footytube version 2.0 logo

Carioca 2 Div Results

Leagues /  Brazil /  Carioca 2 Div  / Results 

Carioca 2 Div Season Results

Saturday 30th September
Goytacaz 
1-1
 America Rio Janeiro
Tuesday 26th September
America Rio Janeiro 
0-1
 Goytacaz
Tuesday 19th September
Audax Rio 
0-2
 America Rio Janeiro
Saturday 16th September
Americano Campos 
0-1
 Goytacaz
Saturday 9th September
Itaboraí 
2-2
 America Rio Janeiro
Saturday 2nd September
Artsul Nova Iguacu 
0-2
 America Rio Janeiro
Itaboraí 
2-1
 Goytacaz
Wednesday 30th August
Americano Campos 
2-1
 Barra da Tijuca
Itaboraí 
1-3
 Duque de Caxias
Sampaio Corrêa RJ 
2-3
 Artsul Nova Iguacu
America Rio Janeiro 
4-0
 Sao Cristovao Rio Janeiro
Queimados 
2-5
 São Gonçalo RJ
Friburguense AC 
4-3
 Carapebus
Serrano Petropolis 
1-1
 Olaria Rio Janeiro
Goytacaz 
2-0
 Barcelona RJ
Tigres Brasil Rio Janeiro 
1-1
 Audax Rio
Tuesday 29th August
Gonçalense 
2-1
 Barra Mansa
Sunday 27th August
São Gonçalo RJ 
3-1
 Barcelona RJ
Serrano Petropolis 
0-0
 Itaboraí
Tigres Brasil Rio Janeiro 
1-0
 Sampaio Corrêa RJ
Saturday 26th August
Artsul Nova Iguacu 
1-1
 Carapebus
Sao Cristovao Rio Janeiro 
2-1
 Olaria Rio Janeiro
Gonçalense 
3-1
 Audax Rio
Friburguense AC 
0-0
 Americano Campos
Goytacaz 
5-1
 Independente Macae
Barra da Tijuca 
1-1
 America Rio Janeiro
Duque de Caxias 
5-1
 Queimados
Sunday 20th August
Independente Macae 
1-2
 Tigres Brasil Rio Janeiro
Barcelona RJ 
2-1
 Gonçalense
Saturday 19th August
Americano Campos 
2-0
 Serrano Petropolis
Itaboraí 
3-1
 Goytacaz
Sampaio Corrêa RJ 
0-0
 Barra da Tijuca
America Rio Janeiro 
2-2
 Duque de Caxias
Barra Mansa 
2-4
 Artsul Nova Iguacu
Carapebus 
2-2
 Sao Cristovao Rio Janeiro
Olaria Rio Janeiro 
1-1
 São Gonçalo RJ
Audax Rio 
2-1
 Friburguense AC
Wednesday 16th August
Artsul Nova Iguacu 
1-3
 Olaria Rio Janeiro
Sao Cristovao Rio Janeiro 
2-0
 Barcelona RJ
São Gonçalo RJ 
0-0
 Audax Rio
Friburguense AC 
3-4
 Itaboraí
Serrano Petropolis 
1-1
 Independente Macae
Goytacaz 
0-0
 Sampaio Corrêa RJ
Tigres Brasil Rio Janeiro 
1-4
 America Rio Janeiro
Barra da Tijuca 
3-1
 Queimados
Duque de Caxias 
1-1
 Barra Mansa
Tuesday 15th August
Gonçalense 
0-1
 Americano Campos
Sunday 13th August
Barcelona RJ 
0-2
 Friburguense AC
Saturday 12th August
Americano Campos 
0-0
 Goytacaz
Itaboraí 
2-0
 Tigres Brasil Rio Janeiro
Independente Macae 
2-0
 Barra da Tijuca
Sampaio Corrêa RJ 
2-2
 Duque de Caxias
Barra Mansa 
4-1
 Sao Cristovao Rio Janeiro
Carapebus 
3-3
 São Gonçalo RJ
Olaria Rio Janeiro 
2-3
 Gonçalense
Audax Rio 
3-0
 Serrano Petropolis
Queimados 
1-3
 Artsul Nova Iguacu
Tuesday 8th August
Goytacaz 
1-0
 Barra Mansa
Sunday 6th August
Artsul Nova Iguacu 
1-0
 Barcelona RJ
Gonçalense 
0-1
 Itaboraí
Serrano Petropolis 
1-0
 Sampaio Corrêa RJ
Duque de Caxias 
3-1
 Carapebus
Saturday 5th August
Sao Cristovao Rio Janeiro 
1-4
 Audax Rio
São Gonçalo RJ 
3-1
 Americano Campos
Friburguense AC 
0-0
 Independente Macae
Goytacaz 
1-0
 America Rio Janeiro
Tigres Brasil Rio Janeiro 
1-0
 Queimados
Barra da Tijuca 
2-1
 Barra Mansa
Thursday 3rd August
Barcelona RJ 
0-0
 Serrano Petropolis
Wednesday 2nd August
Americano Campos 
1-0
 Tigres Brasil Rio Janeiro
Itaboraí 
2-2
 Barra da Tijuca
Independente Macae 
2-2
 Duque de Caxias
America Rio Janeiro 
2-0
 Artsul Nova Iguacu
Queimados 
1-0
 Sao Cristovao Rio Janeiro
Barra Mansa 
0-4
 São Gonçalo RJ
Carapebus 
1-0
 Gonçalense
Olaria Rio Janeiro 
1-0
 Friburguense AC
Audax Rio 
1-0
 Goytacaz
Sunday 30th July
Gonçalense 
0-0
 Independente Macae
Serrano Petropolis 
1-0
 America Rio Janeiro
Tigres Brasil Rio Janeiro 
1-0
 Barra Mansa
Saturday 29th July
Artsul Nova Iguacu 
2-1
 Audax Rio
Sao Cristovao Rio Janeiro 
1-2
 Americano Campos
São Gonçalo RJ 
0-1
 Itaboraí
Friburguense AC 
1-0
 Sampaio Corrêa RJ
Goytacaz 
3-0
 Queimados
Barra da Tijuca 
1-1
 Carapebus
Duque de Caxias 
3-3
 Olaria Rio Janeiro
Thursday 27th July
Barcelona RJ 
1-2
 Tigres Brasil Rio Janeiro
Wednesday 26th July
Americano Campos 
1-1
 Duque de Caxias
Independente Macae 
5-2
 Artsul Nova Iguacu
Sampaio Corrêa RJ 
2-1
 Sao Cristovao Rio Janeiro
America Rio Janeiro 
1-0
 São Gonçalo RJ
Queimados 
0-1
 Gonçalense
Carapebus 
0-1
 Serrano Petropolis
Olaria Rio Janeiro 
1-0
 Goytacaz
Audax Rio 
4-1
 Barra da Tijuca
Tuesday 25th July
Barra Mansa 
0-1
 Friburguense AC
Sunday 23rd July
São Gonçalo RJ 
1-2
 Independente Macae
Serrano Petropolis 
1-0
 Queimados
Saturday 22nd July
Artsul Nova Iguacu 
2-1
 Americano Campos
Sao Cristovao Rio Janeiro 
0-1
 Itaboraí
Gonçalense 
3-1
 Sampaio Corrêa RJ
Friburguense AC 
2-3
 America Rio Janeiro
Tigres Brasil Rio Janeiro 
0-0
 Carapebus
Barra da Tijuca 
1-1
 Olaria Rio Janeiro
Duque de Caxias 
2-1
 Barcelona RJ
Sunday 16th July
Independente Macae 
2-1
 Sao Cristovao Rio Janeiro
Sampaio Corrêa RJ 
2-1
 São Gonçalo RJ
Barcelona RJ 
0-1
 Barra da Tijuca
Saturday 15th July
Itaboraí 
1-1
 Artsul Nova Iguacu
Barra Mansa 
1-1
 Serrano Petropolis
Carapebus 
0-0
 Goytacaz
America Rio Janeiro 
4-0
 Gonçalense
Queimados 
1-1
 Friburguense AC
Olaria Rio Janeiro 
0-0
 Tigres Brasil Rio Janeiro
Audax Rio 
2-0
 Duque de Caxias
Saturday 8th July
Audax Rio 
0-0
 Goytacaz
Wednesday 5th July
Goytacaz 
2-1
 Americano Campos
Audax Rio 
2-0
 Duque de Caxias
Sunday 2nd July
Itaboraí 
1-2
 Americano Campos
America Rio Janeiro 
1-0
 Sampaio Corrêa RJ
Queimados 
2-4
 Independente Macae
Audax Rio 
4-1
 Olaria Rio Janeiro
Saturday 1st July
Barra Mansa 
0-3
 Carapebus
Friburguense AC 
2-0
 Serrano Petropolis
Gonçalense 
0-0
 Goytacaz
Sao Cristovao Rio Janeiro 
1-1
 Barra da Tijuca
Duque de Caxias 
5-1
 Artsul Nova Iguacu
São Gonçalo RJ 
2-2
 Tigres Brasil Rio Janeiro
Wednesday 28th June
Americano Campos 
2-2
 Sampaio Corrêa RJ
Independente Macae 
0-1
 America Rio Janeiro
Itaboraí 
2-1
 Queimados
Carapebus 
1-5
 Audax Rio
Barcelona RJ 
3-2
 Barra Mansa
Serrano Petropolis 
0-1
 Gonçalense
Tigres Brasil Rio Janeiro 
1-0
 Sao Cristovao Rio Janeiro
Barra da Tijuca 
2-2
 Duque de Caxias
Artsul Nova Iguacu 
0-2
 Friburguense AC
Tuesday 27th June
Goytacaz 
1-1
 São Gonçalo RJ
Sunday 25th June
Queimados 
1-1
 America Rio Janeiro
Itaboraí 
0-0
 Sampaio Corrêa RJ
Saturday 24th June
Duque de Caxias 
2-1
 Tigres Brasil Rio Janeiro
Americano Campos 
3-2
 Independente Macae
Barra Mansa 
2-2
 Audax Rio
Barcelona RJ 
2-5
 Olaria Rio Janeiro
Thursday 22nd June
America Rio Janeiro 
2-0
 Itaboraí
Gonçalense 
1-2
 Friburguense AC
Sao Cristovao Rio Janeiro 
0-4
 Goytacaz
Wednesday 21st June
Sampaio Corrêa RJ 
2-0
 Independente Macae
Queimados 
0-3
 Americano Campos
Olaria Rio Janeiro 
3-0
 Carapebus
Audax Rio 
1-0
 Barcelona RJ
São Gonçalo RJ 
3-0
 Serrano Petropolis
Barra da Tijuca 
3-1
 Artsul Nova Iguacu
Sunday 18th June
Independente Macae 
2-1
 Barra Mansa
Americano Campos 
2-2
 Audax Rio
Serrano Petropolis 
2-1
 Sao Cristovao Rio Janeiro
Saturday 17th June
Goytacaz 
2-2
 Duque de Caxias
Sampaio Corrêa RJ 
1-0
 Carapebus
America Rio Janeiro 
2-0
 Olaria Rio Janeiro
Queimados 
1-2
 Barcelona RJ
Friburguense AC 
1-1
 São Gonçalo RJ
Tigres Brasil Rio Janeiro 
0-1
 Barra da Tijuca
Artsul Nova Iguacu 
2-0
 Gonçalense
Thursday 15th June
Independente Macae 
1-2
 Itaboraí
Wednesday 14th June
Americano Campos 
1-0
 America Rio Janeiro
Sampaio Corrêa RJ 
2-0
 Queimados
Olaria Rio Janeiro 
0-0
 Barra Mansa
Carapebus 
0-1
 Barcelona RJ
Sunday 11th June
Barcelona RJ 
0-1
 Americano Campos
Audax Rio 
2-1
 Itaboraí
São Gonçalo RJ 
0-0
 Gonçalense
Artsul Nova Iguacu 
2-2
 Tigres Brasil Rio Janeiro
Sao Cristovao Rio Janeiro 
2-3
 Friburguense AC
Saturday 10th June
Barra Mansa 
0-1
 Sampaio Corrêa RJ
Carapebus 
1-1
 America Rio Janeiro
Barra da Tijuca 
0-1
 Goytacaz
Duque de Caxias 
3-0
 Serrano Petropolis
Olaria Rio Janeiro 
3-1
 Queimados
Thursday 8th June
Gonçalense 
4-3
 Sao Cristovao Rio Janeiro
São Gonçalo RJ 
4-2
 Artsul Nova Iguacu
Wednesday 7th June
Friburguense AC 
1-0
 Duque de Caxias
Goytacaz 
2-0
 Tigres Brasil Rio Janeiro
America Rio Janeiro 
2-0
 Barra Mansa
Queimados 
0-2
 Carapebus
Itaboraí 
0-1
 Barcelona RJ
Independente Macae 
1-1
 Audax Rio
Serrano Petropolis 
0-1
 Barra da Tijuca
Tuesday 6th June
Americano Campos 
0-0
 Olaria Rio Janeiro
Sunday 4th June
Barra Mansa 
3-0
 Queimados
Barcelona RJ 
1-0
 Independente Macae
Barra da Tijuca 
2-1
 Friburguense AC
Duque de Caxias 
5-3
 Gonçalense
Sao Cristovao Rio Janeiro 
0-4
 São Gonçalo RJ
Saturday 3rd June
Carapebus 
0-1
 Americano Campos
Olaria Rio Janeiro 
1-1
 Itaboraí
Audax Rio 
3-0
 Sampaio Corrêa RJ
Tigres Brasil Rio Janeiro 
4-0
 Serrano Petropolis
Artsul Nova Iguacu 
0-3
 Goytacaz
Thursday 1st June
São Gonçalo RJ 
0-0
 Duque de Caxias
Gonçalense 
1-2
 Barra da Tijuca
Wednesday 31st May
Americano Campos 
1-0
 Barra Mansa
Friburguense AC 
1-1
 Tigres Brasil Rio Janeiro
Itaboraí 
2-0
 Carapebus
Independente Macae 
3-2
 Olaria Rio Janeiro
Sampaio Corrêa RJ 
1-0
 Barcelona RJ
America Rio Janeiro 
1-3
 Audax Rio
Serrano Petropolis 
0-1
 Goytacaz
Sao Cristovao Rio Janeiro 
1-3
 Artsul Nova Iguacu
Sunday 28th May
Duque de Caxias 
3-1
 Sao Cristovao Rio Janeiro
Barcelona RJ 
1-0
 America Rio Janeiro
Audax Rio 
3-0
 Queimados
Saturday 27th May
Barra Mansa 
0-0
 Itaboraí
Carapebus 
0-0
 Independente Macae
Goytacaz 
2-0
 Friburguense AC
Artsul Nova Iguacu 
2-2
 Serrano Petropolis
Olaria Rio Janeiro 
1-1
 Sampaio Corrêa RJ
Tigres Brasil Rio Janeiro 
4-0
 Gonçalense
Barra da Tijuca 
0-3
 São Gonçalo RJ

Carioca 2 div League Stats

1st Phase: Group A Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
21
13
3
16
0
3
6
9
1
18
11
11
22
1
3
5
9
2
17
4
9
13
2
2
5
9
3
17
2
10
12
2
2
5
9
4
17
12
6
18
0
5
4
9
5
17
12
6
18
0
5
4
9
5
São Gonçalo RJ
12
5
10
15
3
3
3
9
6
8
-8
18
10
5
2
2
9
7
Gonçalense
8
-9
22
13
5
2
2
9
8
4
-14
18
4
7
1
1
9
9
1
-16
25
9
8
1
0
9
10

1st Phase: Group B Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
24
17
9
26
0
3
7
10
1
24
9
7
16
0
3
7
10
2
18
0
11
11
4
0
6
10
3
Barcelona RJ
18
3
7
10
2
3
5
10
4
17
4
7
11
3
2
5
10
5
13
2
14
16
3
4
3
10
6
12
-1
10
9
4
3
3
10
7
Itaboraí
11
-2
15
13
5
2
3
10
8
8
-7
14
7
6
2
2
10
9
Carapebus
5
-3
6
3
4
2
1
7
10
Campos
6
-6
14
8
6
3
1
10
10
1
-19
25
6
9
1
0
10
11
Queimados

2nd Phase: Group A Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
20
1
19
20
3
2
6
11
1
18
7
6
13
3
3
5
11
2
18
-1
10
9
3
3
5
11
3
18
7
17
24
1
6
4
11
4
17
-1
8
7
2
5
4
11
5
16
-1
14
13
5
1
5
11
6
Gonçalense
15
7
14
21
4
3
4
11
7
15
1
14
15
4
3
4
11
8
14
-2
15
13
3
5
3
11
9
0
0
0
0
0
0
0
0
9
São Gonçalo RJ
7
-12
23
11
8
1
2
11
10

2nd Phase: Group B Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
21
6
10
16
1
3
6
10
1
Itaboraí
20
13
8
21
2
2
6
10
2
20
10
9
19
2
2
6
10
3
18
3
8
11
2
3
5
10
4
16
2
14
16
2
4
4
10
5
14
2
12
14
2
5
3
10
6
9
-4
13
9
5
3
2
10
7
9
-3
15
12
3
6
1
10
8
Carapebus
5
-8
18
10
7
2
1
10
9
4
-11
16
5
8
1
1
10
10
Barcelona RJ
4
-16
23
7
8
1
1
10
11
Queimados
0
0
0
0
0
0
0
0
11
Campos AC
   
Kick4Life - changing lives through football