footytube version 2.0 logo

FA Trophy Results

Leagues /  England /  FA Trophy  / Results 

FA Trophy Season Results

Tuesday 29th November
Wealdstone 
2-1
 Maidenhead United
(0-0)
East Thurrock United 
2-0
 Margate
(0-0)
St Albans City 
0-1
 Whitehawk
Weymouth 
2-0
 Poole Town
Hemel Hempstead Town 
0-1
 Worthing
Tamworth 
0-4
 Farsley Celtic
FC Halifax Town 
2-3
 Matlock Town
Brackley Town 
3-1
 Mickleover Sports
Monday 28th November
Curzon Ashton 
1-2
 Worcester City
(1-1)
Sunday 27th November
Darlington 1883 
2-2
 Marine
(1-2)
Saturday 26th November
Hythe Town 
4-2
 Bishops Stortford
North Leigh 
1-0
 Kingstonian
Whitehawk 
1-1
 St Albans City
Burgess Hill Town 
0-3
 Hitchin Town
Maidenhead United 
2-2
 Wealdstone
Winchester City 
0-1
 Dulwich Hamlet
Havant & Waterlooville 
1-3
 Harlow Town
Poole Town 
1-1
 Weymouth
Leiston 
1-1
 Eastbourne Borough
Margate 
1-1
 East Thurrock United
Chelmsford City 
1-0
 Taunton Town
Bath City 
2-0
 Basingstoke Town
Oxford City 
1-2
 South Park
Hungerford Town 
0-1
 Gosport Borough
Worthing 
1-1
 Hemel Hempstead Town
Weston super Mare 
2-4
 Dartford
Kings Langley 
1-3
 AFC Sudbury
Concord Rangers 
0-1
 Welling United
Hampton & Richmond 
0-0
 Royston Town
Truro City 
6-1
 Frome Town
Slough Town 
2-4
 Wingate & Finchley
Ebbsfleet United 
4-2
 Harrow Borough
Gloucester City 
2-3
 Fylde
Stockport County 
2-0
 Bradford Park Avenue
Kidderminster Harriers 
3-1
 Lincoln United
Farsley Celtic 
2-2
 Tamworth
Matlock Town 
1-1
 FC Halifax Town
Ramsbottom United 
0-2
 AFC Telford United
SL Aquaforce 
3-1
 Nantwich Town
King's Lynn Town 
1-0
 St Ives Town
Gainsborough Trinity 
0-0
 Alfreton Town
Mickleover Sports 
1-1
 Brackley Town
Harrogate Town 
2-2
 Salford City
Stocksbridge Park Steels 
2-2
 Stalybridge Celtic
Tuesday 22nd November
Chalfont Saint Peter 
1-1
 Burgess Hill Town
Harlow Town 
2-1
 Brightlingsea Regent
Wednesday 16th November
South Park 
3-2
 Hastings United
Tuesday 15th November
Tonbridge Angels 
1-2
 Kingstonian
Lincoln United 
2-0
 AFC Rushden & Diamonds
Stafford Rangers 
2-1
 Hednesford Town
St. Neots Town 
2-4
 Marine
Burgess Hill Town 
2-2
 Chalfont Saint Peter
Merstham 
0-3
 Hythe Town
Brightlingsea Regent 
1-1
 Harlow Town
Ramsbottom United 
4-1
 Redditch United
Slough Town 
2-0
 Merthyr Town
Monday 14th November
Hitchin Town 
3-2
 Biggleswade Town
Sunday 13th November
Cray Wanderers 
1-2
 Worthing
Saturday 12th November
Ware 
0-2
 Wingate & Finchley
Kingstonian 
1-1
 Tonbridge Angels
AFC Sudbury 
4-0
 Romford
Hastings United 
1-1
 South Park
Phoenix Sports 
1-3
 Winchester City
Needham Market 
1-2
 Harrow Borough
Royston Town 
4-0
 Wimborne Town
Folkestone Invicta 
2-3
 North Leigh
Biggleswade Town 
1-1
 Hitchin Town
Dulwich Hamlet 
4-0
 Chesham United
Chippenham Town 
0-1
 Leiston
Hanwell Town 
0-1
 Frome Town
Havant & Waterlooville 
5-0
 Billericay Town
Dorchester Town 
0-3
 Basingstoke Town
Dunstable Town 
1-4
 Weymouth
Bishops Cleeve 
0-1
 Taunton Town
Kings Langley 
1-0
 Enfield Town
Witton Albion 
2-1
 Kettering Town
AFC Rushden & Diamonds 
3-3
 Lincoln United
Trafford 
0-1
 Mickleover Sports
Grantham Town 
0-2
 Matlock Town
Barwell 
2-3
 Farsley Celtic
Kidsgrove Athletic 
3-5
 Stocksbridge Park Steels
SL Aquaforce 
3-0
 Whitby Town
St Ives Town 
2-1
 Leek Town
Hednesford Town 
1-1
 Stafford Rangers
Marine 
1-1
 St. Neots Town
Buxton 
1-3
 King's Lynn Town
Blyth Spartans 
4-3
 Halesowen Town
Nantwich Town 
2-0
 Kendal Town
Merthyr Town 
2-2
 Slough Town
Wednesday 2nd November
Frome Town 
1-0
 Evesham United
Tuesday 1st November
Wingate & Finchley 
2-0
 Grays Athletic
Harrow Borough 
3-0
 Herne Bay
Northwood 
1-4
 Royston Town
Ashford Town Middlesex 
1-4
 Tonbridge Angels
Grantham Town 
4-0
 Stratford Town
Witton Albion 
3-1
 Colwyn Bay
Blyth Spartans 
7-1
 Goole
Sunday 30th October
Grays Athletic 
1-1
 Wingate & Finchley
Kingstonian 
2-1
 Lewes
Horsham 
1-3
 Romford
Saturday 29th October
Kidsgrove Athletic 
5-3
 Soham Town Rangers
Staines Town 
1-4
 Basingstoke Town
Dorchester Town 
3-1
 Barnstaple Town
Weymouth 
4-0
 Wantage Town
Fleet Town 
1-2
 Winchester City
Banbury United 
0-1
 Bishops Cleeve
Merthyr Town 
6-1
 Cinderford Town
Cirencester Town 
1-2
 Havant & Waterlooville
Tiverton Town 
0-1
 Wimborne Town
Taunton Town 
5-0
 Swindon Supermarine
Salisbury 
2-3
 Chippenham Town
Yate Town 
1-6
 North Leigh
Evesham United 
1-1
 Frome Town
Hayes & Yeading United 
0-1
 Hitchin Town
Herne Bay 
2-2
 Harrow Borough
Uxbridge 
0-1
 Harlow Town
Faversham Town 
3-4
 South Park
Biggleswade Town 
1-0
 Witham Town
Lowestoft Town 
1-2
 Dulwich Hamlet
Royston Town 
2-2
 Northwood
Cheshunt 
1-3
 Folkestone Invicta
Cray Wanderers 
4-0
 Marlow
Chalfont Saint Peter 
3-2
 Corinthian Casuals
Billericay Town 
2-0
 Maldon Town
Tooting & Mitcham United 
2-4
 Dunstable Town
Enfield Town 
3-2
 Canvey Island
VCD Athletic 
1-3
 Ware
Leiston 
5-0
 Hendon
Kings Langley 
1-0
 Heybridge Swifts
Tonbridge Angels 
3-3
 Ashford Town Middlesex
AFC Sudbury 
4-0
 Bowers & Pitsea
Worthing 
3-1
 Kempston Rovers
Slough Town 
4-1
 Bognor Regis Town
Needham Market 
2-0
 Wroxham
Metropolitan Police 
2-6
 Brightlingsea Regent
Hanwell Town 
2-1
 Bury Town
Waltham Abbey 
0-5
 Merstham
Leatherhead 
2-3
 Chesham United
Burgess Hill Town 
5-1
 Beaconsfield SYCOB
Hythe Town 
3-2
 Walton Casuals
Hastings United 
4-0
 Aylesbury United
East Grinstead Town 
2-3
 Phoenix Sports
Lincoln United 
4-2
 Gresley Rovers
Bedworth United 
2-3
 St. Neots Town
AFC Rushden & Diamonds 
1-0
 Coalville Town
Leek Town 
2-1
 Sutton Coldfield Town
Stamford 
1-4
 Hednesford Town
Redditch United 
3-1
 Cambridge City
Kettering Town 
5-1
 Market Drayton Town
Corby Town 
0-2
 Stafford Rangers
Stourbridge 
1-2
 King's Lynn Town
Carlton Town 
1-4
 St Ives Town
Ilkeston Town 
0-2
 Barwell
Rushall Olympic 
1-2
 Halesowen Town
Leamington 
0-1
 Mickleover Sports
Stratford Town 
2-2
 Grantham Town
SL Aquaforce 
6-2
 Frickley Athletic
Ashton United 
0-4
 Marine
Buxton 
2-0
 Glossop North End
Bamber Bridge 
0-2
 Trafford
Ramsbottom United 
2-1
 Prescot Cables
Mossley 
1-3
 Farsley Celtic
Colwyn Bay 
1-1
 Witton Albion
Skelmersdale United 
1-3
 Kendal Town
Whitby Town 
4-3
 Workington
Stocksbridge Park Steels 
2-1
 Lancaster City
Warrington Town 
0-2
 Nantwich Town
Spennymoor Town 
1-2
 Matlock Town
Goole 
1-1
 Blyth Spartans
Wednesday 26th October
Cray Wanderers 
3-0
 Carshalton Athletic
Tuesday 11th October
Petersfield Town 
1-3
 Winchester City
Mossley 
3-2
 Northwich Victoria
AFC Totton 
1-2
 Wimborne Town
North Leigh 
4-1
 Bridgwater Town 1984
Greenwich Borough 
1-2
 VCD Athletic
Chalfont Saint Peter 
6-0
 Arlesey Town
Tilbury 
0-3
 Lewes
Kempston Rovers 
2-0
 Chipstead
Histon 
1-6
 AFC Rushden & Diamonds
Rugby Town 
0-2
 Bedworth United
Droylsden 
1-3
 Lancaster City
Ossett Albion 
0-1
 Prescot Cables
Romulus 
1-3
 Lincoln United
Sunday 9th October
Cray Wanderers 
3-3
 Carshalton Athletic
Northwich Victoria 
1-1
 Mossley
Saturday 8th October
Stamford 
1-0
 Basford United
Chipstead 
3-3
 Kempston Rovers
Shortwood United 
0-1
 Evesham United
Taunton Town 
6-2
 Larkhall Athletic
Kidlington 
2-3
 Wantage Town
Fleet Town 
2-1
 Bideford
Farnborough 
1-5
 Barnstaple Town
Mangotsfield United 
0-2
 Yate Town
Bishops Cleeve 
1-0
 Didcot Town
Paulton Rovers 
1-6
 Tiverton Town
Salisbury 
4-3
 Hereford
Wimborne Town 
2-2
 AFC Totton
Winchester City 
1-1
 Petersfield Town
Bridgwater Town 1984 
2-2
 North Leigh
Slimbridge 
1-3
 Swindon Supermarine
Barton Rovers 
0-1
 Herne Bay
Hanwell Town 
4-0
 Bedford Town
Royston Town 
3-0
 Egham
VCD Athletic 
1-1
 Greenwich Borough
Brightlingsea Regent 
2-1
 Dereham Town
Corinthian Casuals 
2-1
 Thamesmead Town
Arlesey Town 
2-2
 Chalfont Saint Peter
Brentwood Town 
1-2
 Marlow
Molesey 
1-3
 Romford
AFC Hornchurch 
2-3
 Ashford Town Middlesex
Ramsgate 
0-3
 Hastings United
Norwich United 
0-2
 Tooting & Mitcham United
Wroxham 
3-0
 Godalming Town
Dorking Wanderers 
3-6
 Northwood
Haringey Borough 
1-2
 Hythe Town
Whyteleafe 
1-3
 Cheshunt
South Park 
2-0
 Guernsey
Lewes 
1-1
 Tilbury
Uxbridge 
4-0
 AFC Dunstable
Aylesbury United 
4-1
 Chatham Town
Thurrock 
1-2
 Bowers & Pitsea
Potters Bar Town 
0-2
 Horsham
Witham Town 
2-1
 Aveley
East Grinstead Town 
4-0
 Three Bridges
Maldon Town 
3-1
 Great Wakering Rovers
Sittingbourne 
0-2
 Bury Town
Aylesbury Vale 
1-3
 Ware
Lincoln United 
2-2
 Romulus
Loughborough Dynamo 
1-2
 Leek Town
Newcastle Town 
1-3
 Soham Town Rangers
Carlton Town 
3-1
 Chasetown
Gresley Rovers 
4-1
 Spalding United
AFC Rushden & Diamonds 
1-1
 Histon
Bedworth United 
3-3
 Rugby Town
Ossett Town 
0-1
 Bamber Bridge
Ramsbottom United 
3-1
 Sheffield
Lancaster City 
1-1
 Droylsden
Radcliffe Borough 
1-3
 Farsley Celtic
Belper Town 
1-2
 Goole
SL Aquaforce 
2-0
 Scarborough Athletic
Colwyn Bay 
1-0
 Hyde United
Clitheroe 
0-5
 Stocksbridge Park Steels
Burscough 
1-2
 Kendal Town
Colne 
1-2
 Trafford
Prescot Cables 
1-1
 Ossett Albion
Glossop North End 
2-0
 Tadcaster Albion
Witton Albion 
5-2
 Brighouse Town

FA Trophy League Stats

   
Kick4Life - changing lives through football