footytube version 2.0 logo

Paulista Serie B Results

Leagues /  Brazil /  Paulista Serie B  / Results 

Paulista Serie B Season Results

Sunday 27th July
Olimpia 
1-0
 Bandeirante Birigui
Primavera SP 
1-0
 Portuguesa Santista
Guariba 
1-3
 Manthiqueira
Diadema 
3-2
 Sumar√©
Saturday 26th July
Oeste Paulista 
8-0
 USAC
Nacional Sao Paulo 
2-2
 Uniao Sao Joao Araras
Atibaia 
4-0
 Assisense
Uniao Mogi das Cruces 
3-0
 Inter de Bebedouro
Paul√≠nia 
2-1
 EC S√£o Bernardo
Pirassununguense 
1-1
 Vocem
Mauaense 
1-0
 Tabo√£o da Serra
Friday 25th July
Barretos 
4-0
 ADG
Sunday 20th July
Uniao Sao Joao Araras 
3-1
 Atibaia
Inter de Bebedouro 
0-0
 Paul√≠nia
Portuguesa Santista 
1-0
 Pirassununguense
Vocem 
1-2
 Primavera SP
Manthiqueira 
0-1
 Barretos
ADG 
0-2
 Guariba
Sumar√© 
0-2
 Olimpia
Bandeirante Birigui 
2-1
 Diadema
Saturday 19th July
EC S√£o Bernardo 
0-0
 Uniao Mogi das Cruces
Tabo√£o da Serra 
3-1
 Oeste Paulista
Assisense 
0-1
 Nacional Sao Paulo
Friday 18th July
USAC 
0-2
 Mauaense
Sunday 8th June
Portuguesa Santista 
0-0
 EC S√£o Bernardo
Diadema 
4-3
 Jabaquara
S√£o Vicente 
1-3
 Mauaense
Tabo√£o da Serra 
0-1
 Guarulhos
USAC 
5-3
 ADG
Uniao Mogi das Cruces 
2-0
 Jacare√≠
Atibaia 
0-3
 Manthiqueira
SEV/Hortol√Ęndia 
3-2
 Elosport
Primavera SP 
2-1
 Sumar√©
XV de Novembro Jau 
1-3
 CA Taquaritinga
Pirassununguense 
2-1
 Guariba
Uniao Sao Joao Araras 
4-2
 Lemense
Inter de Bebedouro 
3-1
 Olimpia
Barretos 
0-0
 Fernand√≥polis
Oeste Paulista 
1-2
 Bandeirante Birigui
Osvaldo Cruz 
2-2
 Vocem
Assisense 
1-0
 Presidente Prudente
Saturday 7th June
Nacional Sao Paulo 
9-1
 ECUS
Sunday 1st June
CA Taquaritinga 
1-1
 Uniao Sao Joao Araras
Jabaquara 
2-2
 Portuguesa Santista
EC S√£o Bernardo 
3-0
 S√£o Vicente
ADG 
0-0
 Nacional Sao Paulo
Paul√≠nia 
4-3
 SEV/Hortol√Ęndia
Elosport 
1-0
 Primavera SP
Guariba 
3-1
 XV de Novembro Jau
Lemense 
0-2
 Pirassununguense
Tanabi 
1-1
 Inter de Bebedouro
Olimpia 
1-1
 Barretos
Vocem 
0-2
 Oeste Paulista
Saturday 31st May
Presidente Prudente 
1-3
 Osvaldo Cruz
Mauaense 
0-0
 Diadema
ECUS 
0-3
 Tabo√£o da Serra
Guarulhos 
1-0
 USAC
Jacare√≠ 
2-1
 Atibaia
Atl√©tico Mogi 
3-1
 Uniao Mogi das Cruces
Friday 30th May
Bandeirante Birigui 
2-3
 Assisense
Sunday 25th May
USAC 
3-0
 ECUS
Portuguesa Santista 
1-0
 Diadema
S√£o Vicente 
0-2
 Jabaquara
EC S√£o Bernardo 
0-1
 Mauaense
Manthiqueira 
2-0
 Jacare√≠
Sumar√© 
1-0
 Elosport
Primavera SP 
5-0
 Paul√≠nia
CA Taquaritinga 
2-0
 Lemense
XV de Novembro Jau 
1-2
 Pirassununguense
Fernand√≥polis 
0-1
 Olimpia
Assisense 
0-1
 Vocem
Saturday 24th May
Tabo√£o da Serra 
1-3
 Nacional Sao Paulo
Oeste Paulista 
2-0
 Osvaldo Cruz
Guarulhos 
1-2
 ADG
Atibaia 
4-1
 Atl√©tico Mogi
Friday 23rd May
Bandeirante Birigui 
2-1
 Presidente Prudente
Barretos 
4-0
 Tanabi
Uniao Sao Joao Araras 
1-1
 Guariba
Sunday 18th May
Osvaldo Cruz 
1-0
 Assisense
Jabaquara 
1-2
 EC S√£o Bernardo
Uniao Mogi das Cruces 
0-1
 Atibaia
SEV/Hortol√Ęndia 
1-4
 Primavera SP
Paul√≠nia 
2-0
 Sumar√©
XV de Novembro Jau 
1-0
 Lemense
Guariba 
2-0
 CA Taquaritinga
Inter de Bebedouro 
2-3
 Barretos
Vocem 
0-0
 Bandeirante Birigui
Saturday 17th May
Tabo√£o da Serra 
2-0
 ADG
Oeste Paulista 
1-1
 Presidente Prudente
Portuguesa Santista 
0-0
 Mauaense
Diadema 
2-1
 S√£o Vicente
ECUS 
2-3
 Guarulhos
Nacional Sao Paulo 
2-0
 USAC
Atl√©tico Mogi 
0-5
 Manthiqueira
Pirassununguense 
0-1
 Uniao Sao Joao Araras
Tanabi 
0-4
 Fernand√≥polis
Tuesday 13th May
ADG 
3-1
 ECUS
Sunday 11th May
USAC 
3-2
 Tabo√£o da Serra
S√£o Vicente 
0-0
 Portuguesa Santista
EC S√£o Bernardo 
1-2
 Diadema
Manthiqueira 
1-1
 Uniao Mogi das Cruces
Sumar√© 
4-0
 SEV/Hortol√Ęndia
Elosport 
1-0
 Paul√≠nia
CA Taquaritinga 
1-0
 Pirassununguense
Lemense 
2-4
 Guariba
Fernand√≥polis 
1-1
 Inter de Bebedouro
Olimpia 
2-1
 Tanabi
Assisense 
0-2
 Oeste Paulista
Saturday 10th May
Uniao Sao Joao Araras 
0-1
 XV de Novembro Jau
Presidente Prudente 
0-4
 Vocem
Mauaense 
2-2
 Jabaquara
Guarulhos 
0-1
 Nacional Sao Paulo
Jacare√≠ 
2-2
 Atl√©tico Mogi
Friday 9th May
Bandeirante Birigui 
2-1
 Osvaldo Cruz
Sunday 4th May
Jabaquara 
2-3
 Diadema
EC S√£o Bernardo 
0-1
 Portuguesa Santista
ECUS 
1-2
 Nacional Sao Paulo
ADG 
4-1
 USAC
Manthiqueira 
1-3
 Atibaia
Sumar√© 
0-1
 Primavera SP
Elosport 
0-2
 SEV/Hortol√Ęndia
CA Taquaritinga 
1-0
 XV de Novembro Jau
Guariba 
2-1
 Pirassununguense
Lemense 
0-3
 Uniao Sao Joao Araras
Fernand√≥polis 
1-1
 Barretos
Olimpia 
2-0
 Inter de Bebedouro
Vocem 
1-2
 Osvaldo Cruz
Saturday 3rd May
Presidente Prudente 
1-1
 Assisense
Jacare√≠ 
0-3
 Uniao Mogi das Cruces
Mauaense 
1-0
 S√£o Vicente
Guarulhos 
0-2
 Tabo√£o da Serra
Friday 2nd May
Bandeirante Birigui 
0-3
 Oeste Paulista
Sunday 27th April
Osvaldo Cruz 
2-1
 Presidente Prudente
S√£o Vicente 
0-1
 EC S√£o Bernardo
USAC 
1-4
 Guarulhos
Uniao Mogi das Cruces 
2-1
 Atl√©tico Mogi
SEV/Hortol√Ęndia 
0-3
 Paul√≠nia
XV de Novembro Jau 
1-1
 Guariba
Inter de Bebedouro 
4-0
 Tanabi
Barretos 
0-3
 Olimpia
Assisense 
0-2
 Bandeirante Birigui
Saturday 26th April
Tabo√£o da Serra 
1-0
 ECUS
Oeste Paulista 
1-0
 Vocem
Portuguesa Santista 
1-1
 Jabaquara
Diadema 
0-1
 Mauaense
Nacional Sao Paulo 
2-2
 ADG
Atibaia 
4-1
 Jacare√≠
Primavera SP 
3-0
 Elosport
Pirassununguense 
2-0
 Lemense
Friday 25th April
Uniao Sao Joao Araras 
0-0
 CA Taquaritinga
Sunday 20th April
Osvaldo Cruz 
1-1
 Oeste Paulista
Jabaquara 
2-1
 S√£o Vicente
ADG 
4-0
 Guarulhos
ECUS 
0-1
 USAC
Paul√≠nia 
0-0
 Primavera SP
Elosport 
2-2
 Sumar√©
Guariba 
1-2
 Uniao Sao Joao Araras
Tanabi 
0-1
 Barretos
Olimpia 
3-1
 Fernand√≥polis
Vocem 
0-2
 Assisense
Saturday 19th April
Presidente Prudente 
1-0
 Bandeirante Birigui
Mauaense 
1-0
 EC S√£o Bernardo
Diadema 
1-1
 Portuguesa Santista
Nacional Sao Paulo 
1-0
 Tabo√£o da Serra
Jacare√≠ 
1-0
 Manthiqueira
Atl√©tico Mogi 
1-2
 Atibaia
Pirassununguense 
4-0
 XV de Novembro Jau
Lemense 
2-1
 CA Taquaritinga
Sunday 13th April
USAC 
0-3
 Nacional Sao Paulo
Atibaia 
1-2
 Uniao Mogi das Cruces
EC S√£o Bernardo 
2-0
 Jabaquara
Fernand√≥polis 
3-1
 Tanabi
Barretos 
0-0
 Inter de Bebedouro
Assisense 
2-1
 Osvaldo Cruz
Saturday 12th April
ADG 
0-1
 Tabo√£o da Serra
Presidente Prudente 
1-1
 Oeste Paulista
S√£o Vicente 
1-1
 Diadema
Mauaense 
1-1
 Portuguesa Santista
Guarulhos 
0-1
 ECUS
Manthiqueira 
1-0
 Atl√©tico Mogi
Sumar√© 
0-0
 Paul√≠nia
Primavera SP 
2-0
 SEV/Hortol√Ęndia
CA Taquaritinga 
0-4
 Guariba
Lemense 
3-1
 XV de Novembro Jau
Friday 11th April
Bandeirante Birigui 
0-2
 Vocem
Uniao Sao Joao Araras 
0-2
 Pirassununguense
Sunday 6th April
Osvaldo Cruz 
1-2
 Bandeirante Birigui
Jabaquara 
1-2
 Mauaense
ECUS 
1-1
 ADG
Uniao Mogi das Cruces 
3-1
 Manthiqueira
Paul√≠nia 
2-0
 Elosport
SEV/Hortol√Ęndia 
2-2
 Sumar√©
Guariba 
5-1
 Lemense
XV de Novembro Jau 
0-2
 Uniao Sao Joao Araras
Tanabi 
2-2
 Olimpia
Inter de Bebedouro 
0-0
 Fernand√≥polis
Vocem 
2-1
 Presidente Prudente
Portuguesa Santista 
1-0
 S√£o Vicente
Saturday 5th April
Tabo√£o da Serra 
2-2
 USAC
Oeste Paulista 
2-0
 Assisense
Diadema 
3-1
 EC S√£o Bernardo
Nacional Sao Paulo 
1-0
 Guarulhos
Atl√©tico Mogi 
0-0
 Jacare√≠
Pirassununguense 
1-2
 CA Taquaritinga

Paulista serie b League Stats

1st Phase: Group 1 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
21
11
5
16
1
3
6
10
1
16
-1
13
12
4
1
5
10
2
14
2
10
12
4
2
4
10
3
Vocem
14
0
14
14
4
2
4
10
4
13
-3
12
9
5
1
4
10
5
6
-9
17
8
6
3
1
10
6

1st Phase: Group 2 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
17
7
8
15
1
2
5
8
1
13
3
7
10
1
4
3
8
2
10
3
8
11
2
4
2
8
3
10
3
7
10
2
4
2
8
4
2
-16
21
5
6
2
0
8
5

1st Phase: Group 3 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
20
13
11
24
2
2
6
10
1
18
8
8
16
4
0
6
10
2
18
6
8
14
2
3
5
10
3
17
0
11
11
3
2
5
10
4
7
-12
19
7
7
1
2
10
5
6
-15
25
10
8
0
2
10
6
Lemense

1st Phase: Group 4 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
19
14
3
17
1
1
6
8
1
14
2
9
11
2
2
4
8
2
Paulínia
9
1
9
10
3
3
2
8
3
7
-7
13
6
5
1
2
8
4
7
-10
21
11
5
1
2
8
5

1st Phase: Group 5 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
16
6
8
14
2
1
5
8
1
15
5
11
16
3
0
5
8
2
13
6
8
14
3
1
4
8
3
8
-8
14
6
4
2
2
8
4
5
-9
17
8
5
2
1
8
5

1st Phase: Group 6 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
26
19
5
24
0
2
8
10
1
16
4
10
14
4
1
5
10
2
15
5
14
19
3
3
4
10
3
ADG
13
-5
21
16
5
1
4
10
4
12
-4
14
10
6
0
4
10
5
4
-19
26
7
8
1
1
10
6

1st Phase: Group 7 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
22
7
5
12
0
4
6
10
1
18
4
12
16
2
3
5
10
2
16
3
5
8
0
7
3
10
3
13
1
9
10
5
1
4
10
4
9
-3
19
16
5
3
2
10
5
2
-12
16
4
8
2
0
10
6

2nd Phase: Group 8 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
0
0
0
0
0
0
0
0
1
6
3
0
3
0
0
2
2
1
3
6
3
9
1
0
1
2
2
3
1
2
3
1
0
1
2
3
0
-10
10
0
2
0
0
2
4

2nd Phase: Group 9 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
6
3
0
3
0
0
2
2
1
3
0
4
4
1
0
1
2
2
3
0
2
2
1
0
1
2
3
0
-3
5
2
2
0
0
2
4

2nd Phase: Group 10 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
6
5
0
5
0
0
2
2
1
3
1
2
3
1
0
1
2
2
3
0
3
3
1
0
1
2
3
0
-6
6
0
2
0
0
2
4
ADG

2nd Phase: Group 11 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
6
2
1
3
0
0
2
2
1
3
0
1
1
1
0
1
2
2
1
-1
3
2
1
1
0
2
3
Vocem
1
-1
2
1
1
1
0
2
4

2nd Phase: Group 12 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
4
3
0
3
0
1
1
2
1
4
1
1
2
0
1
1
2
2
Paulínia
1
-1
2
1
1
1
0
2
3
0
0
0
0
0
0
0
0
3
1
-3
3
0
1
1
0
2
4

2nd Phase: Group 13 Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
4
2
3
5
0
1
1
2
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
4
1
2
3
0
1
1
2
2
3
2
3
5
1
0
1
2
3
0
-5
5
0
2
0
0
2
4
   
Kick4Life - changing lives through football