footytube version 2.0 logo

Cup Results

Leagues /  Estonia /  Cup  / Results 

Cup Season Results

Wednesday 22nd October
Viimsi Igiliikur 
0-9
 Flora Tallinn II
(0-3)
Goal
R. Rande (90`)
Goal
K. Keert (90`)
Goal
S. Sinisalu (86`)
Goal
R. Rande (60`)
Goal
T. Paavo (58`)
Goal
J. Kokla (56`)
Goal
K. Maar (36`)
Goal
R. Piir (8`)
Goal
S. Vard (6`)
Tuesday 21st October
Flora Tallinn 
11-0
 Saue JK
Goal
R. Sappinen (81`)
Goal
S. Mošnikov (80`)
Goal
M. Kase (65`)
Goal
S. Post (47`)
Goal
A. Frolov (44`)
Goal
S. Post (42`)
Goal
S. Post (40`)
Goal
S. Post (30`)
Goal
R. Sobtšenko (21`)
Goal
M. Kase (11`)
Goal
S. Post (2`)
(7-0)
JK Kalev Sillamae 
0-0
 FC Atletik
Yellow Card
E. Kabaev (61`)
Yellow Card
K. Silich (43`)
(0-0)
Saturday 11th October
FC Flora Paide 
0-0
 Kivioli Tamme Auto
FC Maardu 
0-4
 JK Nomme Kalju
Yellow Card
S. Zabelo (71`)
(0-2)
Goal
J. Toomet (86`)
Goal
D. Quintieri (63`)
Goal
D. Quintieri (45`)
Yellow Card
Fabio Prates (40`)
Goal
J. Toomet (30`)
JK Tallinna Kalev 
0-3
 Jõhvi JK Orbiit
Red Card
E. Butlers (90`)
Yellow Card
E. Butlers (90`)
Yellow Card
A. Larin (69`)
(0-1)
Goal
A. Nikulin (85`)
Yellow Card
L. Naveriani (76`)
Goal (Pen)
A. Nikulin (69`)
Goal
A. Nikulin (41`)
Wednesday 1st October
FC Ararat Tallinn 
0-3
 Tallinna Infonet II
Yellow Card
H. Aasma (90`)
Red Card
E. Peljo (30`)
(0-2)
Red Card
V. Aksjonov (67`)
Goal
V. Aksjonov (62`)
Yellow Card
P. Petrov (45`)
Goal
E. Golovljov (31`)
Goal
E. Vinogradov (22`)
JK Nomme Kalju 
4-0
 FC Kuressaare
Wednesday 24th September
Tallinna Ăślikool 
4-3
 Retro
Goal
R. Nõmmiko (117`)
Yellow Card
M. Tšegodajev (115`)
Goal
M. Tšegodajev (114`)
Yellow Card
M. Anton (104`)
Yellow Card
R. Esaul (95`)
Goal
M. Tšegodajev (89`)
Goal
M. Tšegodajev (47`)
(0-0)
Red Card
D. Kulikov (119`)
Yellow Card
M. Rõtškov (116`)
Yellow Card
D. Kulikov (100`)
Goal
D. Skiperski (96`)
Yellow Card
J. Novikov (81`)
Yellow Card
M. Lepik (79`)
Yellow Card
P. Murumets (74`)
Goal
M. Rõtškov (52`)
Goal
J. Novikov (49`)
Yellow Card
A. Stepanov (44`)
Yellow Card
L. Hopp (43`)
Wednesday 3rd September
FC Maardu 
5-1
 JK Ganvix
Tuesday 2nd September
Keila 
0-6
 FC Flora Paide
Tallinna Dnipro 
0-13
 JK Kalev Sillamae
Levadia Tallinn 
0-0
 Saue JK
Tuesday 26th August
Noorus-96 
0-1
 JK Tallinna Kalev
Tuesday 19th August
Tallinna Charma 
2-11
 Tallinna Ăślikool
Sunday 17th August
Flora III 
2-3
 Viimsi Igiliikur
Thursday 14th August
Tartu 
2-5
 Retro
Wednesday 13th August
JK Nomme Kalju 
18-0
 Ambla Vallameeskond
Tuesday 12th August
Flora Tallinn 
13-0
 Kose
Flora Tallinn II 
3-1
 JK Maag Tammeka
Võru 
0-11
 FC Atletik
Wednesday 6th August
Tallinna Infonet II 
2-1
 Virumaa JK Rakvere
Keila 
2-1
 Puuma
Tääksi 
3-7
 Kivioli Tamme Auto
FC Metropool 
3-3
 FC Ararat Tallinn
Tuesday 5th August
Jõhvi JK Orbiit 
3-1
 Tallinna Kalev III
JK Kalev Sillamae 
11-0
 Viimsi MRJK
Wednesday 23rd July
Tallinna Reaal 
2-4
 Tääksi
Welco Elekter 
0-0
 Kose
Imavere Forss 
1-3
 Saue JK
FC Elva 
2-2
 Tallinna Infonet II
Tuesday 22nd July
Flora Tallinn 
5-0
 Visadus
Joker 
0-2
 FC Atletik
FC Maardu 
2-1
 UJK Emmaste
Sunday 20th July
Tapa 
0-4
 Flora III
Tallinna Dnipro 
2-0
 Maardu United
Wednesday 16th July
Tallinna Kalev III 
0-0
 IAFA Estonia
FC Metropool 
3-1
 Raasiku Valla
JK Nomme Utd. 
2-9
 Tallinna Ăślikool
Flora Tallinn II 
3-1
 Narva United
Tuesday 15th July
Jõhvi JK Orbiit 
2-1
 Vändra
FC Ararat Tallinn 
5-0
 Tallinna Ăślikool II
FC Otepaa 
0-2
 Virumaa JK Rakvere
Võru 
5-2
 FC Soccernet
Merkuur 
0-4
 FC Kuressaare
Sunday 13th July
JK Ganvix 
4-1
 Tõrva
Friday 11th July
JK Maag Tammeka 
4-1
 Kuusalu JK Rada
Thursday 10th July
JK Kaitseliit Kalev 
0-3
 Tallinna Charma
Sunday 6th July
Retro 
8-2
 Warrior Valga
Tartu 
8-1
 JK Atli
Saturday 5th July
Noorus-96 
0-0
 FC Ajax Lasnamae
Wednesday 2nd July
Navi 
0-3
 JK Tallinna Kalev
Kivioli Tamme Auto 
15-0
 Saku Sporting
FC Flora Paide 
17-0
 Tartu Tehased
Flora Tallinn 
7-0
 JK Tulevik Viljandi
Saturday 28th June
Tallinna Kalev Juunior 
0-19
 Levadia Tallinn
Friday 27th June
Tääksi 
1-1
 Läänemaa Haapsalu
Thursday 26th June
Saue JK 
2-1
 Eston Villa
FC Metropool 
9-0
 FC Haiba
Wednesday 25th June
Tallinna Jalgpalliselts 
0-2
 Viimsi Igiliikur
Wednesday 18th June
Joker 
8-2
 Viimsi Ehitus
Sunday 15th June
Imavere Forss 
6-1
 Helios
Wednesday 11th June
Lelle 
1-5
 Tallinna Ăślikool
Keila 
12-1
 Somnium
JK Ganvix 
11-2
 Kohtla-Nõmme
JK Nomme Utd. 
10-0
 Anija United
JK Trans Narva 
1-3
 JK Kalev Sillamae
Tuesday 10th June
Tallinna Charma 
3-2
 JK Jalgpallihaigla
Monday 9th June
Saku Sporting 
3-1
 Loo
Sunday 8th June
Retro 
5-1
 JK Piraaja
LootosR 
2-5
 Tallinna Jalgpalliselts
Merkuur 
10-1
 Ă•ismäe Torm
Virumaa JK Rakvere 
3-0
 Castovanni Eagles
JK Fellin/Club Red 
1-1
 Raasiku Valla
FC Twister 
1-4
 Tartu Tehased
Tõrva 
6-0
 Aspen
Viimsi Igiliikur 
5-1
 Virtsu Jalgpalliklubi
Tartu Taara 
0-8
 Vändra
Tallinna Kalev Juunior 
6-1
 Aseri Askele
Maardu United 
8-0
 Shnelli
Saturday 7th June
FC Atletik 
16-0
 Nirvaana
Tallinna Dnipro 
0-0
 Vutihoolikud
Narva United 
2-0
 Rapla Lokomotiv
FC Kuressaare 
7-0
 Väätsa Vald
Friday 6th June
Tallinna Kalev III 
3-2
 Raudne Rusikas
Tartu 
4-0
 Peedu
Thursday 5th June
JK Maag Tammeka 
5-2
 EMĂś
FC Ararat Tallinn 
0-0
 Vinni
Pirita 
0-1
 Võru
Kuusalu JK Rada 
9-0
 Tartu Ăślikool Fauna
Viimsi MRJK 
6-1
 FCF Jarva-Jaani
JK Kadakas 
0-2
 JK Kaitseliit Kalev
Saaremaa 
0-0
 Jõhvi JK Orbiit
JK Vaprus Parnu 
3-4
 JK Tallinna Kalev
Tallinna Depoo 
3-8
 FC Maardu
Flora Tallinn II 
4-4
 Tartu Santos
Wednesday 4th June
UJK Emmaste 
5-0
 FC Olympic
Sunday 1st June
Tallinna Infonet II 
7-0
 Paidelona

Cup League Stats

   
Kick4Life - changing lives through football