footytube version 2.0 logo

Oberliga Results

Leagues /  /leagues/germany/oberliga /  Oberliga  / Results 

Oberliga Season Results

Thursday 26th May
FC N├Âttingen 1957 
3-2
 SG Rot Weiss Frankfurt 01
Sunday 22nd May
Kalkum-Wittlaer 
0-6
 Jahn Dinslaken-Hiesfeld
Euskirchen 
3-2
 Viktoria Arnoldsweiler
Leher TS 
2-0
 BTS Neustadt
SG Aumund Vegasack 
3-1
 Geestem├╝nde
KSV Vatan Spor Bremen 
2-2
 VfL 07 Bremen
Habenhauser FV 
2-2
 Blumenthaler SV
Grohn 
2-4
 Brinkumer SV
Bremer SV 
10-0
 Union Bremen
SV Werder Bremen III 
12-2
 Grolland
TuS Schwachhausen 
6-2
 OSC Bremerhaven
1. M'gladbach 
2-3
 D├╝sseldorf West
Krefeld-Fischeln 
3-1
 FC Bocholt
Kapellen-Erft 
1-4
 MSV Duisburg II
Rot-Wei├č Oberhausen II 
1-0
 TuRU 1880 D├╝sseldorf
KFC Uerdingen 05 
3-1
 H├Ânnepel-Niederm├Ârmter
Wuppertaler SV Borussia 
3-1
 Meerbusch
ETB Schwarz Wei├č Essen 
1-1
 Germania Ratingen
Schonnebeck 
0-0
 Hilden
SSG 09 Bergisch Gladbach 
3-3
 Alfter
Germania Windeck 
1-5
 Wesseling-Urfeld
Bonner SC 
6-0
 VfL Leverkusen
H├╝rth 
3-1
 Hennef 05
Alemannia Aachen II 
1-1
 TV Herkenrath
SV Breinig 
2-2
 Blau-Wei├č Friesdorf
Borussia Freialdenhoven 
3-1
 Eilendorf
FC Eintracht Rheine 
5-2
 Paderborn 07 II
Hammer SpVg 
4-3
 ASC Dortmund
Ennepetal 
2-3
 Roland Beckum
Marl-H├╝ls 
3-2
 SV Schermbeck 1912
FC G├╝tersloh 2000 
1-3
 SpVgg Erkenschwick
Arminia Bielefeld II 
2-3
 Westfalia Rhynern
TSG Sprockh├Âvel 1881 
0-2
 Neuenkirchen
SV Lippstadt 08 
1-3
 Zweckel
B├╝ckeburg 
2-1
 TuS Lingen 1910
SV Arminia Hannover 
2-1
 FC Eintracht Northeim
TB Uphusen 
0-5
 FT Braunschweig
VfL Osnabr├╝ck II 
3-0
 Jeddeloh
Spelle-Venhaus 
3-2
 Heeslinger SC
Wunstorf 
2-1
 Teutonia Uelzen
VfL Oldenburg 1894 
4-1
 Germania Egestorf
Eisenach 
1-3
 VFC Plauen
Union F├╝rstenwalde 
5-2
 Hertha Zehlendorf
Malchower SV 
4-1
 CFC Hertha
Strausberg 
4-1
 BSV H├╝rt├╝rkel
FC Hansa Rostock II 
1-0
 Germania Sch├Âneiche
Altl├╝dersdorf 
3-0
 Lichtenberg
Einheit Rudolstadt 
2-2
 Union Sandersdorf
Saturday 21st May
TuRa Meldorf 
1-0
 TSB Flensburg
VfR Neumunster 1910 
1-2
 Todesfelde
Eutin 08 
7-1
 SV Henstedt Rhen
Eichede 
3-0
 FC Kilia 1902
TSV Kropp 1946 
4-1
 Oldenburger SV
Hartenholm 
2-1
 Union Neum├╝nster
TSV Altenholz 
1-2
 Preetzer TSV
SGV Freiberg 
5-2
 FC 08 Villingen
SSV Ulm 1846 
2-1
 Ravensburg
TSG Balingen 
3-3
 Oberachern
FC N├Âttingen 1957 
2-4
 Hollenbach
Karlsruher SC II 
1-0
 CfR Pforzheim
Germania Friedrichstal 
0-3
 Kehler FV 07
SV Stuttgarter Kickers II 
3-0
 Sandhausen II
SC Pfullendorf 
0-2
 Freiburger
SSV Reutlingen 05 
1-0
 Bissingen
Karbach 
4-2
 J├Ągersburg
SV 07 Elversberg II 
2-3
 FSV Salmrohr Salmtal
SpVgg EGC Wirges 
2-1
 VfB Borussia Neunkirchen
Pirmasens II 
1-2
 Arminia Ludwigshafen
Pfeddersheim 
1-2
 R├Âchling V├Âlklingen
Mehring 
1-4
 Hertha Wiesbach
Gonsenheim 
5-3
 Burgbrohl
SF Seligenstadt 
3-2
 TSV Eintracht Stadtallendorf
Teutonia WS 
4-1
 KSV Baunatal
FSC Lohfelden 1924 
2-1
 Oberrad
OSC Vellmar 
0-4
 Lehnerz
SV Wiesbaden 
1-2
 SV Buchonia Flieden 1912
Rot-Wei├č Hadamar 
2-2
 Viktoria Griesheim
SG Rot Weiss Frankfurt 01 
2-3
 1. Eschborn 1930
International Leipzig 
5-0
 VfL Halle
Askania Bernburg 
0-5
 1. Lokomotive Leipzig
Wismut Gera 
1-0
 FC Carl Zeiss Jena II
Bischofswerdaer 
0-1
 Barleben
FC Energie Cottbus II 
3-4
 SSV Markranst├Ądt
Brandenburger SC S├╝d 05 
3-2
 Victoria Seelow
Anker Wismar 
2-3
 Neubrandenburg 04
Flensburger SV 08 
3-1
 Heider SV
Bogen 
1-3
 Dachau
Landsberg 
1-2
 Garching
Unterf├Âhring 
0-1
 Schwabm├╝nchen
Vilzing 
1-0
 Wolfratshausen
Kottern 
5-0
 Erlbach
Kirchansch├Âring 
0-2
 Pipinsried
Hankofen-Hailing 
3-3
 Sonthofen
Ruhmannsfelden 
1-3
 1860 Rosenheim
Pullach 
1-1
 SV Heimstetten
SpVgg Bayern Hof 
0-0
 TSV Gro├čbardorf 1923
DJK Bamberg 
6-7
 1. Sand
Jahn Forchheim 
4-0
 SC Feucht
Burglengenfeld 
2-3
 Eichst├Ątt
SV Seligenporten 
3-2
 Erlenbach
Alemannia Haibach 
1-1
 Eltersdorf
SpVgg Weiden 
4-0
 VfL Frohnlach 1919
1. Eintracht Bamberg 
1-5
 W├╝rzburger FV
Aubstadt 
0-2
 Regensburg-II
Friday 20th May
Sportfreunde Siegen 1899 
5-0
 Stadtlohn
SC Borussia 04 Fulda 
1-0
 Hessen Dreieich
Tennis Borussia Berlin 
5-0
 FC Frankfurt
HSV Barmbek Uhlenhorst 
4-1
 Buxtehude
SVG G├Âttingen 
1-5
 Lupo-Martini
Holstein Kiel II 
4-1
 Reher/Puls
TSV Buchholz 
2-0
 SC Victoria Hamburg
Uhlenhorster SC Paloma 
1-4
 Dassendorf
Rugenbergen 
2-6
 SV Halstenbek Rellingen
Pinneberg 
2-6
 SC Concordia Hamburg
SV Curslack Neuengamme 
3-0
 Altonaer von 1893
Meiendorfer SV 
2-6
 SC Condor 1956
S├╝derelbe 
6-1
 T├╝rkiye
SV Lurup 23 Hamburg 
0-11
 Niendorfer TSV
Schott Jena 
3-2
 FC Rot Weiss Erfurt II
Thursday 19th May
SC Hauenstein 1919 
0-1
 TuS Koblenz
Wednesday 18th May
Union Neum├╝nster 
1-3
 TSB Flensburg
Geestem├╝nde 
0-3
 Bremer SV
Tuesday 17th May
Blumenthaler SV 
2-1
 Grohn
VfR Neumunster 1910 
0-2
 FC Kilia 1902
Pinneberg 
1-1
 SV Halstenbek Rellingen
Altonaer von 1893 
3-2
 TSV Buchholz
Monday 16th May
ASC Dortmund 
0-6
 Ennepetal
VfL Leverkusen 
2-2
 Euskirchen
Wesseling-Urfeld 
1-1
 Bonner SC
TV Herkenrath 
3-0
 SV Breinig
OSC Bremerhaven 
3-1
 Leher TS
Hennef 05 
2-3
 Alemannia Aachen II
Viktoria Arnoldsweiler 
4-3
 H├╝rth
Alfter 
3-2
 Germania Windeck
Borussia Freialdenhoven 
1-2
 SSG 09 Bergisch Gladbach
Westfalia Rhynern 
2-2
 TSG Sprockh├Âvel 1881
SpVgg Erkenschwick 
1-3
 Arminia Bielefeld II
SV Schermbeck 1912 
2-1
 Sportfreunde Siegen 1899
Roland Beckum 
2-1
 Marl-H├╝ls
Neuenkirchen 
4-1
 Zweckel
Preetzer TSV 
1-0
 TuRa Meldorf
Flensburger SV 08 
3-6
 Eutin 08
Grolland 
3-5
 TuS Schwachhausen
Sunday 15th May
Paderborn 07 II 
1-2
 Hammer SpVg
SC Concordia Hamburg 
6-0
 Uhlenhorster SC Paloma
FC Rot Weiss Erfurt II 
2-0
 Eisenach
Barleben 
5-1
 FC Energie Cottbus II
VfL Halle 
1-1
 SSV Markranst├Ądt
CFC Hertha 
0-2
 Tennis Borussia Berlin
Victoria Seelow 
4-2
 Union F├╝rstenwalde
Altl├╝dersdorf 
2-2
 Brandenburger SC S├╝d 05
SV Halstenbek Rellingen 
0-1
 HSV Barmbek Uhlenhorst
Altonaer von 1893 
0-2
 Niendorfer TSV
SC Condor 1956 
1-0
 TSV Buchholz
Saturday 14th May
SV Lippstadt 08 
0-3
 FC Eintracht Rheine
Oldenburger SV 
4-0
 Hartenholm
SV Henstedt Rhen 
0-10
 Eichede
Todesfelde 
1-3
 Eutin 08
Hollenbach 
3-1
 SC Pfullendorf
Oberachern 
1-1
 SV Stuttgarter Kickers II
Ravensburg 
2-3
 Germania Friedrichstal
Bissingen 
2-0
 Karlsruher SC II
Freiburger 
4-0
 SGV Freiberg
Sandhausen II 
3-2
 FC N├Âttingen 1957
Kehler FV 07 
0-1
 TSG Balingen
CfR Pforzheim 
0-3
 SSV Ulm 1846
FC 08 Villingen 
2-1
 SSV Reutlingen 05
Preetzer TSV 
0-0
 Holstein Kiel II
Hertha Wiesbach 
3-1
 Gonsenheim
Schott Mainz 
4-5
 Mehring
Arminia Ludwigshafen 
3-0
 Pfeddersheim
TuS Koblenz 
3-0
 Pirmasens II
VfB Borussia Neunkirchen 
2-0
 SC Hauenstein 1919
FSV Salmrohr Salmtal 
0-3
 SpVgg EGC Wirges
J├Ągersburg 
1-4
 SV 07 Elversberg II
Burgbrohl 
2-1
 Karbach
Geestem├╝nde 
5-0
 KSV Vatan Spor Bremen
B├╝ckeburg 
3-2
 SVG G├Âttingen
TuS Lingen 1910 
1-1
 FC Eintracht Northeim
Union Neum├╝nster 
2-0
 Flensburger SV 08
T├╝rkiye 
0-3
 Pinneberg
SV Buchonia Flieden 1912 
0-3
 Rot-Wei├č Hadamar
Lehnerz 
2-1
 SV Wiesbaden
FC Bayern Alzenau 1920 
4-1
 OSC Vellmar
Hessen Dreieich 
1-3
 Teutonia WS
TSV Eintracht Stadtallendorf 
2-0
 SC Borussia 04 Fulda
SG Rot Weiss Frankfurt 01 
3-2
 SF Seligenstadt
Viktoria Griesheim 
1-2
 1. Eschborn 1930
Schott Jena 
0-2
 1. Lokomotive Leipzig
Union Sandersdorf 
0-0
 Wismut Gera
VFC Plauen 
1-4
 Einheit Rudolstadt
Bischofswerdaer 
4-2
 Askania Bernburg
Lichtenberg 
1-0
 Germania Sch├Âneiche
BSV H├╝rt├╝rkel 
1-8
 FC Hansa Rostock II
FC Kilia 1902 
4-1
 TSV Kropp 1946
Heider SV 
1-1
 TSV Altenholz
TSB Flensburg 
1-0
 VfR Neumunster 1910
1860 Rosenheim 
3-0
 Pullach
Sonthofen 
4-0
 Ruhmannsfelden
Pipinsried 
5-1
 Hankofen-Hailing
Erlbach 
0-2
 Kirchansch├Âring
Wolfratshausen 
4-2
 Kottern
Schwabm├╝nchen 
2-1
 Vilzing
Garching 
1-2
 Unterf├Âhring
Dachau 
4-0
 Landsberg
SV Heimstetten 
4-1
 Bogen
Eichst├Ątt 
1-2
 SV Seligenporten
W├╝rzburger FV 
2-0
 Aubstadt
VfL Frohnlach 1919 
5-1
 1. Eintracht Bamberg
Erlenbach 
2-3
 Alemannia Haibach
SC Feucht 
2-3
 Burglengenfeld
1. Sand 
5-2
 Jahn Forchheim
TSV Gro├čbardorf 1923 
4-0
 DJK Bamberg
Regensburg-II 
1-2
 SpVgg Bayern Hof
Eltersdorf 
0-3
 SpVgg Weiden
Reher/Puls 
3-1
 TuRa Meldorf
BTS Neustadt 
0-1
 SG Aumund Vegasack
Stadtlohn 
2-0
 FC G├╝tersloh 2000
Friday 13th May
Hertha Zehlendorf 
3-1
 Anker Wismar
KSV Baunatal 
2-2
 FSC Lohfelden 1924
SC Victoria Hamburg 
1-0
 Rugenbergen
FC Frankfurt 
2-0
 Strausberg
SV Lurup 23 Hamburg 
0-18
 S├╝derelbe
Union Bremen 
2-4
 SV Werder Bremen III
Brinkumer SV 
0-3
 Bremer SV
VfL 07 Bremen 
2-2
 Habenhauser FV
Buxtehude 
1-1
 SV Curslack Neuengamme
Dassendorf 
6-0
 Meiendorfer SV
Neubrandenburg 04 
3-4
 Malchower SV
FC Carl Zeiss Jena II 
2-2
 International Leipzig
Thursday 12th May
Eilendorf 
0-2
 Blau-Wei├č Friesdorf
Kalkum-Wittlaer 
2-0
 Wuppertaler SV Borussia
Wednesday 11th May
SV 07 Elversberg II 
0-1
 Karbach
SSV Ulm 1846 
2-1
 Bissingen
Gonsenheim 
2-1
 Schott Mainz
FC G├╝tersloh 2000 
1-3
 Neuenkirchen
TSG Balingen 
0-3
 Ravensburg
SV Lurup 23 Hamburg 
0-9
 HSV Barmbek Uhlenhorst
SC Pfullendorf 
0-2
 Sandhausen II
FC N├Âttingen 1957 
2-0
 Oberachern
TB Uphusen 
1-3
 SV Arminia Hannover
SV Halstenbek Rellingen 
0-3
 Altonaer von 1893
SpVgg EGC Wirges 
2-0
 J├Ągersburg
SC Hauenstein 1919 
1-1
 FSV Salmrohr Salmtal
Pirmasens II 
3-0
 VfB Borussia Neunkirchen
Mehring 
0-1
 R├Âchling V├Âlklingen
Burgbrohl 
1-1
 Hertha Wiesbach
SC Concordia Hamburg 
1-3
 TSV Buchholz
Hammer SpVg 
0-2
 SpVgg Erkenschwick
SV Stuttgarter Kickers II 
3-0
 Kehler FV 07
Karlsruher SC II 
1-2
 SSV Reutlingen 05
Germania Friedrichstal 
3-2
 CfR Pforzheim
SGV Freiberg 
3-1
 Hollenbach
Tuesday 10th May
KSV Vatan Spor Bremen 
1-3
 BTS Neustadt
Bremer SV 
1-3
 Blumenthaler SV
TuS Schwachhausen 
4-1
 Union Bremen
OSC Bremerhaven 
2-3
 Grolland
SG Aumund Vegasack 
2-1
 Leher TS
Pfeddersheim 
0-1
 TuS Koblenz
Habenhauser FV 
5-1
 Geestem├╝nde
Grohn 
1-4
 VfL 07 Bremen
SV Werder Bremen III 
3-1
 Brinkumer SV
FC 08 Villingen 
3-1
 Freiburger
Sunday 8th May
Eisenach 
0-2
 1. Lokomotive Leipzig
Burglengenfeld 
1-1
 1. Sand
Leher TS 
3-0
 Grolland
Kalkum-Wittlaer 
1-2
 Krefeld-Fischeln
Euskirchen 
2-0
 Wesseling-Urfeld
Ennepetal 
1-2
 Paderborn 07 II
Union Bremen 
1-2
 OSC Bremerhaven
BTS Neustadt 
1-1
 Habenhauser FV
KSV Vatan Spor Bremen 
0-2
 SG Aumund Vegasack
Bonner SC 
2-3
 Alfter
H├╝rth 
1-1
 VfL Leverkusen
Alemannia Aachen II 
1-2
 Viktoria Arnoldsweiler
SV Breinig 
4-0
 Hennef 05
Blau-Wei├č Friesdorf 
0-1
 TV Herkenrath
Germania Windeck 
1-5
 Borussia Freialdenhoven
SSG 09 Bergisch Gladbach 
4-0
 Eilendorf
H├Ânnepel-Niederm├Ârmter 
4-0
 1. M'gladbach
Hilden 
3-1
 KFC Uerdingen 05
Germania Ratingen 
1-1
 Rot-Wei├č Oberhausen II
MSV Duisburg II 
1-1
 Wuppertaler SV Borussia
Jahn Dinslaken-Hiesfeld 
1-0
 D├╝sseldorf West
TuRU 1880 D├╝sseldorf 
2-1
 Schonnebeck
Meerbusch 
3-1
 ETB Schwarz Wei├č Essen
FC Bocholt 
0-1
 Kapellen-Erft
Marl-H├╝ls 
4-3
 ASC Dortmund
Sportfreunde Siegen 1899 
0-1
 Roland Beckum
FC G├╝tersloh 2000 
4-1
 SV Schermbeck 1912
TSG Sprockh├Âvel 1881 
2-2
 SpVgg Erkenschwick
Neuenkirchen 
0-5
 Westfalia Rhynern
Zweckel 
0-1
 FC Eintracht Rheine
Hammer SpVg 
1-3
 SV Lippstadt 08
Karlsruher SC II 
1-0
 SSV Ulm 1846
FT Braunschweig 
1-0
 SVG G├Âttingen
Teutonia Uelzen 
0-1
 SV Arminia Hannover
Heeslinger SC 
3-0
 B├╝ckeburg
Lupo-Martini 
2-2
 Jeddeloh
Germania Egestorf 
0-2
 TB Uphusen
TuS Lingen 1910 
2-1
 Wunstorf
VfL Osnabr├╝ck II 
3-0
 Spelle-Venhaus
VfR Neumunster 1910 
4-2
 Reher/Puls
TuRa Meldorf 
0-2
 Holstein Kiel II
R├Âchling V├Âlklingen 
0-0
 Gonsenheim
SV 07 Elversberg II 
4-1
 SpVgg EGC Wirges
Pinneberg 
8-1
 SV Lurup 23 Hamburg
Viktoria Griesheim 
2-1
 SV Buchonia Flieden 1912
Regensburg-II 
0-1
 W├╝rzburger FV
DJK Bamberg 
1-4
 SpVgg Bayern Hof
Brinkumer SV 
3-4
 TuS Schwachhausen
Einheit Rudolstadt 
0-2
 FC Rot Weiss Erfurt II
Wismut Gera 
0-1
 VFC Plauen
FC Energie Cottbus II 
2-1
 VfL Halle
Schott Jena 
0-3
 Bischofswerdaer
Tennis Borussia Berlin 
5-0
 Neubrandenburg 04
Strausberg 
2-2
 CFC Hertha
FC Hansa Rostock II 
5-2
 FC Frankfurt
Union F├╝rstenwalde 
2-0
 Altl├╝dersdorf
FC Eintracht Northeim 
3-0
 VfL Oldenburg 1894
Eichede 
2-0
 Todesfelde
TSV Buchholz 
0-0
 Dassendorf
HSV Barmbek Uhlenhorst 
2-6
 SC Victoria Hamburg
Altonaer von 1893 
1-2
 Buxtehude
S├╝derelbe 
3-0
 Niendorfer TSV
Geestem├╝nde 
3-3
 Grohn
Uhlenhorster SC Paloma 
2-5
 T├╝rkiye
Saturday 7th May
Arminia Bielefeld II 
0-1
 Stadtlohn
Oberachern 
3-0
 SC Pfullendorf
Kottern 
3-0
 Schwabm├╝nchen
Hankofen-Hailing 
2-0
 Erlbach
Ruhmannsfelden 
0-2
 Pipinsried
Alemannia Haibach 
3-1
 Eichst├Ątt
SpVgg Weiden 
2-0
 Erlenbach
Aubstadt 
2-2
 VfL Frohnlach 1919
CfR Pforzheim 
1-2
 TSG Balingen
VfL 07 Bremen 
0-5
 Bremer SV
Hollenbach 
0-2
 FC 08 Villingen
Sandhausen II 
1-2
 SGV Freiberg
SSV Reutlingen 05 
0-1
 Freiburger
Ravensburg 
4-2
 SV Stuttgarter Kickers II
Bissingen 
4-0
 Germania Friedrichstal
Preetzer TSV 
2-4
 Heider SV
VfB Borussia Neunkirchen 
3-3
 Pfeddersheim
FSV Salmrohr Salmtal 
3-1
 Pirmasens II
J├Ągersburg 
2-1
 SC Hauenstein 1919
Karbach 
0-0
 Hertha Wiesbach
Blumenthaler SV 
2-0
 SV Werder Bremen III
Malchower SV 
3-0
 Hertha Zehlendorf
Germania Sch├Âneiche 
1-1
 BSV H├╝rt├╝rkel
Arminia Ludwigshafen 
6-1
 Mehring
SV Curslack Neuengamme 
0-0
 SV Halstenbek Rellingen
Teutonia WS 
3-0
 TSV Eintracht Stadtallendorf
FSC Lohfelden 1924 
0-2
 Hessen Dreieich
OSC Vellmar 
4-2
 Oberrad
SV Wiesbaden 
2-0
 FC Bayern Alzenau 1920
Rot-Wei├č Hadamar 
0-4
 Lehnerz
1. Eschborn 1930 
4-1
 SF Seligenstadt
SC Borussia 04 Fulda 
0-5
 SG Rot Weiss Frankfurt 01
Vilzing 
0-1
 Garching
Kirchansch├Âring 
3-1
 Wolfratshausen
Pullach 
2-1
 Sonthofen
Jahn Forchheim 
0-1
 TSV Gro├čbardorf 1923
TSV Kropp 1946 
4-1
 SV Henstedt Rhen
Meiendorfer SV 
3-0
 SC Concordia Hamburg
Anker Wismar 
3-0
 Victoria Seelow
Brandenburger SC S├╝d 05 
2-1
 Lichtenberg
Hartenholm 
0-2
 FC Kilia 1902
Eutin 08 
3-1
 TSB Flensburg
Flensburger SV 08 
3-1
 Oldenburger SV
TSV Altenholz 
0-4
 Union Neum├╝nster
Schott Mainz 
2-1
 Burgbrohl
Rugenbergen 
1-1
 SC Condor 1956
Unterf├Âhring 
2-1
 Dachau
SV Heimstetten 
2-3
 1860 Rosenheim
Landsberg 
1-2
 Bogen
International Leipzig 
1-0
 Union Sandersdorf
Friday 6th May
1. Eintracht Bamberg 
1-3
 Eltersdorf
SV Seligenporten 
1-0
 SC Feucht
Kehler FV 07 
1-1
 FC N├Âttingen 1957
SSV Markranst├Ądt 
2-3
 FC Carl Zeiss Jena II
Thursday 5th May
Heider SV 
2-2
 Hartenholm
Neuenkirchen 
1-2
 Sportfreunde Siegen 1899
FC Eintracht Northeim 
4-2
 Heeslinger SC
Teutonia Uelzen 
6-0
 B├╝ckeburg
T├╝rkiye 
4-0
 Meiendorfer SV
SV Lurup 23 Hamburg 
1-7
 Uhlenhorster SC Paloma
Niendorfer TSV 
2-3
 Buxtehude
Pinneberg 
0-0
 S├╝derelbe
Preetzer TSV 
0-3
 Flensburger SV 08
TSB Flensburg 
4-0
 Reher/Puls
Alemannia Haibach 
5-1
 Aubstadt
Wednesday 4th May
Borussia Freialdenhoven 
1-1
 Alfter
SC Victoria Hamburg 
4-2
 SV Curslack Neuengamme
SC Condor 1956 
2-5
 HSV Barmbek Uhlenhorst
Zweckel 
0-3
 FC G├╝tersloh 2000
Westfalia Rhynern 
0-0
 Hammer SpVg
Grohn 
1-3
 TuS Schwachhausen
Geestem├╝nde 
2-3
 Blumenthaler SV
Dassendorf 
3-1
 Rugenbergen
Askania Bernburg 
1-0
 Barleben
Pipinsried 
0-2
 Dachau
Wismut Gera 
0-5
 1. Lokomotive Leipzig
Tuesday 3rd May
SV Halstenbek Rellingen 
7-1
 Uhlenhorster SC Paloma
Sunday 1st May
TSV Gro├čbardorf 1923 
2-0
 Burglengenfeld
VfL Leverkusen 
2-1
 Alemannia Aachen II
Wesseling-Urfeld 
2-3
 H├╝rth
Grohn 
2-3
 BTS Neustadt
TuS Schwachhausen 
5-1
 Blumenthaler SV
Grolland 
4-5
 Union Bremen
Habenhauser FV 
5-2
 SG Aumund Vegasack
KSV Vatan Spor Bremen 
1-2
 Leher TS
OSC Bremerhaven 
1-1
 Brinkumer SV
Borussia Freialdenhoven 
0-4
 Bonner SC
SSG 09 Bergisch Gladbach 
4-0
 Germania Windeck
Eilendorf 
1-2
 TV Herkenrath
Hennef 05 
5-1
 Blau-Wei├č Friesdorf
Viktoria Arnoldsweiler 
4-2
 SV Breinig
D├╝sseldorf West 
0-3
 H├Ânnepel-Niederm├Ârmter
Krefeld-Fischeln 
2-4
 Jahn Dinslaken-Hiesfeld
Schonnebeck 
1-1
 Germania Ratingen
1. M'gladbach 
1-0
 Hilden
Kapellen-Erft 
2-0
 Kalkum-Wittlaer
Rot-Wei├č Oberhausen II 
0-0
 Meerbusch
KFC Uerdingen 05 
3-3
 TuRU 1880 D├╝sseldorf
Stadtlohn 
1-0
 TSG Sprockh├Âvel 1881
Westfalia Rhynern 
6-0
 Zweckel
Germania Friedrichstal 
2-3
 Karlsruher SC II
Lupo-Martini 
1-1
 FT Braunschweig
VfL Oldenburg 1894 
3-0
 Teutonia Uelzen
SVG G├Âttingen 
0-2
 Germania Egestorf
Wunstorf 
4-1
 Heeslinger SC
TB Uphusen 
1-2
 FC Eintracht Northeim
TuRa Meldorf 
3-2
 Hartenholm
VfR Neumunster 1910 
1-1
 TSV Kropp 1946
SV Stuttgarter Kickers II 
0-4
 CfR Pforzheim
Bischofswerdaer 
4-1
 Eisenach
Askania Bernburg 
0-0
 Schott Jena
Victoria Seelow 
1-1
 Malchower SV
Brandenburger SC S├╝d 05 
1-6
 Union F├╝rstenwalde
CFC Hertha 
2-2
 FC Hansa Rostock II
Reher/Puls 
1-5
 Flensburger SV 08
Holstein Kiel II 
5-0
 Oldenburger SV
Todesfelde 
1-1
 Preetzer TSV
Eutin 08 
1-2
 Eichede
Bremer SV 
6-2
 Geestem├╝nde
Saturday 30th April
Alfter 
0-2
 Euskirchen
SV Schermbeck 1912 
1-2
 Arminia Bielefeld II
SV Lippstadt 08 
2-1
 Ennepetal
Erlbach 
2-2
 Ruhmannsfelden
Roland Beckum 
0-0
 FC G├╝tersloh 2000
Paderborn 07 II 
2-3
 Marl-H├╝ls
B├╝ckeburg 
0-2
 VfL Osnabr├╝ck II
SV Henstedt Rhen 
0-1
 Heider SV
Bogen 
1-1
 1860 Rosenheim
SpVgg Erkenschwick 
1-2
 Neuenkirchen
Jeddeloh 
1-0
 Spelle-Venhaus
Erlenbach 
3-0
 1. Eintracht Bamberg
VfL 07 Bremen 
0-6
 SV Werder Bremen III
TSG Balingen 
0-1
 Bissingen
SC Pfullendorf 
1-2
 Kehler FV 07
FC 08 Villingen 
1-1
 Sandhausen II
FC N├Âttingen 1957 
2-1
 Ravensburg
SGV Freiberg 
2-2
 Oberachern
ASC Dortmund 
1-1
 Sportfreunde Siegen 1899
Pirmasens II 
1-2
 J├Ągersburg
Mehring 
0-0
 TuS Koblenz
Burgbrohl 
1-0
 R├Âchling V├Âlklingen
Hertha Wiesbach 
2-1
 Schott Mainz
Sonthofen 
2-0
 SV Heimstetten
Freiburger 
3-1
 Hollenbach
FC Eintracht Rheine 
2-0
 Hammer SpVg
ETB Schwarz Wei├č Essen 
1-0
 MSV Duisburg II
SV Arminia Hannover 
6-1
 TuS Lingen 1910
SV Lurup 23 Hamburg 
3-10
 SC Condor 1956
FC Bayern Alzenau 1920 
2-0
 Rot-Wei├č Hadamar
KSV Baunatal 
2-0
 OSC Vellmar
TSV Eintracht Stadtallendorf 
1-3
 FSC Lohfelden 1924
SF Seligenstadt 
1-1
 SC Borussia 04 Fulda
Lehnerz 
1-2
 Viktoria Griesheim
SV Buchonia Flieden 1912 
1-2
 1. Eschborn 1930
Garching 
2-1
 Kottern
1. Sand 
2-0
 SV Seligenporten
VfL Frohnlach 1919 
0-0
 Regensburg-II
TSB Flensburg 
1-1
 TSV Altenholz
1. Lokomotive Leipzig 
3-1
 Einheit Rudolstadt
FC Carl Zeiss Jena II 
4-0
 FC Energie Cottbus II
Union Sandersdorf 
1-0
 SSV Markranst├Ądt
TSV Buchholz 
3-1
 SV Curslack Neuengamme
Rugenbergen 
1-1
 HSV Barmbek Uhlenhorst
Meiendorfer SV 
1-3
 Altonaer von 1893
Neubrandenburg 04 
3-1
 Strausberg
Altl├╝dersdorf 
0-4
 Anker Wismar
Lichtenberg 
9-2
 BSV H├╝rt├╝rkel
FC Frankfurt 
0-2
 Germania Sch├Âneiche
SpVgg EGC Wirges 
0-0
 Karbach
Pipinsried 
2-2
 Pullach
Schwabm├╝nchen 
1-0
 Kirchansch├Âring
Wolfratshausen 
0-3
 Hankofen-Hailing
Dachau 
2-2
 Vilzing
Landsberg 
3-3
 Unterf├Âhring
Eichst├Ątt 
3-2
 SpVgg Weiden
SpVgg Bayern Hof 
3-0
 W├╝rzburger FV
Friday 29th April
Wuppertaler SV Borussia 
2-0
 FC Bocholt
SG Rot Weiss Frankfurt 01 
1-1
 Teutonia WS
Hertha Zehlendorf 
2-3
 Tennis Borussia Berlin
Oberrad 
1-3
 SV Wiesbaden
Gonsenheim 
2-2
 Arminia Ludwigshafen
VFC Plauen 
0-3
 International Leipzig
FC Kilia 1902 
1-4
 Union Neum├╝nster
Pfeddersheim 
1-1
 FSV Salmrohr Salmtal
Eltersdorf 
0-3
 Aubstadt
SC Feucht 
0-1
 Alemannia Haibach
Barleben 
2-2
 VfL Halle
DJK Bamberg 
0-0
 Jahn Forchheim
Thursday 28th April
SSV Ulm 1846 
4-1
 SSV Reutlingen 05
Blumenthaler SV 
2-2
 Bremer SV
SC Hauenstein 1919 
2-0
 SV 07 Elversberg II
Wednesday 27th April
Hennef 05 
2-2
 Wesseling-Urfeld
Sportfreunde Siegen 1899 
2-0
 SV Schermbeck 1912
Todesfelde 
1-1
 TuRa Meldorf
Hartenholm 
0-2
 Eichede
Grohn 
0-6
 SG Aumund Vegasack
Kirchansch├Âring 
3-2
 Vilzing
Dachau 
0-3
 Sonthofen
Tuesday 26th April
SpVgg Weiden 
1-3
 SpVgg Bayern Hof
SV Halstenbek Rellingen 
0-0
 Rugenbergen
FC Rot Weiss Erfurt II 
1-1
 1. Lokomotive Leipzig
Sunday 24th April
Burglengenfeld 
2-2
 DJK Bamberg
TV Herkenrath 
3-0
 Hennef 05
Euskirchen 
3-2
 Borussia Freialdenhoven
KSV Vatan Spor Bremen 
0-5
 Habenhauser FV
Ennepetal 
1-3
 FC Eintracht Rheine
H├╝rth 
3-2
 Alfter
Alemannia Aachen II 
0-3
 Wesseling-Urfeld
SV Breinig 
1-2
 VfL Leverkusen
Blau-Wei├č Friesdorf 
0-3
 Viktoria Arnoldsweiler
Bonner SC 
0-0
 SSG 09 Bergisch Gladbach
Germania Windeck 
2-0
 Eilendorf
Jahn Dinslaken-Hiesfeld 
2-2
 H├Ânnepel-Niederm├Ârmter
TuRU 1880 D├╝sseldorf 
0-1
 1. M'gladbach
Germania Ratingen 
3-0
 KFC Uerdingen 05
MSV Duisburg II 
4-0
 Rot-Wei├č Oberhausen II
Krefeld-Fischeln 
3-2
 Kapellen-Erft
Hilden 
1-1
 D├╝sseldorf West
Meerbusch 
1-0
 Schonnebeck
FC Bocholt 
4-2
 ETB Schwarz Wei├č Essen
FC G├╝tersloh 2000 
4-1
 ASC Dortmund
TSG Sprockh├Âvel 1881 
4-1
 SV Schermbeck 1912
Neuenkirchen 
1-0
 Stadtlohn
Westfalia Rhynern 
0-1
 SpVgg Erkenschwick
Zweckel 
3-0
 Hammer SpVg
Marl-H├╝ls 
2-1
 SV Lippstadt 08
Teutonia Uelzen 
1-0
 TB Uphusen
Heeslinger SC 
2-0
 SV Arminia Hannover
Spelle-Venhaus 
1-0
 B├╝ckeburg
FT Braunschweig 
2-4
 Jeddeloh
TuS Lingen 1910 
3-4
 VfL Oldenburg 1894
VfL Osnabr├╝ck II 
1-1
 Wunstorf
Germania Egestorf 
2-3
 Lupo-Martini
Hartenholm 
3-0
 Reher/Puls
Union Neum├╝nster 
4-1
 Oldenburger SV
SV 07 Elversberg II 
2-0
 Pirmasens II
R├Âchling V├Âlklingen 
0-2
 Hertha Wiesbach
Pinneberg 
0-1
 Niendorfer TSV
TSV Buchholz 
3-1
 T├╝rkiye
Regensburg-II 
0-2
 Eltersdorf
Brinkumer SV 
2-1
 Grolland
BTS Neustadt 
0-2
 Bremer SV
International Leipzig 
4-0
 FC Rot Weiss Erfurt II
Einheit Rudolstadt 
0-0
 Bischofswerdaer
FC Hansa Rostock II 
3-0
 Neubrandenburg 04
BSV H├╝rt├╝rkel 
0-4
 FC Frankfurt
Union F├╝rstenwalde 
1-3
 Lichtenberg
FC Eintracht Northeim 
1-1
 SVG G├Âttingen
Eichede 
2-0
 VfR Neumunster 1910
HSV Barmbek Uhlenhorst 
0-3
 Dassendorf
Altonaer von 1893 
1-0
 SC Victoria Hamburg
Geestem├╝nde 
2-6
 SV Werder Bremen III
Uhlenhorster SC Paloma 
1-2
 S├╝derelbe
Schott Jena 
1-0
 Barleben
Saturday 23rd April
Karlsruher SC II 
2-2
 TSG Balingen
Kottern 
1-3
 Dachau
Hankofen-Hailing 
2-0
 Schwabm├╝nchen
Ruhmannsfelden 
0-1
 Wolfratshausen
Alemannia Haibach 
1-2
 1. Sand
Aubstadt 
0-2
 Erlenbach
VfL 07 Bremen 
2-0
 TuS Schwachhausen
Kehler FV 07 
1-2
 SGV Freiberg
Bissingen 
4-1
 SV Stuttgarter Kickers II
VfB Borussia Neunkirchen 
1-0
 Mehring
J├Ągersburg 
0-3
 Pfeddersheim
Karbach 
3-2
 Schott Mainz
Preetzer TSV 
2-3
 SV Henstedt Rhen
Oberachern 
4-2
 FC 08 Villingen
Ravensburg 
1-1
 SC Pfullendorf
Leher TS 
4-2
 Union Bremen
SG Aumund Vegasack 
1-1
 Grohn
Blumenthaler SV 
2-2
 OSC Bremerhaven
Malchower SV 
3-0
 Altl├╝dersdorf
SV Curslack Neuengamme 
1-0
 SC Condor 1956
SV Wiesbaden 
0-3
 KSV Baunatal
Teutonia WS 
7-1
 SF Seligenstadt
FSC Lohfelden 1924 
1-3
 SG Rot Weiss Frankfurt 01
Jahn Forchheim 
3-2
 SpVgg Bayern Hof
W├╝rzburger FV 
3-2
 VfL Frohnlach 1919
Arminia Ludwigshafen 
0-2
 Burgbrohl
Sandhausen II 
4-1
 Freiburger
OSC Vellmar 
3-1
 Hessen Dreieich
Rot-Wei├č Hadamar 
1-0
 Oberrad
Viktoria Griesheim 
2-1
 FC Bayern Alzenau 1920
SV Buchonia Flieden 1912 
1-3
 Lehnerz
1. Eschborn 1930 
1-0
 SC Borussia 04 Fulda
Kirchansch├Âring 
2-0
 Garching
Pullach 
2-0
 Erlbach
Vilzing 
5-0
 Landsberg
TSV Kropp 1946 
3-2
 TuRa Meldorf
Meiendorfer SV 
6-0
 SV Lurup 23 Hamburg
Germania Sch├Âneiche 
0-0
 CFC Hertha
Anker Wismar 
0-0
 Brandenburger SC S├╝d 05
Rugenbergen 
4-2
 SC Concordia Hamburg
TuS Koblenz 
4-0
 Gonsenheim
SpVgg EGC Wirges 
1-0
 SC Hauenstein 1919
Flensburger SV 08 
1-1
 TSB Flensburg
Heider SV 
0-0
 FC Kilia 1902
Sportfreunde Siegen 1899 
4-1
 Paderborn 07 II
Arminia Bielefeld II 
0-3
 Roland Beckum
TSV Altenholz 
0-1
 Todesfelde
Eutin 08 
0-1
 Holstein Kiel II
SSV Markranst├Ądt 
0-1
 VFC Plauen
VfL Halle 
3-1
 FC Carl Zeiss Jena II
Eisenach 
0-4
 Askania Bernburg
SV Heimstetten 
2-2
 Pipinsried
1860 Rosenheim 
2-0
 Sonthofen
Unterf├Âhring 
2-0
 Bogen
SV Seligenporten 
1-1
 TSV Gro├čbardorf 1923
FC Energie Cottbus II 
1-2
 Union Sandersdorf
Friday 22nd April
SSV Reutlingen 05 
2-2
 Hollenbach
Tennis Borussia Berlin 
1-1
 Victoria Seelow
Strausberg 
1-0
 Hertha Zehlendorf
SSV Ulm 1846 
4-0
 Germania Friedrichstal
SpVgg Weiden 
4-0
 SC Feucht
1. Eintracht Bamberg 
0-4
 Eichst├Ątt
Buxtehude 
2-2
 SV Halstenbek Rellingen
CfR Pforzheim 
0-0
 FC N├Âttingen 1957
Thursday 21st April
Borussia Freialdenhoven 
4-0
 Viktoria Arnoldsweiler
ASC Dortmund 
0-1
 SpVgg Erkenschwick
Wednesday 20th April
Hammer SpVg 
3-0
 SV Schermbeck 1912
Sportfreunde Siegen 1899 
1-0
 Westfalia Rhynern
B├╝ckeburg 
6-1
 Teutonia Uelzen
Union Sandersdorf 
0-1
 1. Lokomotive Leipzig
ETB Schwarz Wei├č Essen 
0-2
 KFC Uerdingen 05
Germania Egestorf 
1-2
 SV Arminia Hannover
TuS Lingen 1910 
1-2
 Spelle-Venhaus
Todesfelde 
3-0
 TSB Flensburg
Bremer SV 
4-1
 Brinkumer SV
FC Eintracht Rheine 
0-3
 TSG Sprockh├Âvel 1881
Reher/Puls 
0-4
 Union Neum├╝nster
TuRa Meldorf 
1-1
 Heider SV
VfR Neumunster 1910 
3-1
 Preetzer TSV
Eutin 08 
4-2
 TSV Altenholz
Hartenholm 
1-5
 Holstein Kiel II
Flensburger SV 08 
0-1
 TSV Kropp 1946
TSV Buchholz 
0-2
 SC Condor 1956
VfL Frohnlach 1919 
1-7
 DJK Bamberg
Burglengenfeld 
0-2
 Aubstadt
Jahn Forchheim 
0-3
 Regensburg-II
Tuesday 19th April
SC Hauenstein 1919 
2-1
 Karbach
SV Halstenbek Rellingen 
1-3
 SC Victoria Hamburg
Altonaer von 1893 
1-1
 SV Curslack Neuengamme
T├╝rkiye 
2-4
 HSV Barmbek Uhlenhorst
Sunday 17th April
Wolfratshausen 
0-5
 Pullach
VfL Leverkusen 
0-3
 Blau-Wei├č Friesdorf
Wesseling-Urfeld 
2-4
 SV Breinig
TuS Schwachhausen 
5-0
 Geestem├╝nde
Grolland 
4-3
 Blumenthaler SV
Grohn 
2-2
 KSV Vatan Spor Bremen
Habenhauser FV 
2-1
 Leher TS
Borussia Freialdenhoven 
1-0
 H├╝rth
SSG 09 Bergisch Gladbach 
0-1
 Euskirchen
Germania Windeck 
0-1
 Bonner SC
Eilendorf 
1-1
 Hennef 05
Viktoria Arnoldsweiler 
2-2
 TV Herkenrath
Wuppertaler SV Borussia 
2-0
 Krefeld-Fischeln
Kapellen-Erft 
0-1
 Jahn Dinslaken-Hiesfeld
Schonnebeck 
4-2
 MSV Duisburg II
Germania Ratingen 
2-0
 1. M'gladbach
H├Ânnepel-Niederm├Ârmter 
1-0
 Hilden
ETB Schwarz Wei├č Essen 
0-1
 Kalkum-Wittlaer
Rot-Wei├č Oberhausen II 
3-2
 FC Bocholt
KFC Uerdingen 05 
1-1
 Meerbusch
Roland Beckum 
3-3
 TSG Sprockh├Âvel 1881
Paderborn 07 II 
2-1
 FC G├╝tersloh 2000
SV Lippstadt 08 
0-1
 Sportfreunde Siegen 1899
FC Eintracht Rheine 
5-2
 Marl-H├╝ls
Hammer SpVg 
4-1
 Ennepetal
Stadtlohn 
3-1
 Westfalia Rhynern
SV Schermbeck 1912 
2-1
 Neuenkirchen
SpVgg Erkenschwick 
2-0
 Zweckel
Germania Friedrichstal 
1-3
 SSV Reutlingen 05
SVG G├Âttingen 
7-0
 Teutonia Uelzen
FT Braunschweig 
2-0
 Germania Egestorf
SV Arminia Hannover 
1-0
 VfL Osnabr├╝ck II
VfL Oldenburg 1894 
5-0
 Heeslinger SC
TB Uphusen 
1-5
 TuS Lingen 1910
Lupo-Martini 
2-2
 FC Eintracht Northeim
Wunstorf 
2-2
 Spelle-Venhaus
Jeddeloh 
2-1
 B├╝ckeburg
TuRa Meldorf 
1-4
 VfR Neumunster 1910
Gonsenheim 
2-3
 VfB Borussia Neunkirchen
Burgbrohl 
0-3
 TuS Koblenz
SV Lurup 23 Hamburg 
0-6
 TSV Buchholz
Pinneberg 
2-0
 Uhlenhorster SC Paloma
SC Concordia Hamburg 
2-1
 HSV Barmbek Uhlenhorst
Pipinsried 
0-0
 1860 Rosenheim
Schwabm├╝nchen 
3-2
 Ruhmannsfelden
Garching 
2-1
 Hankofen-Hailing
DJK Bamberg 
1-2
 SV Seligenporten
Erlbach 
2-3
 SV Heimstetten
Bremer SV 
2-0
 SG Aumund Vegasack
Schott Jena 
3-0
 Eisenach
VFC Plauen 
1-1
 FC Energie Cottbus II
FC Rot Weiss Erfurt II 
4-0
 SSV Markranst├Ądt
Altl├╝dersdorf 
3-1
 Tennis Borussia Berlin
Union F├╝rstenwalde 
2-0
 Anker Wismar
CFC Hertha 
3-2
 BSV H├╝rt├╝rkel
Neubrandenburg 04 
1-2
 Germania Sch├Âneiche
Hertha Zehlendorf 
1-3
 FC Hansa Rostock II
SV Stuttgarter Kickers II 
1-0
 Karlsruher SC II
Todesfelde 
5-2
 TSV Kropp 1946
Holstein Kiel II 
5-2
 Heider SV
Niendorfer TSV 
1-0
 SV Halstenbek Rellingen
ASC Dortmund 
0-1
 Arminia Bielefeld II
SC Condor 1956 
1-0
 Altonaer von 1893
Saturday 16th April
D├╝sseldorf West 
1-0
 TuRU 1880 D├╝sseldorf
Oldenburger SV 
0-2
 TSV Altenholz
Mehring 
1-2
 FSV Salmrohr Salmtal
Bogen 
1-5
 Sonthofen
TSV Gro├čbardorf 1923 
0-1
 Alemannia Haibach
Erlenbach 
0-0
 Regensburg-II
SC Pfullendorf 
0-0
 CfR Pforzheim
FC 08 Villingen 
0-2
 Kehler FV 07
FC N├Âttingen 1957 
2-3
 Bissingen
SGV Freiberg 
1-2
 Ravensburg
Hollenbach 
0-3
 Sandhausen II
Hertha Wiesbach 
4-1
 Arminia Ludwigshafen
Pfeddersheim 
0-0
 SV 07 Elversberg II
Freiburger 
0-1
 Oberachern
Union Neum├╝nster 
3-0
 Preetzer TSV
T├╝rkiye 
1-3
 Rugenbergen
KSV Baunatal 
5-3
 Rot-Wei├č Hadamar
TSV Eintracht Stadtallendorf 
6-2
 OSC Vellmar
SF Seligenstadt 
0-1
 FSC Lohfelden 1924
SC Borussia 04 Fulda 
3-3
 Teutonia WS
FC Bayern Alzenau 1920 
5-3
 SV Buchonia Flieden 1912
Lehnerz 
2-2
 1. Eschborn 1930