
21
7
4
7
18
6
22
-3
28
25
8
4
6
18
7
22
-7
29
22
8
4
6
18
8
21
0
27
27
9
3
6
18
9
14
-9
30
21
10
5
3
18
10
   
Kick4Life - changing lives through football