Super League

Leagues /  Albania  / Super League 

Latest Super League Videos & PodcastsShare your thoughts
Sign in to comment
Comments
Page 1 of 1
Skenderbeu dhe Kukesi arriten ne Play-off te Europa League! Bravo djema dhe iu urojme shume fat! I gjithe kombi shqiptar eshte me ju!


Super League Stats

Super League Results

Sun 13th April
Sat 12th April
Sun 6th April
Show More Results

Super League Fixtures

Sat 19th April
KS Bylis Ballsh
v.
KF Tirana
KS Kastrioti Krujë
v.
KS Vllaznia Shkodër
Sun 20th April
KF Laci
v.
KS Teuta Durrës
KS Lushnja
v.
KS Flamurtari Vlorë
KS Skënderbeu Korcë
v.
KS Besa Kavajë
KF Partizani Tirana
v.
KS Perparimi Kukes
Sat 26th April
KF Tirana
v.
KS Vllaznia Shkodër
KS Flamurtari Vlorë
v.
KS Bylis Ballsh
KS Besa Kavajë
v.
KS Lushnja
KF Partizani Tirana
v.
KS Kastrioti Krujë

Superliga Table

Form
PTS
GD
GA
GF
L
D
W
Pl
Pos
54
20
24
44
6
6
16
28
1
49
7
28
35
7
7
14
28
2
44
6
20
26
8
8
12
28
3
42
4
32
36
6
12
10
28
4
41
3
26
29
11
5
12
28
5
38
0
34
34
9
8
11
28
6
38
6
29
35
10
8
10
28
7
37
-3
26
23
11
7
10
28
8
35
0
28
28
11
8
9
28
9
29
-8
29
21
15
5
8
28
10
26
-16
43
27
16
5
7
28
11
24
-19
39
20
14
9
5
28
12

In the Super League Forum


   
Kick4Life - changing lives through football