footytube version 2.0 logo

Argentino B Results

Leagues /  Argentina /  Argentino B  / Results 

Argentino B Season Results

Tuesday 9th December
Racing Olavarria 
2-2
 Tiro Federal BB
Monday 8th December
Racing de Cordoba 
4-2
 Argentino Peñarol
Lujan de Cuyo 
0-1
 GutiĂ©rrez
Sunday 7th December
Estudiantes RĂ­o Cuarto 
3-0
 Jorge Newbery VM
PacĂ­fico 
2-1
 Huracán San Rafael
Alumni Villa Maria 
1-1
 Alianza Coronel Moldes
Monterrico San Vicente 
2-2
 Tiro Gimnasia San Pedro
CS Ben Hur 
1-0
 La Salle Jobson
Bragado Club 
3-1
 Newbery JunĂ­n
Juventud Unida C. 
1-1
 Independiente Fontana
9 Julio Morteros 
1-1
 Gral. Paz Juniors
VĂ©lez de San RamĂłn 
2-0
 Independiente Fernández
Talleres de FrĂ­as 
1-2
 Atl. Policial
Atl. Concepcion 
0-0
 AtlĂ©tico Amalia
Villa Cubas 
1-0
 Concepcion
Rivadavia Venado Tuerto 
3-0
 Def. de Salto
Sportivo Balloffet 
1-3
 Sp. Atenas
Huracán Las Heras 
2-0
 Guaymallen
AtlĂ©tico Palmira 
1-0
 San Martin Mendoza
Club Herminio Arrieta 
1-2
 Talleres Perico
Argentinos 25 de Mayo 
1-4
 Camioneros Buenos Aires
Resistencia Central 
1-1
 Ocampo Fábrica
CD Comercio 
3-2
 Fontana
CA Sportivo (Sáenz Peña) 
6-0
 Club San Carlos
Centro Empleados 
1-0
 Argentino Mendoza
AtlĂ©tico Chicoana 
2-1
 Lastenia
Colegiales Concordia 
1-1
 Def. de Pronunciamiento
Belgrano Paraná 
1-1
 Sportivo Atletico
Viale MarĂ­a Grande 
2-1
 9 de Julio Rafaela
PSM Futbol 
2-0
 La Emilia
Sports Salto 
0-6
 Aprendices Casildenses
General Rojo UD 
0-1
 Baradero
Rivadavia Lincoln 
0-2
 Juventud Pergamino
Once Tigres 
0-0
 El Linqueño
AmĂ©rica de Pirán 
3-2
 Kimberley Mar del Plata
Bella Vista 
3-3
 Ferro Carril Sud
Villa Mitre Bahia Blanca 
2-1
 Liniers BahĂ­a Blanca
Saturday 6th December
Ferrocarril Roca 
1-1
 Valeria del Mar
Deportivo Achirense 
7-0
 Ex Alumnos 185
Jorge Gibson Brown 
0-0
 Libertad Concordia
Almirante Brown de Lules 
3-1
 Camioneros Argentinos
Bella Vista (T) 
1-2
 Deportivo Aguilares
Huracán Goya 
4-2
 Ferroviarios Corrientes
Atl. Trinidad 
1-3
 Alianza San Juan
Independiente V. Obrera 
1-0
 Desamparados
Atenas Pocito 
3-2
 Sp. del Bono
AtlĂ©tico ColĂłn Junior 
1-1
 Sportivo Peñarol
Obrero 
0-1
 Agropecuario
Las Palmas 
1-2
 AtlĂ©tico San Jorge
Sarmiento Leones 
1-0
 Tiro Federal Morteros
Atletico Pellegrini 
3-3
 Atletico Progreso
Central Norte 
1-1
 AtlĂ©tico Mitre
UniĂłn Santiago 
3-1
 Sarmiento de La Banda
Tabacal 
5-1
 ATD RĂ­o Grande
Sanjustino 
2-3
 Union Sunchales
Friday 5th December
Instituto Santiago 
1-1
 Club AtlĂ©tico GĂĽemes
Comercio Central Unidos 
3-2
 Tintina
Everton La Plata 
0-1
 Sarmiento Ayacucho
Wednesday 3rd December
Newbery JunĂ­n 
2-4
 Bragado Club
Tuesday 2nd December
Huracán San Rafael 
3-0
 Estudiantes RĂ­o Cuarto
PacĂ­fico 
2-1
 Sportivo Balloffet
Jorge Newbery VM 
2-0
 Alumni Villa Maria
Ferro Carril Sud 
2-0
 Villa Mitre Bahia Blanca
Monday 1st December
Atl. Policial 
5-1
 Bella Vista (T)
Sp. del Bono 
2-4
 Sportivo Peñarol
Desamparados 
3-1
 Atenas Pocito
Argentino Peñarol 
0-1
 9 Julio Morteros
Def. de Pronunciamiento 
1-2
 Libertad Concordia
Liniers BahĂ­a Blanca 
5-1
 Sarmiento Coronel Suarez
Sunday 30th November
Tiro Federal BB 
2-2
 Bella Vista
Alianza Coronel Moldes 
3-0
 Sp. Atenas
Def. de Salto 
2-1
 Baradero
Agropecuario 
2-0
 Rivadavia Lincoln
Club AtlĂ©tico GĂĽemes 
1-1
 UniĂłn Santiago
Union Sunchales 
1-0
 CS Ben Hur
La Emilia 
2-1
 Sports Salto
Atletico Progreso 
0-0
 Central Norte
AtlĂ©tico San Jorge 
0-1
 Racing de Cordoba
Lastenia 
1-0
 Atletico Pellegrini
Sarmiento Ayacucho 
4-0
 Argentinos 25 de Mayo
Sol de Mayo 
3-0
 AtlĂ©tico Regina
Alianza San Juan 
1-0
 Independiente V. Obrera
Atl. Trinidad 
3-0
 AtlĂ©tico ColĂłn Junior
GutiĂ©rrez 
1-1
 San Martin Mendoza
Guaymallen 
1-0
 Lujan de Cuyo
Argentino Mendoza 
0-0
 Huracán Las Heras
Comercio Central Unidos 
1-0
 VĂ©lez de San RamĂłn
Cruz del Sur 
4-1
 25 de Mayo La Pampa
Germinal de Rawson 
4-1
 Independiente RĂ­o Col.
Independiente Fontana 
5-2
 Ocampo Fábrica
Fontana 
1-2
 CA Sportivo (Sáenz Peña)
CD Comercio 
0-0
 Resistencia Central
Centro Empleados 
0-1
 AtlĂ©tico Palmira
Las Palmas 
0-0
 Sarmiento Leones
ATD RĂ­o Grande 
2-0
 Independiente HY
Tintina 
0-0
 Instituto Santiago
Talleres de FrĂ­as 
1-0
 Villa Cubas
AtlĂ©tico Chicoana 
2-2
 Almirante Brown de Lules
La Salle Jobson 
0-1
 9 de Julio Rafaela
Belgrano Paraná 
2-2
 Viale MarĂ­a Grande
Huracán Goya 
2-1
 Jorge Gibson Brown
PSM Futbol 
2-1
 General Rojo UD
Kimberley Mar del Plata 
5-1
 Valeria del Mar
Newbery JunĂ­n 
0-3
 El Linqueño
AtlĂ©tico Mitre 
1-1
 Camioneros Argentinos
Saturday 29th November
Ex Alumnos 185 
1-1
 Colegiales Concordia
Aprendices Casildenses 
2-3
 Rivadavia Venado Tuerto
AtlĂ©tico Amalia 
2-2
 Concepcion
Obrero 
0-1
 Once Tigres
Gral. Paz Juniors 
2-0
 Tiro Federal Morteros
Club San Carlos 
1-3
 Juventud Unida C.
Sarmiento de La Banda 
1-1
 Independiente Fernández
Ferroviarios Corrientes 
1-5
 Deportivo Achirense
Camioneros Buenos Aires 
2-1
 AmĂ©rica de Pirán
Everton La Plata 
0-0
 Ferrocarril Roca
Talleres Perico 
2-3
 Tabacal
Juventud Pergamino 
1-1
 Bragado Club
Friday 28th November
Sportivo Atletico 
0-1
 Sanjustino
Deportivo Aguilares 
1-3
 Atl. Concepcion
Tiro Gimnasia San Pedro 
2-1
 Club Herminio Arrieta
Monday 24th November
Alumni Villa Maria 
2-1
 Huracán San Rafael
9 de Julio Rafaela 
1-3
 Union Sunchales
Once Tigres 
4-0
 Newbery JunĂ­n
Argentinos 25 de Mayo 
1-2
 Everton La Plata
Ferrocarril Roca 
0-0
 Kimberley Mar del Plata
Sportivo Balloffet 
1-1
 Alianza Coronel Moldes
Sunday 23rd November
Villa Mitre Bahia Blanca 
1-0
 Tiro Federal BB
Sp. Atenas 
1-1
 Jorge Newbery VM
CS Ben Hur 
1-0
 Sportivo Atletico
UniĂłn Santiago 
3-1
 Tintina
Independiente RĂ­o Col. 
1-2
 Germinal de Rawson
AtlĂ©tico Regina 
0-0
 Sol de Mayo
Concepcion 
3-1
 Deportivo Aguilares
San Martin Mendoza 
0-1
 Guaymallen
Juventud Unida C. 
3-4
 Fontana
Bella Vista (T) 
1-1
 Talleres de FrĂ­as
Atl. Concepcion 
2-0
 Atl. Policial
Villa Cubas 
3-1
 AtlĂ©tico Amalia
Central Norte 
1-0
 Lastenia
Independiente Fernández 
0-0
 Club AtlĂ©tico GĂĽemes
Colegiales Concordia 
2-1
 Ferroviarios Corrientes
Club Herminio Arrieta 
0-1
 Monterrico San Vicente
Independiente HY 
1-0
 Talleres Perico
Lujan de Cuyo 
2-3
 Argentino Mendoza
Independiente V. Obrera 
0-1
 Atl. Trinidad
Atenas Pocito 
1-2
 Alianza San Juan
AtlĂ©tico Palmira 
0-0
 GutiĂ©rrez
25 de Mayo La Pampa 
0-0
 Cruz del Sur
CA Sportivo (Sáenz Peña) 
0-0
 CD Comercio
Camioneros Argentinos 
2-0
 Atletico Progreso
Rivadavia Lincoln 
7-0
 Obrero
Bella Vista 
1-2
 Racing Olavarria
General Rojo UD 
1-1
 Def. de Salto
Tiro Federal Morteros 
2-3
 Argentino Peñarol
Sports Salto 
2-2
 PSM Futbol
Rivadavia Venado Tuerto 
0-0
 La Emilia
Sarmiento Leones 
1-0
 Gral. Paz Juniors
Baradero 
0-0
 Aprendices Casildenses
Atletico Pellegrini 
2-1
 AtlĂ©tico Chicoana
VĂ©lez de San RamĂłn 
2-0
 Sarmiento de La Banda
Saturday 22nd November
Libertad Concordia 
3-0
 Ex Alumnos 185
Tabacal 
1-1
 Tiro Gimnasia San Pedro
Valeria del Mar 
0-1
 Camioneros Buenos Aires
Ocampo Fábrica 
4-1
 Club San Carlos
Deportivo Achirense 
3-0
 Huracán Goya
Bragado Club 
2-0
 Agropecuario
Almirante Brown de Lules 
3-1
 AtlĂ©tico Mitre
Sanjustino 
3-0
 Belgrano Paraná
AtlĂ©tico ColĂłn Junior 
3-1
 Sp. del Bono
Huracán Las Heras 
1-0
 Centro Empleados
Resistencia Central 
2-1
 Independiente Fontana
Jorge Gibson Brown 
2-2
 Def. de Pronunciamiento
AmĂ©rica de Pirán 
1-3
 Sarmiento Ayacucho
Sportivo Peñarol 
1-1
 Desamparados
Racing de Cordoba 
2-0
 Las Palmas
9 Julio Morteros 
0-0
 AtlĂ©tico San Jorge
Estudiantes RĂ­o Cuarto 
2-0
 PacĂ­fico
Viale MarĂ­a Grande 
1-3
 La Salle Jobson
El Linqueño 
3-0
 Juventud Pergamino
Friday 21st November
Sarmiento Coronel Suarez 
1-2
 Ferro Carril Sud
Instituto Santiago 
0-1
 Comercio Central Unidos
Tuesday 18th November
PacĂ­fico 
2-1
 Alumni Villa Maria
Racing Olavarria 
0-2
 Villa Mitre Bahia Blanca
Monday 17th November
Sportivo Atletico 
1-1
 9 de Julio Rafaela
Huracán San Rafael 
5-0
 Sp. Atenas
Jorge Newbery VM 
1-1
 Alianza Coronel Moldes
Sunday 16th November
Estudiantes RĂ­o Cuarto 
4-0
 Sportivo Balloffet
Atl. Policial 
2-2
 Concepcion
Atl. Trinidad 
1-0
 Atenas Pocito
Juventud Pergamino 
1-1
 Newbery JunĂ­n
AtlĂ©tico San Jorge 
3-3
 Tiro Federal Morteros
Sanjustino 
1-2
 Viale MarĂ­a Grande
Club AtlĂ©tico GĂĽemes 
1-1
 Sarmiento de La Banda
Aprendices Casildenses 
5-0
 Def. de Salto
Union Sunchales 
0-0
 La Salle Jobson
Atletico Progreso 
1-3
 AtlĂ©tico Mitre
Lastenia 
2-0
 Camioneros Argentinos
Deportivo Aguilares 
2-2
 AtlĂ©tico Amalia
AtlĂ©tico Regina 
5-0
 Petrolero Argentino
CD Comercio 
2-3
 Juventud Unida C.
Argentino Peñarol 
1-0
 Gral. Paz Juniors
Desamparados 
1-0
 Sp. del Bono
Alianza San Juan 
0-1
 Sportivo Peñarol
Independiente V. Obrera 
3-2
 AtlĂ©tico ColĂłn Junior
Comercio Central Unidos 
0-2
 UniĂłn Santiago
Guaymallen 
1-3
 GutiĂ©rrez
Argentino Mendoza 
3-0
 San Martin Mendoza
Huracán Las Heras 
1-2
 AtlĂ©tico Palmira
Club San Carlos 
1-6
 Independiente Fontana
Fontana 
3-1
 Ocampo Fábrica
CA Sportivo (Sáenz Peña) 
2-1
 Resistencia Central
Belgrano Paraná 
1-1
 CS Ben Hur
AtlĂ©tico Chicoana 
0-0
 Central Norte
Tiro Gimnasia San Pedro 
1-0
 Independiente HY
Huracán Goya 
4-0
 Colegiales Concordia
Deportivo Achirense 
2-1
 Jorge Gibson Brown
Tintina 
1-1
 Independiente Fernández
Talleres de FrĂ­as 
1-2
 Atl. Concepcion
PSM Futbol 
0-2
 Rivadavia Venado Tuerto
Camioneros Buenos Aires 
1-1
 Kimberley Mar del Plata
Sarmiento Ayacucho 
4-0
 Valeria del Mar
Argentinos 25 de Mayo 
2-1
 Ferrocarril Roca
Atl. Maronese 
3-3
 Independiente RĂ­o Col.
25 de Mayo La Pampa 
2-1
 Sol de Mayo
Atletico Pellegrini 
3-0
 Almirante Brown de Lules
Saturday 15th November
La Emilia 
2-1
 Baradero
Ex Alumnos 185 
0-0
 Def. de Pronunciamiento
Agropecuario 
3-0
 El Linqueño
Sports Salto 
0-2
 General Rojo UD
Bella Vista (T) 
2-0
 Villa Cubas
Instituto Santiago 
0-1
 VĂ©lez de San RamĂłn
Centro Empleados 
1-0
 Lujan de Cuyo
Everton La Plata 
0-2
 AmĂ©rica de Pirán
Ferroviarios Corrientes 
2-3
 Libertad Concordia
Obrero 
1-1
 Bragado Club
Rivadavia Lincoln 
1-0
 Once Tigres
Las Palmas 
1-0
 9 Julio Morteros
Talleres Perico 
4-1
 ATD RĂ­o Grande
Monterrico San Vicente 
0-0
 Tabacal
Racing de Cordoba 
1-0
 Sarmiento Leones
Ferro Carril Sud 
1-0
 Liniers BahĂ­a Blanca
Tiro Federal BB 
3-0
 Sarmiento Coronel Suarez
Tuesday 11th November
Newbery JunĂ­n 
0-0
 Agropecuario
Monday 10th November
Liniers BahĂ­a Blanca 
1-1
 Tiro Federal BB
Sunday 9th November
Def. de Salto 
3-1
 La Emilia
Alianza Coronel Moldes 
1-3
 Huracán San Rafael
Gral. Paz Juniors 
0-1
 AtlĂ©tico San Jorge
CS Ben Hur 
0-1
 Sanjustino
9 de Julio Rafaela 
2-1
 Belgrano Paraná
Sp. Atenas 
1-1
 PacĂ­fico
Baradero 
0-0
 PSM Futbol
Villa Cubas 
1-0
 Deportivo Aguilares
Independiente RĂ­o Col. 
2-1
 AtlĂ©tico Regina
Almirante Brown de Lules 
2-1
 Atletico Progreso
VĂ©lez de San RamĂłn 
0-0
 Club AtlĂ©tico GĂĽemes
Atl. Concepcion 
2-1
 Bella Vista (T)
Sportivo Peñarol 
0-0
 Atl. Trinidad
San Martin Mendoza 
3-0
 Centro Empleados
9 Julio Morteros 
2-1
 Racing de Cordoba
Atenas Pocito 
3-3
 Independiente V. Obrera
AtlĂ©tico ColĂłn Junior 
1-0
 Desamparados
Rivadavia Venado Tuerto 
4-1
 Sports Salto
UniĂłn Santiago 
1-0
 Instituto Santiago
Independiente Fernández 
1-1
 Comercio Central Unidos
Petrolero Argentino 
1-2
 25 de Mayo La Pampa
Sol de Mayo 
3-0
 Atl. Maronese
Juventud Unida C. 
2-1
 CA Sportivo (Sáenz Peña)
Jorge Gibson Brown 
3-0
 Ex Alumnos 185
Lujan de Cuyo 
2-1
 Huracán Las Heras
La Salle Jobson 
0-3
 Sportivo Atletico
General Rojo UD 
4-0
 Aprendices Casildenses
Resistencia Central 
3-1
 Club San Carlos
Colegiales Concordia 
1-0
 Deportivo Achirense
Villa Mitre Bahia Blanca 
2-3
 Bella Vista
AtlĂ©tico Palmira 
1-0
 Guaymallen
AmĂ©rica de Pirán 
1-3
 Argentinos 25 de Mayo
Ferrocarril Roca 
0-1
 Camioneros Buenos Aires
ATD RĂ­o Grande 
3-0
 Tiro Gimnasia San Pedro
Bragado Club 
1-2
 Rivadavia Lincoln
Once Tigres 
0-0
 Juventud Pergamino
Kimberley Mar del Plata 
1-1
 Sarmiento Ayacucho
AtlĂ©tico Mitre 
0-0
 Lastenia
Central Norte 
0-0
 Atletico Pellegrini
Saturday 8th November
Tabacal 
1-0
 Club Herminio Arrieta
Valeria del Mar 
1-2
 Everton La Plata
Def. de Pronunciamiento 
3-2
 Ferroviarios Corrientes
Ocampo Fábrica 
1-2
 CD Comercio
Independiente Fontana 
0-0
 Fontana
AtlĂ©tico Amalia 
2-2
 Atl. Policial
Sp. del Bono 
0-0
 Alianza San Juan
GutiĂ©rrez 
2-1
 Argentino Mendoza
Sarmiento de La Banda 
2-1
 Tintina
Libertad Concordia 
0-0
 Huracán Goya
Sarmiento Coronel Suarez 
0-0
 Racing Olavarria
Camioneros Argentinos 
2-0
 AtlĂ©tico Chicoana
Germinal de Rawson 
2-1
 Cruz del Sur
Independiente HY 
1-1
 Monterrico San Vicente
Concepcion 
1-1
 Talleres de FrĂ­as
Sportivo Balloffet 
1-1
 Jorge Newbery VM
Tiro Federal Morteros 
1-1
 Las Palmas
Alumni Villa Maria 
0-0
 Estudiantes RĂ­o Cuarto
Viale MarĂ­a Grande 
5-1
 Union Sunchales
El Linqueño 
4-1
 Obrero
Friday 7th November
Sarmiento Leones 
1-0
 Argentino Peñarol
Wednesday 5th November
La Emilia 
0-1
 Aprendices Casildenses
Belgrano Esquel 
2-1
 Boxing Club
Tuesday 4th November
Huracán San Rafael 
1-0
 Jorge Newbery VM
Racing Olavarria 
4-2
 Liniers BahĂ­a Blanca
Sunday 2nd November
Tiro Federal BB 
2-4
 Ferro Carril Sud
CS Ben Hur 
3-2
 Viale MarĂ­a Grande
Sportivo Atletico 
0-0
 Union Sunchales
Sanjustino 
1-1
 9 de Julio Rafaela
Estudiantes RĂ­o Cuarto 
1-0
 Sp. Atenas
AtlĂ©tico San Jorge 
1-0
 Argentino Peñarol
Racing de Cordoba 
2-2
 Tiro Federal Morteros
UniĂłn Santiago 
0-0
 VĂ©lez de San RamĂłn
CD Comercio 
2-2
 Independiente Fontana
Juventud Unida C. 
1-0
 Resistencia Central
Bella Vista (T) 
0-2
 Concepcion
Comercio Central Unidos 
3-1
 Sarmiento de La Banda
Alianza San Juan 
2-1
 Desamparados
Independiente V. Obrera 
1-0
 Sportivo Peñarol
Rivadavia Venado Tuerto 
2-1
 General Rojo UD
9 Julio Morteros 
2-1
 Sarmiento Leones
Atenas Pocito 
0-1
 AtlĂ©tico ColĂłn Junior
Tiro Gimnasia San Pedro 
0-1
 Talleres Perico
Club Herminio Arrieta 
0-0
 Independiente HY
Tintina 
1-1
 Club AtlĂ©tico GĂĽemes
Huracán Goya 
0-2
 Def. de Pronunciamiento
Petrolero Argentino 
0-2
 Sol de Mayo
Argentinos 25 de Mayo 
4-0
 Valeria del Mar
Belgrano Paraná 
4-3
 La Salle Jobson
Fontana 
1-0
 Club San Carlos
CA Sportivo (Sáenz Peña) 
0-1
 Ocampo Fábrica
AtlĂ©tico Chicoana 
0-0
 AtlĂ©tico Mitre
Las Palmas 
1-2
 Gral. Paz Juniors
Ferroviarios Corrientes 
5-0
 Ex Alumnos 185
Talleres de FrĂ­as 
4-3
 AtlĂ©tico Amalia
Bella Vista 
4-0
 Sarmiento Coronel Suarez
Argentino Mendoza 
1-1
 Guaymallen
Centro Empleados 
0-0
 GutiĂ©rrez
Huracán Las Heras 
0-1
 San Martin Mendoza
Lujan de Cuyo 
3-1
 AtlĂ©tico Palmira
Everton La Plata 
0-1
 Kimberley Mar del Plata
Atletico Pellegrini 
2-2
 Camioneros Argentinos
PacĂ­fico 
3-2
 Alianza Coronel Moldes
Lastenia 
2-1
 Atletico Progreso
Cruz del Sur 
2-1
 Boxing Club
Germinal de Rawson 
1-0
 Belgrano Esquel
25 de Mayo La Pampa 
0-1
 Independiente RĂ­o Col.
AmĂ©rica de Pirán 
0-0
 Ferrocarril Roca
PSM Futbol 
3-2
 Def. de Salto
Monterrico San Vicente 
2-1
 ATD RĂ­o Grande
Colegiales Concordia 
1-1
 Jorge Gibson Brown
Rivadavia Lincoln 
1-0
 El Linqueño
Bragado Club 
0-0
 Once Tigres
Sarmiento Ayacucho 
0-0
 Camioneros Buenos Aires
Central Norte 
1-0
 Almirante Brown de Lules
Deportivo Achirense 
2-0
 Libertad Concordia
AtlĂ©tico Regina 
2-1
 Atl. Maronese
Saturday 1st November
Atl. Policial 
0-0
 Deportivo Aguilares
Sports Salto 
2-1
 Baradero
Instituto Santiago 
0-1
 Independiente Fernández
Atl. Trinidad 
4-1
 Sp. del Bono
Atl. Concepcion 
1-4
 Villa Cubas
Agropecuario 
1-1
 Juventud Pergamino
Obrero 
2-0
 Newbery JunĂ­n
Alumni Villa Maria 
2-0
 Sportivo Balloffet
Thursday 30th October
Club AtlĂ©tico GĂĽemes 
0-0
 Comercio Central Unidos
Wednesday 29th October
Sarmiento de La Banda 
1-3
 Instituto Santiago
Monday 27th October
Gral. Paz Juniors 
1-1
 Racing de Cordoba
Sportivo Balloffet 
2-4
 Huracán San Rafael
Sunday 26th October
Newbery JunĂ­n 
0-0
 Rivadavia Lincoln
Jorge Newbery VM 
0-0
 PacĂ­fico
Def. de Salto 
2-2
 Sports Salto
Alianza Coronel Moldes 
0-1
 Estudiantes RĂ­o Cuarto
Villa Cubas 
0-2
 Atl. Policial
Baradero 
1-1
 Rivadavia Venado Tuerto
Aprendices Casildenses 
2-0
 PSM Futbol
Sp. Atenas 
0-0
 Alumni Villa Maria
Sarmiento Leones 
1-1
 AtlĂ©tico San Jorge
Juventud Pergamino 
2-0
 Obrero
Tiro Federal Morteros 
3-1
 9 Julio Morteros
Independiente RĂ­o Col. 
2-1
 Petrolero Argentino
San Martin Mendoza 
1-2
 Lujan de Cuyo
VĂ©lez de San RamĂłn 
2-1
 Tintina
Guaymallen 
1-0
 Centro Empleados
Atletico Progreso 
1-0
 AtlĂ©tico Chicoana
Ocampo Fábrica 
2-3
 Juventud Unida C.
Independiente HY 
1-1
 Tabacal
Independiente Fernández 
2-2
 UniĂłn Santiago
AtlĂ©tico Palmira 
0-0
 Argentino Mendoza
Almirante Brown de Lules 
1-0
 Lastenia
Resistencia Central 
5-3
 Fontana
Deportivo Aguilares 
5-0
 Talleres de FrĂ­as
Libertad Concordia 
0-2
 Colegiales Concordia
Ex Alumnos 185 
0-5
 Huracán Goya
Concepcion 
1-0
 Atl. Concepcion
Boxing Club 
1-2
 Germinal de Rawson
Belgrano Esquel 
0-4
 Cruz del Sur
Atl. Maronese 
1-3
 25 de Mayo La Pampa
Sol de Mayo 
3-1
 AtlĂ©tico Regina
General Rojo UD 
1-0
 La Emilia
ATD RĂ­o Grande 
0-0
 Club Herminio Arrieta
Argentino Peñarol 
2-0
 Las Palmas
El Linqueño 
0-0
 Bragado Club
Liniers BahĂ­a Blanca 
2-0
 Bella Vista
Ferro Carril Sud 
0-3
 Racing Olavarria
Kimberley Mar del Plata 
1-2
 Argentinos 25 de Mayo
Camioneros Argentinos 
0-2
 Central Norte
Def. de Pronunciamiento 
1-1
 Deportivo Achirense
Saturday 25th October
Independiente Fontana 
1-1
 CA Sportivo (Sáenz Peña)
Valeria del Mar 
0-1
 AmĂ©rica de Pirán
Ferrocarril Roca 
2-4
 Sarmiento Ayacucho
Sportivo Peñarol 
4-0
 Atenas Pocito
AtlĂ©tico ColĂłn Junior 
1-3
 Alianza San Juan
Sp. del Bono 
1-0
 Independiente V. Obrera
Club San Carlos 
0-0
 CD Comercio
GutiĂ©rrez 
2-0
 Huracán Las Heras
Sarmiento Coronel Suarez 
3-6
 Villa Mitre Bahia Blanca
AtlĂ©tico Amalia 
0-0
 Bella Vista (T)
Jorge Gibson Brown 
0-1
 Ferroviarios Corrientes
La Salle Jobson 
1-1
 Sanjustino
Camioneros Buenos Aires 
1-1
 Everton La Plata
Talleres Perico 
1-2
 Monterrico San Vicente
AtlĂ©tico Mitre 
5-2
 Atletico Pellegrini
Desamparados 
2-1
 Atl. Trinidad
Viale MarĂ­a Grande 
0-0
 Sportivo Atletico
Once Tigres 
0-0
 Agropecuario
Friday 24th October
9 de Julio Rafaela 
2-0
 CS Ben Hur
Union Sunchales 
3-0
 Belgrano Paraná
Thursday 23rd October
AtlĂ©tico Regina 
1-0
 Independiente RĂ­o Col.
Wednesday 22nd October
Atl. Maronese 
3-3
 Sol de Mayo
25 de Mayo La Pampa 
4-2
 Petrolero Argentino
Sportivo Peñarol 
2-2
 Alianza San Juan
Tuesday 21st October
Tiro Federal BB 
1-1
 Racing Olavarria
Huracán San Rafael 
3-1
 PacĂ­fico
Guaymallen 
1-2
 Huracán Las Heras
Ferro Carril Sud 
1-0
 Bella Vista
Monday 20th October
Sp. del Bono 
1-0
 Atenas Pocito
Sunday 19th October
Alianza Coronel Moldes 
2-2
 Alumni Villa Maria
Desamparados 
0-1
 Independiente V. Obrera
9 de Julio Rafaela 
1-0
 Viale MarĂ­a Grande
Def. de Salto 
2-3
 Rivadavia Venado Tuerto
Def. de Pronunciamiento 
1-1
 Colegiales Concordia
Sp. Atenas 
4-1
 Sportivo Balloffet
Baradero 
4-0
 General Rojo UD
San Martin Mendoza 
1-0
 AtlĂ©tico Palmira
Club AtlĂ©tico GĂĽemes 
2-3
 Instituto Santiago
La Salle Jobson 
1-1
 CS Ben Hur
Independiente RĂ­o Col. 
2-3
 Sol de Mayo
Independiente Fernández 
0-3
 VĂ©lez de San RamĂłn
Juventud Pergamino 
0-2
 Rivadavia Lincoln
AtlĂ©tico San Jorge 
3-1
 Las Palmas
Tintina 
0-0
 Comercio Central Unidos
Alianza San Juan 
1-1
 Atl. Trinidad
Ocampo Fábrica 
0-1
 Resistencia Central
Fontana 
2-2
 CD Comercio
Deportivo Aguilares 
1-1
 Bella Vista (T)
Concepcion 
2-2
 Villa Cubas
Jorge Newbery VM 
3-2
 Estudiantes RĂ­o Cuarto
25 de Mayo La Pampa 
3-0
 AtlĂ©tico Regina
Petrolero Argentino 
1-0
 Atl. Maronese
Sarmiento Ayacucho 
2-1
 Everton La Plata
La Emilia 
0-0
 PSM Futbol
Union Sunchales 
4-2
 Sanjustino
Tiro Gimnasia San Pedro 
0-0
 Monterrico San Vicente
ATD RĂ­o Grande 
0-1
 Tabacal
Argentino Peñarol 
0-2
 Racing de Cordoba
El Linqueño 
4-1
 Once Tigres
Liniers BahĂ­a Blanca 
1-0
 Villa Mitre Bahia Blanca
Argentino Mendoza 
1-0
 Centro Empleados
Cruz del Sur 
6-2
 Belgrano Esquel
Lastenia 
3-2
 AtlĂ©tico Chicoana
AtlĂ©tico Mitre 
1-0
 Central Norte
Sarmiento de La Banda 
0-1
 UniĂłn Santiago
Saturday 18th October
Talleres Perico 
2-1
 Club Herminio Arrieta
Independiente Fontana 
2-1
 Juventud Unida C.
Valeria del Mar 
2-2
 Ferrocarril Roca
Ex Alumnos 185 
1-2
 Deportivo Achirense
Sportivo Atletico 
0-1
 Belgrano Paraná
Gral. Paz Juniors 
0-1
 9 Julio Morteros
Atl. Policial 
3-3
 Talleres de FrĂ­as
Aprendices Casildenses 
4-2
 Sports Salto
Tiro Federal Morteros 
0-0
 Sarmiento Leones
Sportivo Peñarol 
2-1
 AtlĂ©tico ColĂłn Junior
Club San Carlos 
1-2
 CA Sportivo (Sáenz Peña)
GutiĂ©rrez 
4-1
 Lujan de Cuyo
AtlĂ©tico Amalia 
5-1
 Atl. Concepcion
Ferroviarios Corrientes 
0-0
 Huracán Goya
Libertad Concordia 
2-0
 Jorge Gibson Brown
Germinal de Rawson 
3-0
 Boxing Club
Agropecuario 
4-0
 Obrero
Camioneros Argentinos 
0-0
 Almirante Brown de Lules
Camioneros Buenos Aires 
2-1
 Argentinos 25 de Mayo
Kimberley Mar del Plata 
0-0
 AmĂ©rica de Pirán
Atletico Progreso 
3-0
 Atletico Pellegrini
Wednesday 15th October
9 Julio Morteros 
2-1
 Argentino Peñarol
Monday 13th October
CA Sportivo (Sáenz Peña) 
0-0
 Fontana
Argentinos 25 de Mayo 
0-1
 Sarmiento Ayacucho
Bragado Club 
1-2
 Juventud Pergamino
Sunday 12th October
Sportivo Peñarol 
2-0
 Sp. del Bono
CS Ben Hur 
2-2
 Union Sunchales
Sports Salto 
0-0
 La Emilia
Boxing Club 
1-1
 Cruz del Sur
UniĂłn Santiago 
0-1
 Club AtlĂ©tico GĂĽemes
Club Herminio Arrieta 
4-1
 Tiro Gimnasia San Pedro
Racing de Cordoba 
2-0
 AtlĂ©tico San Jorge
Atenas Pocito 
2-2
 Desamparados
Sanjustino 
1-1
 Sportivo Atletico
Independiente Fernández 
1-1
 Sarmiento de La Banda
Independiente V. Obrera 
1-0
 Alianza San Juan
Ocampo Fábrica 
2-3
 Independiente Fontana
Rivadavia Venado Tuerto 
5-2
 Aprendices Casildenses
Juventud Unida C. 
5-1
 Club San Carlos
Camioneros Argentinos 
1-1
 AtlĂ©tico Mitre
Alumni Villa Maria 
0-0
 Jorge Newbery VM
Libertad Concordia 
2-0
 Def. de Pronunciamiento
Colegiales Concordia 
2-0
 Ex Alumnos 185
Concepcion 
2-1
 AtlĂ©tico Amalia
Atl. Concepcion 
2-2
 Deportivo Aguilares
Bella Vista (T) 
3-0
 Atl. Policial
Villa Cubas 
2-3
 Talleres de FrĂ­as
Huracán Las Heras 
1-1
 Argentino Mendoza
Sarmiento Leones 
2-0
 Las Palmas
Belgrano Esquel 
1-1
 Germinal de Rawson
Independiente RĂ­o Col. 
3-2
 Atl. Maronese
Petrolero Argentino 
1-1
 AtlĂ©tico Regina
Sol de Mayo 
4-2
 25 de Mayo La Pampa
Valeria del Mar 
0-2
 Kimberley Mar del Plata
AmĂ©rica de Pirán 
1-0
 Camioneros Buenos Aires
Baradero 
3-2
 Def. de Salto
General Rojo UD 
2-2
 PSM Futbol
Villa Mitre Bahia Blanca 
4-0
 Ferro Carril Sud
Bella Vista 
0-2
 Tiro Federal BB
AtlĂ©tico Palmira 
2-0
 Centro Empleados
Ferrocarril Roca 
0-0
 Everton La Plata
Lujan de Cuyo 
0-2
 Guaymallen
Atletico Pellegrini 
0-3
 Lastenia
Saturday 11th October
Tabacal 
0-1
 Talleres Perico
Viale MarĂ­a Grande 
1-1
 Belgrano Paraná
AtlĂ©tico ColĂłn Junior 
1-1
 Atl. Trinidad
Instituto Santiago 
1-1
 Tintina
Sarmiento Coronel Suarez 
1-6
 Liniers BahĂ­a Blanca
Almirante Brown de Lules 
2-0
 AtlĂ©tico Chicoana
Jorge Gibson Brown 
1-0
 Huracán Goya
Resistencia Central 
1-0
 CD Comercio
Deportivo Achirense 
3-0
 Ferroviarios Corrientes
Rivadavia Lincoln 
5-0
 Agropecuario
Independiente HY 
3-0
 ATD RĂ­o Grande
Central Norte 
2-1
 Atletico Progreso
VĂ©lez de San RamĂłn 
1-2
 Comercio Central Unidos
Sportivo Balloffet 
0-0
 PacĂ­fico
San Martin Mendoza 
1-2
 GutiĂ©rrez
Estudiantes RĂ­o Cuarto 
4-0
 Huracán San Rafael
El Linqueño 
1-1
 Newbery JunĂ­n
Once Tigres 
5-0
 Obrero
Friday 10th October
9 de Julio Rafaela 
0-0
 La Salle Jobson
Sp. Atenas 
1-1
 Alianza Coronel Moldes
Tiro Federal Morteros 
1-1
 Gral. Paz Juniors
Thursday 9th October
Club San Carlos 
1-2
 Fontana
Wednesday 8th October
Resistencia Central 
1-0
 Juventud Unida C.
Tuesday 7th October
Atl. Trinidad 
2-1
 Independiente V. Obrera
Huracán San Rafael 
5-2
 Alumni Villa Maria
Monday 6th October
PSM Futbol 
3-0
 Sports Salto
Sunday 5th October
Jorge Newbery VM 
1-1
 Sp. Atenas
Def. de Salto 
2-1
 General Rojo UD
Alianza Coronel Moldes 
2-3
 Sportivo Balloffet
Sportivo Atletico 
3-0
 CS Ben Hur
Desamparados 
2-2
 Sportivo Peñarol
AtlĂ©tico San Jorge 
1-2
 9 Julio Morteros
Ferroviarios Corrientes 
2-2
 Colegiales Concordia
Union Sunchales 
2-0
 9 de Julio Rafaela
Fontana 
0-2
 Juventud Unida C.
Deportivo Aguilares 
1-2
 Concepcion
Belgrano Paraná 
3-0
 Sanjustino
Ex Alumnos 185 
0-1
 Libertad Concordia
GutiĂ©rrez 
2-0
 AtlĂ©tico Palmira
PacĂ­fico 
1-2
 Estudiantes RĂ­o Cuarto
Las Palmas 
2-1
 Racing de Cordoba
Gral. Paz Juniors 
0-1
 Sarmiento Leones
AtlĂ©tico Amalia 
2-3
 Villa Cubas
Guaymallen 
0-0
 San Martin Mendoza
Tiro Gimnasia San Pedro 
0-0
 Tabacal
Lastenia 
1-0
 Central Norte
Everton La Plata 
6-2
 Argentinos 25 de Mayo
Sarmiento Ayacucho 
1-0
 AmĂ©rica de Pirán
Kimberley Mar del Plata 
1-0
 Ferrocarril Roca
Cruz del Sur 
3-2
 Germinal de Rawson
Club AtlĂ©tico GĂĽemes 
3-1
 Independiente Fernández
Monterrico San Vicente 
2-1
 Club Herminio Arrieta
AtlĂ©tico Mitre 
1-1
 Almirante Brown de Lules
Saturday 4th October
Def. de Pronunciamiento 
1-0
 Jorge Gibson Brown
Newbery JunĂ­n 
1-2
 Once Tigres
Aprendices Casildenses 
2-1
 Baradero
La Salle Jobson 
1-1
 Viale MarĂ­a Grande
CD Comercio 
4-1
 CA Sportivo (Sáenz Peña)
Alianza San Juan 
1-1
 Atenas Pocito
AtlĂ©tico Chicoana 
2-1
 Atletico Pellegrini
Argentino Peñarol 
1-2
 Tiro Federal Morteros
Huracán Goya 
1-2
 Deportivo Achirense
Comercio Central Unidos 
3-4
 Instituto Santiago
Tintina 
0-1
 UniĂłn Santiago
Sp. del Bono 
0-1
 AtlĂ©tico ColĂłn Junior
Racing Olavarria 
1-1
 Bella Vista
Centro Empleados 
1-3
 Huracán Las Heras
Argentino Mendoza 
1-0
 Lujan de Cuyo
La Emilia 
2-0
 Rivadavia Venado Tuerto
Talleres de FrĂ­as 
3-0
 Bella Vista (T)
Club San Carlos 
1-3
 Ocampo Fábrica
Obrero 
0-3
 Rivadavia Lincoln
Agropecuario 
2-0
 Bragado Club
Boxing Club 
2-0
 Belgrano Esquel
Camioneros Buenos Aires 
2-1
 Valeria del Mar
Talleres Perico 
3-2
 Independiente HY
Sarmiento de La Banda 
1-3
 VĂ©lez de San RamĂłn
Atl. Policial 
1-0
 Atl. Concepcion
Atletico Progreso 
1-1
 Camioneros Argentinos
Juventud Pergamino 
1-1
 El Linqueño
Ferro Carril Sud 
1-1
 Sarmiento Coronel Suarez
Friday 3rd October
Tiro Federal BB 
1-0
 Villa Mitre Bahia Blanca
Independiente Fontana 
5-1
 Resistencia Central
Monday 29th September
General Rojo UD 
3-0
 Sports Salto
Sunday 28th September
CS Ben Hur 
0-0
 Belgrano Paraná
Sportivo Balloffet 
1-0
 Estudiantes RĂ­o Cuarto
Juventud Unida C. 
1-1
 CD Comercio
Gral. Paz Juniors 
0-0
 Argentino Peñarol
Sp. del Bono 
1-0
 Desamparados
Atenas Pocito 
2-0
 Atl. Trinidad
AtlĂ©tico ColĂłn Junior 
0-1
 Independiente V. Obrera
ATD RĂ­o Grande 
0-1
 Talleres Perico
Independiente HY 
1-0
 Tiro Gimnasia San Pedro
Sarmiento de La Banda 
0-2
 Club AtlĂ©tico GĂĽemes
UniĂłn Santiago 
1-0
 Comercio Central Unidos
San Martin Mendoza 
0-1
 Argentino Mendoza
Alumni Villa Maria 
1-0
 PacĂ­fico
Alianza Coronel Moldes 
2-4
 Jorge Newbery VM
Tiro Federal Morteros 
2-3
 AtlĂ©tico San Jorge
Sarmiento Leones 
0-0
 Racing de Cordoba
AtlĂ©tico Mitre 
3-0
 Atletico Progreso
Camioneros Argentinos 
1-2
 Lastenia
Almirante Brown de Lules 
2-1
 Atletico Pellegrini
Concepcion 
2-0
 Atl. Policial
Atl. Concepcion 
2-0
 Talleres de FrĂ­as
Independiente Fernández 
5-1
 Tintina
Ocampo Fábrica 
1-1
 Fontana
Libertad Concordia 
2-1
 Ferroviarios Corrientes
9 de Julio Rafaela 
0-0
 Sportivo Atletico
GutiĂ©rrez 
3-1
 Guaymallen
Lujan de Cuyo 
1-2
 Centro Empleados
Sol de Mayo 
4-1
 Petrolero Argentino
Sp. Atenas 
1-3
 Huracán San Rafael
Rivadavia Venado Tuerto 
1-0
 PSM Futbol
Resistencia Central 
1-0
 CA Sportivo (Sáenz Peña)
9 Julio Morteros 
2-0
 Las Palmas
Tabacal 
0-2
 Monterrico San Vicente
VĂ©lez de San RamĂłn 
0-0
 Instituto Santiago
Atl. Maronese 
2-0
 AtlĂ©tico Regina
Independiente RĂ­o Col. 
3-0
 25 de Mayo La Pampa
Def. de Pronunciamiento 
4-1
 Ex Alumnos 185
El Linqueño 
0-3
 Agropecuario
Once Tigres 
0-1
 Rivadavia Lincoln
Villa Mitre Bahia Blanca 
0-0
 Racing Olavarria
Def. de Salto 
3-1
 Aprendices Casildenses
AtlĂ©tico Palmira 
2-1
 Huracán Las Heras
Newbery JunĂ­n 
2-2
 Juventud Pergamino
Bragado Club 
3-2
 Obrero
Valeria del Mar 
0-4
 Sarmiento Ayacucho
AmĂ©rica de Pirán 
2-0
 Everton La Plata
Liniers BahĂ­a Blanca 
1-2
 Ferro Carril Sud
Germinal de Rawson 
2-0
 Cruz del Sur
Ferrocarril Roca 
2-1
 Argentinos 25 de Mayo
Kimberley Mar del Plata 
4-1
 Camioneros Buenos Aires
Villa Cubas 
2-0
 Bella Vista (T)
Saturday 27th September
Viale MarĂ­a Grande 
1-0
 Sanjustino
Baradero 
1-3
 La Emilia
Independiente Fontana 
6-1
 Club San Carlos
La Salle Jobson 
0-1
 Union Sunchales
Sarmiento Coronel Suarez 
1-2
 Tiro Federal BB
AtlĂ©tico Amalia 
2-1
 Deportivo Aguilares
Colegiales Concordia 
1-0
 Huracán Goya
Jorge Gibson Brown 
0-1
 Deportivo Achirense
Belgrano Esquel 
1-2
 Boxing Club
Central Norte 
1-0
 AtlĂ©tico Chicoana
Tuesday 23rd September
Huracán San Rafael 
4-0
 Alianza Coronel Moldes
PacĂ­fico 
0-2
 Sp. Atenas
Sunday 21st September
Sanjustino 
0-0
 CS Ben Hur
Club Herminio Arrieta 
1-0
 Tabacal
CD Comercio 
0-0
 Ocampo Fábrica
Tintina 
0-0
 Sarmiento de La Banda
Las Palmas 
2-0
 Tiro Federal Morteros
CA Sportivo (Sáenz Peña) 
1-0
 Juventud Unida C.
Club San Carlos 
1-4
 Resistencia Central
Talleres de FrĂ­as 
0-1
 Concepcion
AtlĂ©tico Regina 
1-2
 Sol de Mayo
Atletico Pellegrini 
0-4
 Central Norte
Tiro Gimnasia San Pedro 
2-1
 ATD RĂ­o Grande
Jorge Newbery VM 
1-0
 Sportivo Balloffet
AtlĂ©tico San Jorge 
0-1
 Gral. Paz Juniors
Fontana 
3-3
 Independiente Fontana
Bella Vista (T) 
2-2
 Atl. Concepcion
Deportivo Aguilares 
2-0
 Villa Cubas
Comercio Central Unidos 
0-2
 Independiente Fernández
Petrolero Argentino 
1-0
 Independiente RĂ­o Col.
25 de Mayo La Pampa 
1-1
 Atl. Maronese
AtlĂ©tico Chicoana 
2-2
 Camioneros Argentinos
Lastenia 
1-1
 AtlĂ©tico Mitre
Cruz del Sur 
4-3
 Boxing Club
Everton La Plata 
2-1
 Valeria del Mar
La Emilia 
1-0
 Def. de Salto
Belgrano Paraná 
0-0
 9 de Julio Rafaela
Union Sunchales 
1-0
 Viale MarĂ­a Grande
Atletico Progreso 
0-1
 Almirante Brown de Lules
Deportivo Achirense 
1-1
 Colegiales Concordia
Huracán Goya 
1-1
 Libertad Concordia
Ex Alumnos 185 
0-0
 Jorge Gibson Brown
Agropecuario 
5-2
 Newbery JunĂ­n
Germinal de Rawson 
4-1
 Belgrano Esquel
Camioneros Buenos Aires 
0-1
 Ferrocarril Roca
Rivadavia Lincoln 
3-0
 Bragado Club
Racing Olavarria 
2-1
 Sarmiento Coronel Suarez
Sarmiento Ayacucho 
1-0
 Kimberley Mar del Plata
Desamparados 
1-1
 AtlĂ©tico ColĂłn Junior
Saturday 20th September
Sports Salto 
0-0
 Rivadavia Venado Tuerto
Sportivo Atletico 
4-0
 La Salle Jobson
Atl. Policial 
4-1
 AtlĂ©tico Amalia
Alianza San Juan 
2-0
 Sp. del Bono
Argentino Peñarol 
0-0
 Sarmiento Leones
Huracán Las Heras 
2-2
 Lujan de Cuyo
Centro Empleados 
2-1
 San Martin Mendoza
Argentino Mendoza 
0-0
 GutiĂ©rrez
Guaymallen 
0-0
 AtlĂ©tico Palmira
Independiente V. Obrera 
3-1
 Atenas Pocito
Instituto Santiago 
0-0
 UniĂłn Santiago
Ferroviarios Corrientes 
1-1
 Def. de Pronunciamiento
Obrero 
0-4
 El Linqueño
PSM Futbol 
3-1
 Baradero
Club AtlĂ©tico GĂĽemes 
1-0
 VĂ©lez de San RamĂłn
Atl. Trinidad 
1-0
 Sportivo Peñarol
Estudiantes RĂ­o Cuarto 
3-2
 Alumni Villa Maria
Racing de Cordoba 
1-1
 9 Julio Morteros
Monterrico San Vicente 
2-2
 Independiente HY
Tiro Federal BB 
1-0
 Liniers BahĂ­a Blanca
Juventud Pergamino 
1-1
 Once Tigres
Friday 19th September
Aprendices Casildenses 
2-2
 General Rojo UD
Argentinos 25 de Mayo 
0-1
 AmĂ©rica de Pirán