footytube version 2.0 logo

3 Ligy Results

Leagues /  /leagues/czechia/3-ligy /  3 Ligy  / Results 

3 Ligy Season Results

Sunday 23rd November
TJ Sokol Zápy 
2-0
 FC Písek
FC Zenit Cáslav 
1-0
 Štěchovice
SK Viktorie Jirny 
3-1
 SK Prevýšov
FK Admira Praha 
3-5
 FK Slavoj Vyšehrad
Saturday 22nd November
FK Králuv Dvur 
1-4
 Louňovice
TJ Jiskra Domažlice 
1-1
 FC Bohemians Praha
SK Benešov 
2-0
 FC Chomutov
AFK Chrudim 
3-0
 RMSK Cidlina Nový Bydžov
FK Lokomotiva Praha 
2-2
 FK Meteor Praha VIII
Sunday 16th November
Louňovice 
0-3
 TJ Jiskra Domažlice
RMSK Cidlina Nový Bydžov 
1-1
 SK Viktorie Jirny
FK Slavoj Vyšehrad 
4-0
 SK Benešov
FK Meteor Praha VIII 
0-4
 FK Králuv Dvur
SK Prevýšov 
3-1
 FK Lokomotiva Praha
Saturday 15th November
FC Hlucín 
1-3
 Prostejov
SK Vyškov 
4-0
 MSK Breclav
SK Spartak Hulín 
3-0
 SK Líšen
FK Slavia Orlová Lutyne 
5-0
 FC Zlín II
FC Chomutov 
1-2
 Štěchovice
FC Písek 
2-0
 FK Admira Praha
FC Bohemians Praha 
2-0
 TJ Sokol Zápy
AFK Chrudim 
2-0
 FC Zenit Cáslav
1. HFK Olomouc 
0-1
 SK Hanácká Slavia Kromeríz
1. Slovácko II 
2-2
 SK Unicov
Friday 14th November
SK Sigma Olomouc II 
4-1
 Horácký FK Trebíc
Sunday 9th November
TJ Sokol Zápy 
2-2
 Louňovice
SK Benešov 
2-0
 FC Písek
Štěchovice 
0-1
 FK Slavoj Vyšehrad
FC Zenit Cáslav 
2-1
 FC Chomutov
SK Viktorie Jirny 
3-0
 AFK Chrudim
FC Zlín II 
2-3
 1. Slovácko II
Opava II 
1-2
 FK Slavia Orlová Lutyne
FK Admira Praha 
1-2
 FC Bohemians Praha
SK Unicov 
0-3
 1. HFK Olomouc
Saturday 8th November
FK Králuv Dvur 
2-5
 SK Prevýšov
TJ Jiskra Domažlice 
4-2
 FK Meteor Praha VIII
MSK Breclav 
4-3
 Prostejov
SK Hanácká Slavia Kromeríz 
1-0
 FC Hlucín
Horácký FK Trebíc 
2-0
 SK Vyškov
SK Líšen 
0-5
 SK Sigma Olomouc II
SK Zábreh 
1-4
 SK Spartak Hulín
FK Lokomotiva Praha 
1-2
 RMSK Cidlina Nový Bydžov
Sunday 2nd November
Louňovice 
3-0
 FK Admira Praha
RMSK Cidlina Nový Bydžov 
0-1
 FK Králuv Dvur
SK Viktorie Jirny 
2-1
 FC Zenit Cáslav
FK Slavoj Vyšehrad 
4-4
 FC Chomutov
FK Meteor Praha VIII 
1-2
 TJ Sokol Zápy
SK Prevýšov 
2-1
 TJ Jiskra Domažlice
1. Slovácko II 
3-1
 SK Zábreh
SK Sigma Olomouc II 
2-2
 FC Zlín II
Saturday 1st November
SK Spartak Hulín 
3-1
 FK Slavia Orlová Lutyne
1. HFK Olomouc 
1-1
 SK Líšen
SK Vyškov 
1-2
 SK Unicov
FC Hlucín 
1-0
 Horácký FK Trebíc
Prostejov 
1-1
 SK Hanácká Slavia Kromeríz
MSK Breclav 
1-1
 Opava II
FC Písek 
0-2
 Štěchovice
FC Bohemians Praha 
5-2
 SK Benešov
AFK Chrudim 
1-1
 FK Lokomotiva Praha
Tuesday 28th October
TJ Sokol Zápy 
4-1
 TJ Jiskra Domažlice
Sunday 26th October
Štěchovice 
0-1
 FC Bohemians Praha
FC Zenit Cáslav 
2-1
 FK Slavoj Vyšehrad
SK Zábreh 
1-1
 SK Sigma Olomouc II
SK Benešov 
2-0
 Louňovice
FC Zlín II 
3-0
 1. HFK Olomouc
Opava II 
3-2
 SK Spartak Hulín
FK Admira Praha 
2-2
 FK Meteor Praha VIII
SK Unicov 
0-0
 FC Hlucín
Saturday 25th October
FK Králuv Dvur 
3-1
 AFK Chrudim
TJ Jiskra Domažlice 
2-1
 RMSK Cidlina Nový Bydžov
TJ Sokol Zápy 
1-3
 SK Prevýšov
Horácký FK Trebíc 
1-0
 Prostejov
SK Líšen 
6-1
 SK Vyškov
FK Slavia Orlová Lutyne 
4-2
 1. Slovácko II
FK Lokomotiva Praha 
0-0
 SK Viktorie Jirny
FC Chomutov 
2-0
 FC Písek
Friday 24th October
SK Hanácká Slavia Kromeríz 
2-2
 MSK Breclav
Wednesday 22nd October
Opava II 
1-3
 SK Zábreh
Sunday 19th October
Louňovice 
1-0
 Štěchovice
RMSK Cidlina Nový Bydžov 
0-0
 TJ Sokol Zápy
SK Viktorie Jirny 
1-0
 FK Králuv Dvur
FK Meteor Praha VIII 
1-1
 SK Benešov
SK Prevýšov 
2-0
 FK Admira Praha
1. Slovácko II 
4-1
 SK Spartak Hulín
SK Sigma Olomouc II 
4-0
 FK Slavia Orlová Lutyne
Saturday 18th October
SK Vyškov 
4-1
 FC Zlín II
FC Hlucín 
1-1
 SK Líšen
Prostejov 
0-2
 SK Unicov
MSK Breclav 
2-0
 Horácký FK Trebíc
1. HFK Olomouc 
2-0
 SK Zábreh
FC Bohemians Praha 
4-0
 FC Chomutov
FC Písek 
2-3
 FK Slavoj Vyšehrad
AFK Chrudim 
0-0
 TJ Jiskra Domažlice
FK Lokomotiva Praha 
3-1
 FC Zenit Cáslav
Friday 17th October
SK Hanácká Slavia Kromeríz 
2-1
 Opava II
Sunday 12th October
FC Zenit Cáslav 
2-0
 FC Písek
TJ Sokol Zápy 
2-2
 AFK Chrudim
SK Benešov 
0-0
 SK Prevýšov
Štěchovice 
3-1
 FK Meteor Praha VIII
SK Zábreh 
2-1
 SK Vyškov
FC Zlín II 
1-2
 FC Hlucín
Opava II 
1-2
 1. Slovácko II
SK Unicov 
3-1
 MSK Breclav
FK Admira Praha 
1-1
 RMSK Cidlina Nový Bydžov
FK Slavoj Vyšehrad 
1-3
 FC Bohemians Praha
Saturday 11th October
FK Králuv Dvur 
1-1
 FK Lokomotiva Praha
TJ Jiskra Domažlice 
2-2
 SK Viktorie Jirny
Horácký FK Trebíc 
3-1
 SK Hanácká Slavia Kromeríz
SK Líšen 
0-3
 Prostejov
FK Slavia Orlová Lutyne 
2-0
 1. HFK Olomouc
SK Spartak Hulín 
0-5
 SK Sigma Olomouc II
FC Chomutov 
0-2
 Louňovice
Wednesday 8th October
SK Hanácká Slavia Kromeríz 
0-3
 FC Zlín II
Sunday 5th October
Louňovice 
1-4
 FK Slavoj Vyšehrad
RMSK Cidlina Nový Bydžov 
1-0
 SK Benešov
SK Viktorie Jirny 
2-3
 TJ Sokol Zápy
FK Meteor Praha VIII 
1-1
 FC Chomutov
SK Sigma Olomouc II 
3-2
 1. Slovácko II
SK Prevýšov 
1-2
 Štěchovice
Saturday 4th October
FK Králuv Dvur 
1-1
 FC Zenit Cáslav
SK Vyškov 
0-0
 FK Slavia Orlová Lutyne
FC Hlucín 
2-2
 SK Zábreh
Prostejov 
1-1
 FC Zlín II
SK Hanácká Slavia Kromeríz 
1-1
 SK Unicov
Horácký FK Trebíc 
1-0
 Opava II
1. HFK Olomouc 
1-1
 SK Spartak Hulín
FC Bohemians Praha 
2-0
 FC Písek
AFK Chrudim 
7-0
 FK Admira Praha
FK Lokomotiva Praha 
2-0
 TJ Jiskra Domažlice
Friday 3rd October
MSK Breclav 
1-1
 SK Líšen
Sunday 28th September
TJ Sokol Zápy 
1-0
 FK Lokomotiva Praha
SK Benešov 
0-1
 AFK Chrudim
Štěchovice 
2-3
 RMSK Cidlina Nový Bydžov
FC Zenit Cáslav 
1-3
 FC Bohemians Praha
FC Zlín II 
2-1
 MSK Breclav
Opava II 
0-2
 SK Sigma Olomouc II
FK Admira Praha 
3-1
 SK Viktorie Jirny
FK Slavoj Vyšehrad 
3-2
 FK Meteor Praha VIII
SK Unicov 
2-0
 Horácký FK Trebíc
1. Slovácko II 
1-1
 1. HFK Olomouc
Saturday 27th September
TJ Jiskra Domažlice 
3-2
 FK Králuv Dvur
SK Líšen 
0-1
 SK Hanácká Slavia Kromeríz
SK Zábreh 
1-1
 Prostejov
FK Slavia Orlová Lutyne 
0-2
 FC Hlucín
SK Spartak Hulín 
1-2
 SK Vyškov
FC Chomutov 
1-0
 SK Prevýšov
FC Písek 
0-2
 Louňovice
Wednesday 24th September
SK Spartak Hulín 
1-1
 FC Zlín II
Sunday 21st September
TJ Jiskra Domažlice 
1-0
 FC Zenit Cáslav
Louňovice 
1-2
 FC Bohemians Praha
RMSK Cidlina Nový Bydžov 
2-3
 FC Chomutov
Horácký FK Trebíc 
4-3
 SK Líšen
SK Viktorie Jirny 
3-0
 SK Benešov
FK Meteor Praha VIII 
3-2
 FC Písek
SK Prevýšov 
0-2
 FK Slavoj Vyšehrad
SK Unicov 
2-0
 Opava II
Saturday 20th September
FK Králuv Dvur 
3-2
 TJ Sokol Zápy
FC Hlucín 
1-0
 SK Spartak Hulín
1. HFK Olomouc 
0-3
 SK Sigma Olomouc II
SK Vyškov 
4-1
 1. Slovácko II
MSK Breclav 
1-2
 SK Zábreh
AFK Chrudim 
2-0
 Štěchovice
FK Lokomotiva Praha 
1-1
 FK Admira Praha
Prostejov 
1-0
 FK Slavia Orlová Lutyne
Wednesday 17th September
1. Slovácko II 
3-1
 SK Líšen
SK Sigma Olomouc II 
1-1
 SK Unicov
1. HFK Olomouc 
2-4
 Horácký FK Trebíc
FK Slavia Orlová Lutyne 
1-3
 SK Zábreh
FC Hlucín 
2-2
 MSK Breclav
Prostejov 
3-1
 Opava II
Sunday 14th September
SK Benešov 
2-0
 FK Lokomotiva Praha
Štěchovice 
1-1
 SK Viktorie Jirny
SK Zábreh 
3-0
 SK Hanácká Slavia Kromeríz
FC Zlín II 
0-1
 Horácký FK Trebíc
Opava II 
0-2
 1. HFK Olomouc
FK Admira Praha 
1-6
 FK Králuv Dvur
FK Slavoj Vyšehrad 
1-0
 RMSK Cidlina Nový Bydžov
1. Slovácko II 
6-1
 FC Hlucín
SK Sigma Olomouc II 
3-2
 SK Vyškov
Saturday 13th September
FC Zenit Cáslav 
0-4
 Louňovice
SK Líšen 
0-2
 SK Unicov
FK Slavia Orlová Lutyne 
0-0
 MSK Breclav
FC Chomutov 
1-0
 AFK Chrudim
FC Písek 
3-1
 SK Prevýšov
FC Bohemians Praha 
3-0
 FK Meteor Praha VIII
Friday 12th September
SK Spartak Hulín 
0-2
 Prostejov
Wednesday 10th September
SK Prevýšov 
2-3
 FC Bohemians Praha
Štěchovice 
4-2
 SK Benešov
SK Vyškov 
0-0
 SK Hanácká Slavia Kromeríz
Sunday 7th September
RMSK Cidlina Nový Bydžov 
2-1
 FC Písek
TJ Sokol Zápy 
0-2
 FC Zenit Cáslav
SK Viktorie Jirny 
2-0
 FC Chomutov
FK Meteor Praha VIII 
1-3
 Louňovice
SK Unicov 
2-2
 FC Zlín II
Saturday 6th September
FK Králuv Dvur 
2-2
 SK Benešov
TJ Jiskra Domažlice 
5-0
 FK Admira Praha
SK Vyškov 
0-0
 1. HFK Olomouc
FC Hlucín 
2-2
 SK Sigma Olomouc II
MSK Breclav 
3-0
 SK Spartak Hulín
Horácký FK Trebíc 
1-1
 SK Zábreh
SK Líšen 
2-0
 Opava II
AFK Chrudim 
2-4
 FK Slavoj Vyšehrad
FK Lokomotiva Praha 
1-0
 Štěchovice
Prostejov 
3-1
 1. Slovácko II
Friday 5th September
SK Hanácká Slavia Kromeríz 
2-0
 FK Slavia Orlová Lutyne
Wednesday 3rd September
FK Meteor Praha VIII 
1-2
 SK Viktorie Jirny
SK Prevýšov 
1-1
 AFK Chrudim
MSK Breclav 
2-1
 SK Sigma Olomouc II
FC Chomutov 
1-1
 FK Admira Praha
FK Slavoj Vyšehrad 
2-1
 TJ Sokol Zápy
FC Písek 
2-4
 TJ Jiskra Domažlice
FC Bohemians Praha 
1-0
 FK Králuv Dvur
Louňovice 
3-1
 FK Lokomotiva Praha
RMSK Cidlina Nový Bydžov 
2-0
 FC Zenit Cáslav
Sunday 31st August
SK Benešov 
2-2
 TJ Jiskra Domažlice
Štěchovice 
0-0
 FK Králuv Dvur
Louňovice 
3-2
 SK Prevýšov
FC Zenit Cáslav 
0-0
 FK Meteor Praha VIII
SK Zábreh 
2-0
 SK Unicov
Opava II 
0-2
 SK Vyškov
FK Admira Praha 
1-3
 TJ Sokol Zápy
FK Slavoj Vyšehrad 
0-1
 SK Viktorie Jirny
1. Slovácko II 
3-1
 MSK Breclav
SK Sigma Olomouc II 
1-1
 Prostejov
Saturday 30th August
FK Slavia Orlová Lutyne 
1-0
 Horácký FK Trebíc
SK Spartak Hulín 
1-3
 SK Hanácká Slavia Kromeríz
1. HFK Olomouc 
1-0
 FC Hlucín
FC Zlín II 
1-0
 SK Líšen
FC Chomutov 
1-2
 FK Lokomotiva Praha
FC Písek 
4-2
 AFK Chrudim
FC Bohemians Praha 
3-0
 RMSK Cidlina Nový Bydžov
Sunday 24th August
RMSK Cidlina Nový Bydžov 
2-1
 Louňovice
TJ Sokol Zápy 
1-0
 SK Benešov
SK Prevýšov 
2-0
 FK Meteor Praha VIII
FK Admira Praha 
2-0
 FC Zenit Cáslav
SK Unicov 
1-1
 FK Slavia Orlová Lutyne
Saturday 23rd August
SK Viktorie Jirny 
5-0
 FC Písek
FK Králuv Dvur 
4-1
 FC Chomutov
TJ Jiskra Domažlice 
0-0
 Štěchovice
FC Hlucín 
3-0
 SK Vyškov
Prostejov 
5-0
 1. HFK Olomouc
Horácký FK Trebíc 
2-4
 SK Spartak Hulín
SK Líšen 
1-0
 SK Zábreh
FC Zlín II 
3-0
 Opava II
AFK Chrudim 
1-0
 FC Bohemians Praha
FK Lokomotiva Praha 
4-0
 FK Slavoj Vyšehrad
Friday 22nd August
SK Hanácká Slavia Kromeríz 
5-0
 1. Slovácko II
Wednesday 20th August
SK Viktorie Jirny 
0-3
 Louňovice
Sunday 17th August
SK Benešov 
1-2
 FK Admira Praha
Štěchovice 
4-0
 TJ Sokol Zápy
Louňovice 
2-0
 AFK Chrudim
FC Zenit Cáslav 
2-0
 SK Prevýšov
SK Zábreh 
4-0
 FC Zlín II
Opava II 
0-3
 FC Hlucín
FK Slavoj Vyšehrad 
1-5
 FK Králuv Dvur
FK Meteor Praha VIII 
1-1
 RMSK Cidlina Nový Bydžov
1. Slovácko II 
1-0
 Horácký FK Trebíc
SK Sigma Olomouc II 
2-1
 SK Hanácká Slavia Kromeríz
Saturday 16th August
FK Slavia Orlová Lutyne 
2-2
 SK Líšen
SK Spartak Hulín 
4-1
 SK Unicov
1. HFK Olomouc 
2-1
 MSK Breclav
SK Vyškov 
6-3
 Prostejov
FC Chomutov 
0-5
 TJ Jiskra Domažlice
FC Písek 
0-1
 FK Lokomotiva Praha
FC Bohemians Praha 
2-2
 SK Viktorie Jirny
Sunday 10th August
RMSK Cidlina Nový Bydžov 
1-0
 SK Prevýšov
TJ Sokol Zápy 
3-0
 FC Chomutov
SK Benešov 
1-0
 FC Zenit Cáslav
SK Zábreh 
3-1
 Opava II
FK Admira Praha 
0-0
 Štěchovice
SK Unicov 
0-4
 1. Slovácko II
Saturday 9th August
FK Králuv Dvur 
1-1
 FC Písek
Prostejov 
3-2
 FC Hlucín
MSK Breclav 
2-5
 SK Vyškov
Horácký FK Trebíc 
0-0
 SK Sigma Olomouc II
SK Líšen 
1-5
 SK Spartak Hulín
TJ Jiskra Domažlice 
2-0
 FK Slavoj Vyšehrad
FC Zlín II 
1-0
 FK Slavia Orlová Lutyne
AFK Chrudim 
4-0
 FK Meteor Praha VIII
FK Lokomotiva Praha 
0-0
 FC Bohemians Praha
Friday 8th August
SK Hanácká Slavia Kromeríz 
1-0
 1. HFK Olomouc

3 ligy League Stats

3. liga Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
44
25
12
37
1
3
13
17
1
35
16
20
36
3
5
9
17
2
35
13
18
31
3
5
9
17
3
34
15
20
35
5
1
11
17
4
32
4
32
36
6
1
10
17
5
29
2
25
27
6
3
8
17
6
28
11
25
36
5
5
7
17
7
28
-2
21
19
6
4
7
17
8
26
3
18
21
5
6
6
17
9
25
8
21
29
6
4
7
17
10
24
4
16
20
7
4
6
17
11
22
-1
26
25
9
2
6
17
12
21
-7
26
19
8
4
5
17
13
21
-8
23
15
9
2
6
17
14
18
-24
42
18
9
5
3
17
15
17
-19
36
17
10
3
4
17
16
10
-19
36
17
13
1
3
17
17
10
-21
39
18
10
6
1
17
18

3. liga Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
33
24
15
39
1
6
9
16
1
29
8
30
38
5
2
9
16
2
28
11
22
33
4
4
8
16
3
28
9
20
29
4
4
8
16
4
28
5
17
22
4
4
8
16
5
24
6
26
32
6
3
7
16
6
24
-1
22
21
4
6
6
16
7
23
1
22
23
5
5
6
16
8
23
-2
22
20
7
2
7
16
9
22
-3
26
23
6
4
6
16
10
20
-1
31
30
8
2
6
16
11
19
-3
22
19
7
4
5
16
12
19
-8
23
15
7
4
5
16
13
17
-7
31
24
7
5
4
16
14
13
-14
33
19
9
4
3
16
15
4
-25
35
10
14
1
1
16
16
   
Kick4Life - changing lives through football