Forums / Spartak Moskva
Order: Newest / Oldest
Spartak Moskva V KP Legia Warszawa, Aug 25
VYSHNA (Manchester United) 2 years ago
What a goal by Rybus!
Ponchoman17 (Internacional Porto Alegre) 2 years ago
Amazing comeback by Legia. Did not expect this from a very talented Spartak side...
Kosiera (MKS Pogon Szczecin) 2 years ago
Legia Legia Legia lalalala lalala la la la lallala  
Kaplica (Real Madrid) 2 years ago
Nie no szacun za taki mecz dla Legii nawet od kibica Wisly. Respect. To wyglada na to ze odwieczni rywale zagraja w Lidze Europejskiej. Mam tylko nadzieje, ze z sukcesami
Flod789 (SK Rapid Wien) 2 years ago
I never would have guessed.... Big props to legia
TheGoodTheBad (Borussia Dortmund) 2 years ago
Hahaha ! I love the commentator almost fainting when Legia scored the third goal Also what a thunder from Rybus.... Even as a Widzew Fan - congrats, we need those points for Uefa coefficients.... Too cocky from the Russians - they learned a lesson !
Oskargie (KP Legia Warszawa) 2 years ago
This victory tastes so sweet. A heroic comeback in Moscow, in what style, against a team worth 10 times as much! What a night!
Prejsu (KKS Lech Poznan) 2 years ago
Zwycięstwo nad ruskimi zawsze jest czymś z czego każdy Polski kibic jest dumny. Jestem Lechitą, ale wielki szacun dla Legii, I za wynik, I za styl w jakim ten wynik był osiągnięty, ale przede wszystkim za to że pokazaliście że Polska piłka to jednak nie takie dno I nawet z wielkimi można zawalczyć, tak jak Lech rok temu Propsy!
Jedzeey (Liverpool) 2 years ago
Tez jestem Lechita I mam po prostu takie samo zdanie a co wazniejsze, gra w europie to szansa na rozwoj klubu, z czego jako Lechita nie powinienem sie cieszyc
Ponchoman17 (Internacional Porto Alegre) 2 years ago
I love Google translate! Yes! Pride for all of Poland indeed!
Colmutd (Manchester United) 2 years ago
Congrats Legia, what a win

Kick4Life - changing lives through football